Vyslovnost Anglictiny na skolach...

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod elit2 30. 1. 2006 14:08

Proc ucitele uci vyslovovat treba

think jako fink

a

three jako frí

No proc?
elit2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myndel 30. 1. 2006 14:11

Jsou i horší věci....
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elit2 30. 1. 2006 14:13

No myslim, ze zrovna u AJ by se jista preciznost dodrzovat mela.
elit2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zamis 30. 1. 2006 14:13

a jak bys to chtel vyslovovat? teda ze slova fink a fri toho moc nepoznam, ale myslim ze s urcitym prizvukem by se to tak nejak vyslovat mohlo. btw: mi jsme na stredni meli dobry anglictinare.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod elit2 30. 1. 2006 14:15

To ti tady bohuzel nenapisu, protoze nevim jak bych to cesky napsal. V zahranici tak nikdo nemluvi a naucit se to spravne problem neni.
elit2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myndel 30. 1. 2006 15:12

Myslím si, že výslovnost není takovej problém dopilovat, hlavní je, a to mi často chybí, učení se tomu, aby tě napadaly při mluvě správný slova, fráze, tj. konverzace.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodl 30. 1. 2006 15:56

Dle mych zkusenosti je uroven vyuky anglictiny na strednich skolach vice nez tragicka. Konkretne mluvim o stavebni prumyslovce v Plzni. Tam jsem si doslova protrpel ctyri roky. Po mature jsem toho umel mene nez po zakladce.
Priklad (uz jsem ho nekde uvadel): Letel jsem do USA. V letadle jsem dostal k vyplneni nejake formulare. Vzpomel jsem si na ta uzasna "temata" ktera jsme se ucili nazpamet - dokazal bych jim tam popsat system americkeho skolstvi, cestovani v Londyne apod, ale formular ktery vetsina letadla vyplnila behem deseti minut jsem s PDA v ruce lustil a vyplnoval asi hodinu...
BTW: ne ze by na vysoke skole byla vyuka o neco lepsi :?
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jony 30. 1. 2006 16:01

tak prave ty temata jsou IMHO nejvetsi kamen urazu, treba ted se musim do stredy naucit padesat kytek(ani nevim jak ktera vypada) a k tomu 50 zvirat... :-(((
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010

Odeslat příspěvekod elit 30. 1. 2006 16:31

kodl píše:Dle mych zkusenosti je uroven vyuky anglictiny na strednich skolach vice nez tragicka. Konkretne mluvim o stavebni prumyslovce v Plzni. Tam jsem si doslova protrpel ctyri roky. Po mature jsem toho umel mene nez po zakladce.
Priklad (uz jsem ho nekde uvadel): Letel jsem do USA. V letadle jsem dostal k vyplneni nejake formulare. Vzpomel jsem si na ta uzasna "temata" ktera jsme se ucili nazpamet - dokazal bych jim tam popsat system americkeho skolstvi, cestovani v Londyne apod, ale formular ktery vetsina letadla vyplnila behem deseti minut jsem s PDA v ruce lustil a vyplnoval asi hodinu...
BTW: ne ze by na vysoke skole byla vyuka o neco lepsi :?

Proto jsou v sedackach casopisy, kde se uvadi navod jak formularek pro imigracni urad vyplnit. Je tam predloha a podle dosazenych udaju se tomu kdo Anglictinu valne neovlada podari dotaznik vyplnit.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kodl 30. 1. 2006 16:39

elit píše:Proto jsou v sedackach casopisy, kde se uvadi navod jak formularek pro imigracni urad vyplnit. Je tam predloha a podle dosazenych udaju se tomu kdo Anglictinu valne neovlada podari dotaznik vyplnit.

Jenze ja letel s SAS. A uprime receno navod v Danstine me moc nepomohl :idea:
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod elit 30. 1. 2006 16:47

Ze by to nebylo v anglictine? Normalne to byva v obou jazycich...a hlavne, da se to dedukovat podle toho co v predloze vyplnili. Ale to je jedno, hlavne ze jsi to zvladnul.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fales 30. 1. 2006 17:01

Me teda ta vyslovnost vadi jeste vic nez nekterym lidem protoze jsem bydlel 4 roky v USA a vim jak se to ma a nema vyslovovat a nejvic me dostane kdyz ucitelka vyslovi thirteen "sirtyn" a zvyrazni to "s" a "r" :lol: :lol: :lol:
fales
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zelik 30. 1. 2006 17:33

Jo, to je pravda s tou výslovností, každá učitelka to učí vyslovovat jinak...my máme ve třídě jednoho kluka co bydlel pár let v americe tak se to můžem učit od něj... :D
Zelik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 30. 1. 2006 19:22

vyslovnost sa treba ucit na filmoch. ja ju mam pomerne dobru (aspon ucitelky chvalili). skoda len ze dobru mam iba vyslovnost :)
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod christian 30. 1. 2006 19:40

2a: To taky nekdy neni dobre.. Hlavne kdyz se snazej "zkomprimovat" co nejvic informaci do jedne vety.. (spis slova :-))
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Další stránka