od Fyzikář 30. 5. 2007 23:15
Fyzikář napsal:
... Ten jde sestavit z materiálu, který je ve vesmíru obsažen v plné míře. ...
ESO Přeborník
to jakoze se tam bezne vyskytuji latky jako Adenin apod.? a kdyby ne tak to jen umocnuje tu nizkou pravdepodobnost nahodneho vzniku, ale zeby se zrovna jen tak par dusikatych bazi domluvilo ze neco vytvori, hm
---------------------------------------------------------------------------------
Máte pravdu v tom, že adenin - jakožto hotová molekula se ve vesmíru nevyskytuje. Ale po každém výbuchu supernovy najdete materiál k jeho sestavení. Adenin C5 N5 H5, jak je patrné ze vzorce se skládá z uhlíku, dusíku, vodíku. Je to taková břečka podobna moči. Nic méně, můj předchozí příspěvek byl zaměřen směrem k sestrojitelnosti nejmenšího živého organismu z látek, které běžně koupíme v drogerii a dokážeme jej sestavit podle schématu, okoukaného z jiného podobného viru. Po sestavení začal tento vir žít se všemi projevy jako jeho předloha. A to je důležité. Bez žádných kouzel, zaříkávání, božského přičinění, okultismu atd. Složitější struktury jsou již (velmi zjednodušeně) soubory těchto nejmenších organismů, které však nechám k probádání někomu jinému. Mě zajímá vznik života, a ten musel začít na elementární úrovni, a jak se ukázalo, v minulém století, se lidem podařilo stvořit její nejmenší živou formu.
Velice opomíjený fakt je ten, že co produkuje jako odpad jedna životní forma, je pro jinou vlastní stavební materiál !! Existují velice primitivní viry, které se chovají jako malé chemické továrny. Laicky řečeno, spotřebovávají např. kámen, ale vyměšují daleko složitější uhlíkato-vodíkové sloučeniny. A zde je odpověď na Váš adenin. Stavební kombinace u takových primitivních organismů je ještě menší než 1:800, a to musíte uznat, že vznik takového primitivního viru je víc jak pravděpodobý. Je to zdárný předpoklad k vývoji složitějších struktur na základě organického chemického odpadu jednodušších organismů. Bakteriofág Phi-X174, který byl uměle sestrojen, by však k náhodnému vzniku protřeboval 10 na dvacátou kombinací (pravděpodobnost 1:10x20), a to je opravdu málopravděpodobné. Zastánci stvoření stvořitelem rádi argumentují vysokými nepravděpodobnostmi, a hlavně hotovými celky, jako člověk atd. Ale zapomínají, že každá věc se skládá z menších jednotek a ještě menších, u kterých je pravděpodobnost vzniku velmi velká. Život vzniká náhodou nebo omylem a to opravdu za těžkých podmínek, ale když vznikne, bojuje za přežítí jak v atomovém reaktoru, tak v mrazivém vesmíru.