slovenština

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod krause 29. 10. 2010 23:58

Ahoj, neznáte někdo prosím nějaký dobrý způsob jak se rychle naučit psát slovensky? :) Jen se mi líbí když někdo píše slovensky a tak bych to taky chtěla umět. Pár slov bych ještě možná zvládla, ale správně je napsat a tak, to už mi dělá problém. Napadlo mě, že si prostě číst nějaké slovenské texty a nějak to okoukat, ale třeba jsou i lepší a efektivnější způsoby :)
krause
Čtenář

Odeslat příspěvekod roxor 30. 10. 2010 05:45

Ak sa chceš naučiť po slovensky písať,nebude zrejme postačovať četba.Ak písať ... tak musíš proste písať.
Len na okraj ... slovenčina pre Čechov je oveľa problematickejší jazyk,ako čeština pre Slovákov a nie je to v ľuďoch,ale v jazykoch.
Takže držím palce a ak to zvládneš,máš môj obdiv.
:tleskani
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2010 11:19

Nejefektivnější bude, když si najdeš kluka ze Slovenska. To pak půjde samo :D

Jinak souhlas s roxorem, Slovenštině rozumím bez problémů, ale mluvit nebo psát bych raději nezkoušel :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod respublica 30. 10. 2010 20:47

Odporúčam čítať slovenské texty ideálne na webe, určite pomôže.
respublica
Čtenář

Odeslat příspěvekod Player. 30. 10. 2010 21:59

Odporucam translate.google.com ak potrebujes nieco rychlo prelozit. Samozrejme to nie je 100%, ale na vychytanie makcenou a niektorych slov v pohode staci.

Ale najeefektivnejsim sposobom bude asi sledovanie slovenskych TV stanic. Znie to ako hlupost, ale vacsina slovakov vie dobre po cesky vdaka TV.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 10. 2010 22:14

PatrikChrz píše:Nejefektivnější bude, když si najdeš kluka ze Slovenska. To pak půjde samo :D


Ještě efektivnější bude, když se tam odstěhuje. Bombardován ze všech stran a jen malá možnost úniku. :D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 31. 10. 2010 09:38

Player: jde o to umět slovenčinu používat. Já jí také rozumím a setkávám se s ní denně(když přehlédnu, některé slabší chvilky, kdy se slovenčina přemění na mě neznámý jazyk), ale použít ji umím jen velmi nesměle. :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krause 31. 10. 2010 13:19

podle mě koukání na TV mi asi moc nepomůže a stěhovat se neb osi najít jinýho kluka a ještě ze slovenska, to jako už vůbec :D zas tak nutně to nepotřebuji :D jen se mi líbí když někdo píše slovensky, třeba i v urážkách to dokáže čechovi celkem dost nandat :D ale kvůli tomu se to učit nechci :) no zkusim si něco číst a tak :) a děkuju
krause
Čtenář

Odeslat příspěvekod roxor 31. 10. 2010 16:13

krause píše: ze slovenska, ... dokáže čechovi

Nerád mentorujem,ale krajina aj národnosť (Čech,Slovák) sa píše veľkým písmenom... keď už sa bavíme v tejto téme o písaní.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 1. 11. 2010 18:03

krause píše:Ahoj, neznáte někdo prosím nějaký dobrý způsob jak se rychle naučit psát slovensky? :) Jen se mi líbí když někdo píše slovensky a tak bych to taky chtěla umět. Pár slov bych ještě možná zvládla, ale správně je napsat a tak, to už mi dělá problém. Napadlo mě, že si prostě číst nějaké slovenské texty a nějak to okoukat, ale třeba jsou i lepší a efektivnější způsoby :)

Pozvi ma do hospody, zober si móc prachov a za dva dni vieš po slovensky ako Ľudovít Štúr. ;-)
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 11. 2010 09:39

Co třeba zkusit tohle.

http://translate.google.com/translate?j ... anicni_btw :)

Trochu to neumí skloňovat, a má to i jiné mušky, ale když to chceš fakt rychle...
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krause 2. 11. 2010 20:37

4honza píše:Co třeba zkusit tohle.

http://translate.google.com/translate?j ... anicni_btw :)

Trochu to neumí skloňovat, a má to i jiné mušky, ale když to chceš fakt rychle...



? :roll:
krause
Čtenář

Odeslat příspěvekod iggi 2. 11. 2010 21:57

iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 11. 2010 22:51

krause píše:? :roll:


gugle translator, ne? :lol:
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 21. 3. 2011 15:41

PatrikChrz píše:Nejefektivnější bude, když si najdeš kluka ze Slovenska. To pak půjde samo :D

Jinak souhlas s roxorem, Slovenštině rozumím bez problémů, ale mluvit nebo psát bych raději nezkoušel :D


jj, je to tak, mel jsem sestrenku (jsme ze zakarpatske ukrajiny) a te kdyz se seznamila s holandanem tu, tak jsem ji prekladal smsky z anglictiny a zpet, ale odjela tam a za pulroku uz ne jen sprechala anglicky ale i holandsky.

jinak, jak patriku? uz jsi nasel nevestu? sice pro zenskou je snadneji nekoho najit, ale uz asi je tyden, jsem se nudil na ceskem chatu, jak nikdo nepise, a zkusil slovensky chat na azetu.
a sice nejsem tam na roztrhani, ale reknu takhle, nenudim se tam tak casto nez tu, a to nikoho neoslovuji, a jeste pocuvam slovencinu,ktera je sama o sobe pritazliva pro cechy obou pohlavi. a kdyz tam pujdes jako cech a zjisti ze mas praci a jsi z prahy, tak se prisaji jako kliste, a jeste budou tak pekne, ze tady bys u cesky jen tezko mel takovou sanci.
ano, takhle se tezko da na dalku seznamit, a udrzovat vztah, ale oni to zkousnou, jen aby tu byly, a city prijdou casem.
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků