Fajný pokus s děckame: elektřina z citronu

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Stoura 1 9. 5. 2019 13:47

Jen by si ten článek možná měl přečíst někdo, kdo se vyzná v elektřině.
Příklady:
1. Pokud někdo zná zkradku LED, ve které písmeno D znamená dioda, tak se v článku vlastně několikrát opakovaně píše o "světlo emitující diodě diodě".
2. Věta "... elektrody cestují mezi kladně a záporně nabitými póly" by asi spíše měla pojednávat o elektronech. Elektrody se do toho citrónu zapíchnou a už nikam necestují.
3. Věta "Z kladně nabité měděné části tedy cestují elektrody k záporně nabitému zinku." popisuje pravý opak toho, co se ve skutečnosti děje. Elektrony putují od zinku k mědi a kladné zinkové ionty se vpolovičním počtu rozpouštějí v kyselině.
4. V celém článku chybí naprosto hlavní informace, že zdrojem proudu je citrón jen z části. Víceméně stačí cokoliv vlhkého kyselého. Důležitý je ten zinek (nebo jiný málo ušlechtilý kov), který se postupně rozpouští v kyselině a tím vytváří volné elektrony.

-- 9. 5. 2019 13:14 --

---
A ještě jedna drobnost: tentýž uživatel tady dal do tří dskusí příspěvky s odkazem na stejný server a do čtvrté odkaz velmi podobné (nejspíš spřízněné) stránky. Vypadá to spíš jako maličká reklamní kampaň než obyčejná snaha o diskusi. Ale můžu se samozřejmě mýlit.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků