"Andělská čísla" a numerologie

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod klarkamorska 24. 2. 2023 18:04

Co si myslíte o "andělských číslech"? Před necelým rokem jsem začala vídat opakující se čísla na hodinách, např. 11:11, 1212, 1313, 2222, apod. Podařilo se mi dopátrat, že se jedná o "andělská čísla", ale už jsem nikde nevyčetla, proč se jmenují andělská, proč je vídám a co vůbec znamenají. Navíc nepozoruji žádné změny ve svém životě, jak všechny články tvrdí, že "se život změní brzo k lepšímu," nebo že "budu brzo bohatá." Nevím co dělám špatně, že můj život neobrátil k lepšímu :-D

Nedávno jsem tohle téma probírala s kamarádkou, která se mi svěřila, že je také vídá. Včera jsme byly v kavárně a když jsme se zvedaly, kamarádka vytáhla telefon a říká, "počkej ještě chvilku, chci si ofotit 11:11 a hodit na instagram."

Nechápavě jsem kroutila hlavou. Předpokládala jsem, že andělská čísla člověk vidí "náhodně" a ne že kouká na hodiny a čeká, až bude 11:11 nebo 12:12. Nikdy ta čísla nevyhledávám, sama se objeví na SPZ nebo hodinách. Přijde mi ale trochu padlé na hlavu po nich všude koukat nebo se chlubit, že vídám zázračné číslo 11:11, když přitom na to číslo člověk čeká. pauza.cz Tě vidí


Jaký je váš názor na fenomén andělských čísel?
Naposledy upravil MgX dne 27. 2. 2023 21:06, celkově upraveno 1
Důvod: Skrytý odkaz je na BAN.
klarkamorska
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 25. 2. 2023 10:06

To, že vidíte nejčastěji čísla, začínající jedničkou, je přírodní zákon. ;-) Vizte Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Benford%C5%AFv_z%C3%A1kon
Zbytek je psychologie. Člověk přirozeně vyhledává opakující se vzory. Někdy je to užitečné, jindy k ničemu. Tady se evvidentně jedná o druhý případ (pokud nejste obchodníkem, který dokáže podobné triviality vnutit okolí a zpeněžit)
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrea64 14. 4. 2023 17:05

Vídám je celý život a věřím na to, že s námi andělé komunikují. :) Každý ať si věří na co chce, přece jen jsme svobodní...
Andrea64
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků