Domácí výtah - vertikální plošina

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod kulatyctverecek 1. 2. 2020 22:05

Dobrý den, pokouším se doma o "menší" rekonstrukci a potřeboval bych poradit. Chtěl bych levně pořídit nebo svépomocí vyrobit vertikální plošinu, použitelnou jako výtah.
V domě mám velmi nepraktické schody na půdu. Jsou v šachtě široké cca jeden metr a dlouhé cca 1,6 metru. Do výšky cca 2,6 metru ve svém sklonu připomínají spíše žebřík. Komplikované je volné použití, na což s břemenem. Dispozice domu neumožňuje vybudovat schody jinde a nutné využívat k výstupu na půdu zmíněnou šachtu.
Napadlo mi pořídit nebo vyrobit nějaký výtah/plošinu, zcela základní a jednoduché zařízení. Jedná se o běžný výlez na půdu, kdy v bytě jsou schody v šachtě za dveřmi a na půdě končí ve volném prostoru ohraničeném chatrným dřevěným zábradlím. Dokázal by mi někdo poradit vhodné a levné řešení, nebo poradit jak doma vyrobit? Viděl jsem na webu různé nůžkové plošiny, které se zdají vhodné, ale když jsem se někde proklikal k ceně, tak to bylo 60 tisíc a více a to je zbytečná investice kvůli pohodlnějšímu lezení na půdu. Dokázal by mi někdo poradit?

Děkuji.
kulatyctverecek
Čtenář

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků