Tlačítko (systém) pomoci pro seniory

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 1. 2020 13:27

Zdravím, prosím, potřeboval bych poradit, popř. správně nasměrovat nebo tip.

Ve dvoupodlažním RD v přízemí máme babičku (90 let) a potřebovali bychom pro ni najít způsob (nebo systém) jak by si mohla přivolat pomoc, kdyby upadla v ložnici, koupelně, obýváku atd. nebo pro cokoliv co vyžaduje přivolání.
Tím, že rodina bydlí v tak velkém domě, tak samotné hlasité volání babičky z přízemí není řešení - neuslyší to nikdo. Ideální by bylo, kdyby měla na ruce nějaké tlačítko a mladí nahoře pro změnu zase nějakou krabičku na stole či stěně se zvukovým/světelným signálem pro přivolání.

Mobilní telefony pro seniory jsme zavrhli, to se neosvědčilo (babička špatně vidí a má k čemukoli, co připomíná mobil odpor - zapomíná naučené postupy). Vyzkoušeno několikrát - tudy cesta nevede.

Zavrhli jsme také i placené systémy přivolání pomoci skrz nějaká call centra, protože si myslíme, že i pro nějakou banalitu (spadly noviny pod postel, upadla hůlka, rozbitý talíř na podlaze, ztracené brýle atp.) je to zbytečně mnoho kroků (problém > signál > call centrum > volání na číslo > zvednout telefon > vyřešení). Navíc, v RD je pořád někdo doma (např. homeoffice/čerstvý důchodce atd.).

Takže aby to fungovalo takto:
babička > signál > upozornění > řešení

Díky za váš čas a případné zkušenosti.
wikxzen
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2020 18:30

Lze přemýšlet nad jednoduchým zakoupením tlačítka pro bezdrátový zvonek. Český výrobce dokonce nabízí několik zvonků pro jedno, či více spárovaných tlačítek. Tím by se dalo zajistit zvonění v rámci několika místností domu. Dosah jejich systému je poměrně velký.

Ke zvonku myslím nabízejí také kapesní ovladač s vícero tlačítky.

V případě chuti si o tom popovídat, bych jim zavolal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 1. 2020 23:16

Ok, díky za tip. Zkusíme zítra zavolat a prodiskutovat. :-)
wikxzen
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků