zahranicni politika USA v praxi

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 26. 5. 2007 13:47

Jako obcane zeme, jenz zazila temer presne dvacetilety "docasny" pobyt Sovetskych vojsk mame sklony videt Rusaky jako ty hlavni "struce zla" a okupace a vubec... Ne, ze by na tom neco nebylo, ale se zdesenim jsem zjistil, ze "vyspa demokracie, USA" se chovala od WW2 neporovnatelne hure!

Pro upresneni - Rusaci se od WW2 vojensky angazovali:
- v Koreji (1950-53) jako cast "bratrske pomoci" Korejcum
- v Madarsku (1956) pri potlaceni "kontrarevoluce"
- v Afghanistanu (1979-89) jako "pomoc legitimni vlade" proti islamistickym silencum
- v Ceske republice (1968) pri potlaceni "kontrarevoluce"
- v Cecensku (1994-96, 1999-dnes) nebot svobodne jsou staty ruske federace svobodnych statu jen na papire a opusteni federace je no-no :!:

K teto "svobode jen na papire" se hnedka dostaneme.

USA
Amíci začali s odporem proti Britské nadvládě cca v roce 1763 a v od 1776 se jedná o regulérní válku, i když Británie v ní používá nestandardní metody a tvrdí, že jde jen o povstalce, nikoliv o armádu, takže může vést válku jak chce. 4. července 1776 získalo povstání vyhlášením nezávistlosti Ameriky oficielně status Britsko - Americké války a ne vzpoury v kolonii. A až v roce 1783 Američané vybojovali svou nezávislost na Anglické koruně. Ústava byla sepsána až v roce 1787.

1861-1865: bojovali Amíci prozměnu mezi sebou - občanská válka severu proti jihu, jenž se dá shrnout jako "Ameriku si rozvracet nenecháme". Jižní konfederaci států bylo vojenskou silou zabráněno vystoupit z Unie spojených Států Amerických :!:
(to je STEJNY princip jako u Cecenska dnes ze strany Ruska...!)

1898-1901: USA vytlačilo Španěly z Kuby poté, co si jako záminku vybrali náhodnou explozi uhelného prachu v podpalubí křižníku Maine, kotvícího v Guatemalské zátoce.

7. 12. 1941-1946: po původní podpoře fašistů proti nim USA najednou bojuji v Pacifiku následkem Pearl Harboru, kde nechali svou flotilu neinformovanou a napospas Japoncům.

1944-1945: na poslední chvíli USA bojují proti fašistům v Evropě aby se socialismus nerozšířil do celé Evropy s Rudou armádou.

1950-1953: USA podporují jižní Koreu proti útoku jejího severního souseda, znepokojeného Americkou vojenskou přítomností.

1953: USA svrhují ministerského předsedu Mossadeqa v Iránu a instalují tam diktátora Shaha, CIA operace AJAX.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Ajax

1954: USA svrhují demokraticky zvoleného prezidenta Arbenze v Guatemale, 200 000 civilistů to zaplatí životy.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_PBSUCCESS

1963: USA se spolupodílí na zavraždění prezidenta jižního Vietnamu Diema. (ne-komunistického, holt byl moc vstřícný dialogu a válka musela konečně začít...)

1953-1964: USA iniciují teroristické útoky v jižním Vietnamu, jenž se dávají za vinu komunistům ze severu.

1964-1975: Americká armáda zabila 4 miliony lidí v jihovýchodní Asii (v Vietnamu, Laosu, Kambodži...) poté, co Lyndon Johnson 5. srpna 1964 v odpoveď na nikdy nevypálené torpédo na USS Maddox v Tonkinské zátoce nařídil odvetu bombardováním i když už věděl, že zpráva o torpédu byla výsledkem přestrašené obsluhy sonaru, jenž zachytila zvuk vlastního šroubu a zpanikařila.

11. září 1973: USA zařídilo převrat v Chile. Demokraticky zvolený prezident Salvador Allende je zavražděn a diktátor Augusto Pinochet je dosazen. 5 000 Chilanů zaplatí životem.

1977: USA vojensky podpoří armádní převrat v El Salvadoru. 70 000 Salvarodanů a 4 americké jeptišky zemřou.

1980-1990: USA trénuje Osamu Bin Ladena a jeho teror... pardon Freedom Fightery, aby zabíjeli Rusy. Dá jim Stingery a 3 miliardy dolarů. Gorbačov posléze stáhne Rusy z Afghánistánu, což Islámisté i USA vidí jako vítězství nad Rusy...

1981: Reganova vláda trénuje a financuje "Kontras" v Nikaragui. Výsledkem je 30 000 mrtvých civilistů.

1982: USA prispivá milionovými "pomocemi" Saddámu Hussainovi na zbraně, aby zabíjel Iránčany. (válka Irák - Irán) Chemické a biologické zbraně nevyjímaje. A následně pak vetujíc odsouzení Iráku v OSN za jejich použití...
http://democracyrising.us/content/view/30/74/

1983: Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)

1989: CIA agent Manuel Noriega, sloužící jako president Panamy, odmítne plnit příkazy z Washingtonu. USA napadnou Panamu a odstraní Noriegu. 3 000 civilistů umírá.

1990: Irák napadne a obsadí Kuwait se zbraněmi z USA a s požehnáním USA, že se nebudou vměšovat do této vnitřní záležitosti Iráku (vyšší těžba ropy v Kuwaitu = pokles zásob v Iráku a dluhy z dob Irák-Iran války Kuwaitu, částečně způsobené USA a jeho pomocí, jenž uměle prodlužovala konflikt 6 let)

1991: USA osvobodí Kuwait a vtrhnou do Iráku. V Kuwaitu je zpět dosazen poslušný diktátor a nad polovinou jižní části Iráku je vyhlášena "bezletová zóna" ve které se prohánějí US stíhačky střílející na vše a denně bombardující Irácké pokusy o leteckou obranu Iráckého výsostného územi. Jenže bombardují i civilisty a OSN odhaduje, že 500 000 Iráckých dětí zemřelo v důsledku bombardování a sankcí na léky, prosazenými USA do roku 2003, kdy dojde k vpádu Amíků do Iráku...

1999: USA bombardují Srbsko aby svrhli Miloševiče, jenž se vypořádával s agresivitou gangů Kosovských Albáncu stejně jako to denně dělá posledních 60 let Izrael s Palestinci. Bombardovali přitom mosty i s civilisty, automobilové (civilní) závody a zkoušeli si grafitové bomby na elektrárny. Navíc použili munici z ochuzeneho uranu, jenž je klasifikována OSN jako zbraň hromadného ničení.
http://www.nato-tribunal.de/varvarin/ph ... tation.htm

2000-2001: USA dáva Talibánským vládcům Afgánistánu "pomoc" ve výši 245 milionů.

11. září 2001: vláda USA zabíjí zabijí 2 972 vlastních civilistů v WTC, zkouší si oddolnost Pentagonu proti bunker-busteru a vytváří falešné zdání že "unesený" let 93 vybuchl při dopadu v Shanksville, PA. USA vyhlašují válku terorismu s tím, že nebudou rozlišovat mezi teroristy a těmi, kdož je ukrývají.

od listopadu 2001 dodnes: USA na základě lží o 9/11 napadly a okupují Afghánistán, kde platí 20 000$ za každého odchyceného "teroristu" Severní Alianci, jenž je smrtelným nepřítelem dřívějšího spojence USA - Talibanu.

od 20. března 2003 dodnes: USA na základě lží o ZHN napadly a okupují Irák. Odmítají počítat civilní oběti. Oficiální ztráty Američanů jsou již 3 444 mužů a odhadované ztráty civilistů oscilují mezi 650 000 až 750 000 oběťmi. V důsledku jejich politiky zuří dnes v Iráku občanská válka a původně sekulární stát se značně radikalizuje směrem k islamismu. Vliv Iránu rovněž sílí.

Podrobnější anglický soupis válečné politiky USA zde: http://www.neravt.com/left/invade.htm
Cena války v Iraku a Afghánistánu: http://costofwar.com
Oběti Američanů v hlavních konfliktech (Korea, Vietnam, Afghán, Irák): http://nationalpriorities.org/index.php ... Itemid=107
Oficiální updatovaný seznam obětí současné okupace USA v Afghánu a Iráku: http://icasualties.org/oif/


Cize si to shrnme.

Od konce WW2 Američané bombardovali 21 zemí:
Čínu, Severní Koreu, Guatemalu, Indonésii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodžu, Grenadu, Libyi, El Salvádor, Nikaraguu, Panamu, Irák, Somálsko, Bosnu, Súdán, Jugoslávii, a Afghánistán.
Zahynulo přitom 8 miliónů lidí. Vzhledem k tomu, že se Japonci zkoušeli vzdát celé léto 1945, nicméně demonstrace atomové bomby pro Stalina měla přednost, tak by se dalo říci že těch zemí bylo 22 - včetně Japonska...

Opravdu NEKDO chce takoveho "spojence"...? Abychom nedopadli jako Taliban ci Saddam, ci Shag, ci Noriega, ci... vite co mam na mysli, ze?

Michal P: přesunuto ze sekce "Domácí politika a události"
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 26. 5. 2007 19:28

U srovnání s Ruskem ti uniko číslo kolem 20 - 50 miliónů. Žádné vojenské angažování, čistka na vlastních lidech za komunismu.

Skutečně nesrovnatelně lépe, že? Další hodnotné "informace" neřeším :)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 26. 5. 2007 22:39

Mno ja mam dojem, ze celkove obeti komunistickych (zidobolsevickych?) zloradu byly vycisleny na 100 milionu :oops: :?

Nicmene rec jde o zahranicni politice od WW2, zatimco drtiva vetsina obeti komunismu jsou obeti domaci tak tady slo o ZAHRANICNI politiku od sameho zacatku... :wink:
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 26. 5. 2007 23:17

Celkové oběti komunismu jsou kolem 200 miliónů, to jo (velké "skóre" má Čína). Dalo by se to taky připsat na konto Ruska... Záleží, jak se to bere.

Celé je to pokus o zastrašení z USA.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 26. 5. 2007 23:37

trodas píše:(zidobolsevickych?)


Ah, tak už je jasné, odkud vítr vane. V českém prostředí jsou proněmečtí pouze monarchisté, neonacisté, Havel a vyšinutí intelektuálové mého ražení.
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 27. 5. 2007 00:27

Jde o VELMI slozitou problematiku, kde lze jen tezko vytrhavat z kontextu a dana fakta nejsou sama o sobe vypovidajici. Opiraji se o situaci, ktera v te dobe byla, vnitro- a mezinarodne politickou situaci atp. S nadsazkou se da rici, ze vsechno souvisi se vsim.

V kazdem pripade budu tuhle diskuze pozorne sledovat...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 27. 5. 2007 01:41

trodasi trodasi ... nesetkali sme se uz nekde driv? .. tak tri ctyri roky dozadu ? :-)

No, k tvemu uzasnemu clanku ... kde se angazoval bratr z vychodu?...

zapomel si na polsko-ruskou valku, na rusko-japonskou valku, na cinsko-rusky konflikty, na severni vietnam, na vietnamsko-kambodzskou valku, na pakty Stalina s Hitlerem, na popravu nekolika tisic polskych dustojniku v Katynce, na "rozumnem" vyvrazdeni Varsavy nemcema koncem valky, na podporu Angolsky genocidy, Egypt, Syrie, Lybie, Pobrezi Slonoviny, Support Iraku i Iranu ....

vidis jen to co chces videt ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trodas 27. 5. 2007 11:23

Andrew_R - a muzes na tech 200 milionu uvest nejaky releventni zdroj? Bila kniha komunismu rika max. 100 milionu... Ne, ze bych je chtel obhajovat, ale placat milion sem a milion tam (pripadne stovku milionu sem a stovku milionu tam) umi kazdej...
A shrnuti agresivni casti zahranicni politiky USA od WW2 je zastraseni? :eh

Case - pokud mas potrebu neustale nekoho kadrovat, tak vypadas jak byvaly StBak... :? Pokud nemas co rici k tematu tak se zdrz vyjadrovani - nemusim ani monarchisty, ani naonacisty a tim mene "humanitarni bombardovani by Hejvl" a vysinute "intelektualy" jakbysmet :pozor2

Bungo - zasahy do suverenity cizich zemi vojenskou agresi k prosazeni narodnich zajmu USA jsou naopak velmi jednoduchou zalezitosti na ktere nelze nic sloziteho hledat a tim nene najit... Nedavno to dobre shrnula tady: http://www.blisty.cz/art/34366.html
Jana Ridvanová. Zahraniční politika USA: Diplomacie, nebo bič
Moudrost je dcerou zkušenosti. Dříve než z případu uděláš obecné pravidlo, vyzkoušej dvakrát nebo třikrát, zda pokusy vedou k podobným výsledkům. Kdo si slibuje od zkušenosti to, co v ní není, vzdaluje se rozumu. Zkušenost se nemýlí, mylný je náš úsudek, neboť si od ní slibuje něco, co není v její moci. Zkušenost učí, že kdo věčně podezírá, bude podveden. A kdo zlu neoponuje, dovoluje, aby bylo chápáno. -Leonardo da Vinci

Fakta ze nejsou sama o sobe vypovidajici? :eh :!: Tak tady musim navrhnout, abys to sel zkusit treba k trestnimu stihani... :lol: Fakta proste nejsou vypovidajici, jasne :lol:
A samo ze vse souvisi se vsim - jenze vojensky zasah (i vyhrozovani pouziti atomovymi zbranemi) je jednoznacny. Politice USA se ne nadarmo rika "Gunboat diplomacy" i v diplomatickych kruzich. Co to znamena? Funguje to asi takto. "Vidite tu letadlovou lod? A slysite, co rikam?" :wink:

Kdo nechce videt, ten samo nevidi. Nevidis ani toto?

Obrázek
Teroristický zákon říká, že Bush může "vykládat význam a užití" mezinárodních standardů pro zacházení s vězni...
"To se mi zdá dostatečně fér!" - Bush

Ledni_Medved -
No, k tvemu uzasnemu clanku ... kde se angazoval bratr z vychodu?... zapomel si na polsko-ruskou valku, na rusko-japonskou valku

Nezapomnel, jasne jsem rekl, ze se zabyvame pouze obdobim od WW2... :pozor2

na cinsko-rusky konflikty

Obrana proti Cinske expanzi na VLASTNIM uzemi neni zahranicni zalezitost, zatimco USSaci napadaji cizi zeme vzdalene tisice kilometru od jejich zeme...

severni vietnam, na vietnamsko-kambodzskou valku,

To je snad jedno o to same a hlavne tam nedoslo k nasazeni Ruskych vojaku, coz jsem opet dal jako kriterium a to jsi "prehledl" ci chtel prehlednout? :hm Pokud bych prodej zbrani chtel brat jako kriterium tak v podstate neexistuje teroristicke uskupeni ci diktator, kteremu by USA nekdy neprodavaly zbrane... (!!!)

na popravu nekolika tisic polskych dustojniku v Katynce, na "rozumnem" vyvrazdeni Varsavy nemcema koncem valky

Opet od WW2 dale... dalsi kriterium "cos prehlidnul"... Ano, uvedl jsem "zajimavosti" z USA i pred WW2, nicmene to bylo jen k dokresleni celeho obrazu.
Podstatna vec je, ze zatimco bolsevicky teror byl vnimam vzdy vsemi jako teror, tak USA se tvari (a dost lidi to zere i s navijakem) jako "siritel demokracie" - jako kdyby demokracie rostla v hlavni zbrane...

na podporu Angolsky genocidy

Nic o tom nevim, muzes upresnit? A podporu jako dodavky zbrani (jenz USA dela bezne...) - to bys fakt musel nejdrive USSaky obvinit z podpory vsech konfliktu na svete...!

Egypt, Syrie, Lybie, Pobrezi Slonoviny, Support Iraku i Iranu ....

Vim ze v Egypte udajne meli byt sovetsti piloti bombarderu, ale beru to jako nepotvrzenou informaci, protoze neozbrojena spionazni USS Liberty v mezinardnich jenz dukazy udajne mela byla napadena Izraelem a cast posadky zmasakrovana a dukazy (?) zniceny... :?
Prodej zbrani neni to same co nasazeni vojaku - a mimochodem jake zbrane vubec Egyptu, Syrii, Lybii a na pobrezi Slonoviny dodavali? Ja bych rek, ze klasicke AKcka jim prodavali jako kazdemu druhemu. Mylim se?
A o podpore Iraku a Iranu nevim uz vubec nic, muzes to upresnit? Pokud vim tak az dneska ma Iran par protiletadlovych kramu od Rusu a proto se na nej jeste nevrhli valecni zlocinci z Izraele a USA... Saddam urcite nic od Rusu nemel, protoze mu zidovsti zlocinci udelali z Francouzi vybudovaneho Osiraku hromadu trosek pred zavezenim paliva... :|

vidis jen to co chces videt ...

Ze to rikas hlavne ty, kdoz vydava prodej zbrani z Ruska (co takhle z CR?!) za stejne zavazny akt, jako vojenske napadeni vojaky USA... :pozor2

Opetovne te durazne upozornuji, ze muj vytah je ZNACNE kraceny a ze mnohem delsi a zavaznejsi soupis obsahujici ovsem i mirove mise US army (evakuace civilistu, treba...) najdes zde:
http://www.neravt.com/left/invade.htm

Preklad mi prijde prilis dlouhy na prispevek, ale jestli jinak nedas... :wink:
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 27. 5. 2007 12:03

od člověka věřího blistům lze těžko čekat něco jiného, ale je to pěkný přehled jak vzít část skutečnosti (nebo rovnou lhát) a bez jakékoliv souvislosti ji vydávat za zjevnou pravdu... takže si vezmeme nějaké věci7. 12. 1941-1946: po původní podpoře fašistů proti nim USA najednou bojuji v Pacifiku následkem Pearl Harboru, kde nechali svou flotilu neinformovanou a napospas Japoncům.o/quote]
vládu USA podporovala Hitlera?? vážně? zajímavé, měl jsem pocit, že USA na základě Smlouvy o půjčce a pronájmu podporovali GB...
Pearl Harbour byl selhání rozvědky (mimo jiné) nikdo si dobrovolně nenechá zničit většinu flotily... :roll:

quote]1944-1945: na poslední chvíli USA bojují proti fašistům v Evropě aby se socialismus nerozšířil do celé Evropy s Rudou armádou.u/quote]

a kdy jindy než v 1944 měli bojovat v Evropě,dříve inzazi nešlo provést...nemluvě o tom, že už v 43 bojovali v Africe a poté v Itálii,nastuduj si trochu historii

uquote]1950-1953: USA podporují jižní Koreu proti útoku jejího severního souseda, znepokojeného Americkou vojenskou přítomností.t/quote]
znepokojeného vojenskou přítomností USA?? to si ale opravdu děláš pr..l,

.quote]1953: USA svrhují ministerského předsedu Mossadeqa v Iránu a instalují tam diktátora Shaha, CIA operace AJAX.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Ajaxn/quote]
dobrá práce, skvělé rozhodnutí, jenom ho potom neměli nechat padnou, to byla jedna z největších katastrof pro blízký a střední východ za dlouhou dobu..

oquote]1954: USA svrhují demokraticky zvoleného prezidenta Arbenze v Guatemale, 200 000 civilistů to zaplatí životy.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_PBSUCCESSC/quote]
well, nikdo není dokanalý, taková byla doba

aquote]1963: USA se spolupodílí na zavraždění prezidenta jižního Vietnamu Diema. (ne-komunistického, holt byl moc vstřícný dialogu a válka musela konečně začít...)

1953-1964: USA iniciují teroristické útoky v jižním Vietnamu, jenž se dávají za vinu komunistům ze severu.

1964-1975: Americká armáda zabila 4 miliony lidí v jihovýchodní Asii (v Vietnamu, Laosu, Kambodži...) poté, co Lyndon Johnson 5. srpna 1964 v odpoveď na nikdy nevypálené torpédo na USS Maddox v Tonkinské zátoce nařídil odvetu bombardováním i když už věděl, že zpráva o torpédu byla výsledkem přestrašené obsluhy sonaru, jenž zachytila zvuk vlastního šroubu a zpanikařila.,/quote]
ano Vietnam opravdu nebyl dobrý nápad a hlavně bylo zpackané provedení, nicméně snaha zastavit komunistickou expanzi byla legitimní...

nquote]11. září 1973: USA zařídilo převrat v Chile. Demokraticky zvolený prezident Salvador Allende je zavražděn a diktátor Augusto Pinochet je dosazen. 5 000 Chilanů zaplatí životem.t/quote]
podíl CIA nebyl prokázán a je dost možné, že opravdu žádný významný nebyl, nemluvě o tom, že Adelde přivedlzemi k bankrotu a chystal se z ní udělat další Kubu...

quote]1977: USA vojensky podpoří armádní převrat v El Salvadoru. 70 000 Salvarodanů a 4 americké jeptišky zemřou. /quote]
ohledně podpory různých převratů si nemají co vyčítat s hromadou dalších zemí...jistě neníto morální a kdesi cosi, ale dělají to všichni, takový je život...

kquote]1980-1990: USA trénuje Osamu Bin Ladena a jeho teror... pardon Freedom Fightery, aby zabíjeli Rusy. Dá jim Stingery a 3 miliardy dolarů. Gorbačov posléze stáhne Rusy z Afghánistánu, což Islámisté i USA vidí jako vítězství nad Rusy...t/quote]
taky že bylo, že nikdo nepředpokládal další důsledky... no to už se prostě stává...

tquote]1981: Reganova vláda trénuje a financuje "Kontras" v Nikaragui. Výsledkem je 30 000 mrtvých civilistů.s/quote]
ad Salvador, prostě byla Studená válka se SSSR a druhá strana měla podporu od Sovětů, prostě si nemají co vyčítat (platí defacto pro všechny podobné pčípady)

nquote]1982: USA prispivá milionovými "pomocemi" Saddámu Hussainovi na zbraně, aby zabíjel Iránčany. (válka Irák - Irán) b]Chemické a biologické zbraně nevyjímaje.a/b] A následně pak vetujíc odsouzení Iráku v OSN za jejich použití...
http://democracyrising.us/content/view/30/74///quote]
nepřítel našeho nepřítele je náš přítel... platí již po tisíciletí... a navíc tam dodávali všichni...

lquote]1983: Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)b/quote]
celkem sviňárna no :mrgreen:
dlužno ovšem dodat, že Irangate měla poněkud komplikovanější pozadí, pokud se neplatetu takto byla samostatná akce CIA a pár lidí z administrativy, jejíž výtěžek šel na podporu Kontras...nebyla to akce přímo vlády

oquote]1989: CIA agent Manuel Noriega, sloužící jako president Panamy, odmítne plnit příkazy z Washingtonu. USA napadnou Panamu a odstraní Noriegu. 3 000 civilistů umírá.
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 27. 5. 2007 21:05

je jedno jestli se zucastnili primo vojaci rude armady, nebo do tech zemi poslali "jenom" nekolik tun vojenskyho materialu a par stovek "poradcu" ... v tom sou obe strany uplne stejny ...

jak to rekl Kosch, blistar se nezapre :-))) ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 27. 5. 2007 22:01

Bilý Dům tajně dodává zbraně Iránu, aby zabíjel Iráčany. Ve válce zemřou zhruba 2 miliony lidí. (ztráty jen na Iránské straně byly 1,5 miliónu)b/quote]

To byla jen ve velkém situace jako když se teď Fatah mydlí s Hamasem někde v Gaze. Absolutně mne to nedojímá a říkám: JEN HOUŠŤ - škoda každé kulky která mine svůj cíl!!!

iquote]1. září 2001: vláda USA zabíjí zabijí 2 972 vlastních civilistů v WTC, zkouší si oddolnost Pentagonu proti bunker-busteru a vytváří falešné zdání že "unesený" let 93 vybuchl při dopadu v Shanksville, PA. u/quote]


Tak to je poslední hřebík do rakve tvojí (již neztak nulové) kredibility. :oboze:
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod -pb- 28. 5. 2007 18:40

trodas: Tak nevím, jestli to myslíš jako provokaci, anebo jestli tomu opravdu věříš. Tak trochu mi dnešní módní antiamerikanismus připadá směšný. Je to stejné asi jako když se v Čechách nadává na škodovku...
Možná si myslíš, žes oběvil Ameriku, ale (nejen) velmoci se vždycky tak chovali, chovají a chovat budou. Sám na tom nevidím nic až tak nepřirozeného. Ve světě prostě vládne právo silnějšího a jestli si myslíš, že lidé budou někdy žít ve vzájemné harmonii a pospolitosti, tak jsi najivní idealista.
K otázce jestli chceme američany za spojence bych řek, že prostě nemáme na výběr. Osobně bych raději silnou a jednotnou Evropu, bohužel impotentní levicová EU toto nesplňuje. Takže asi tak.
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 6. 2007 07:35

Musím reagovat na původní příspěvek.

Čečensko je nedělitelnou součástí Ruska.Takže se ani nedivím,že se Rusové brání odtržení Čečenska.To je totéž jako by se chtěla odtrhnout od USA Kalifornie.

A není to společenství svobodných států,ale SNS-Společenství nezávislých států.Bývalé republiky SSSR.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 21. 6. 2007 15:44

Tak v Čečensku jde o normální islámskou rebelii, takže Rusko má právo ji potlačit všemi prostředky.
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jephy 22. 6. 2007 09:53

Ad Čečna: Jestli je Čečensko srovnáváno s Kalifornií je celkem solidní lapsus. Doporučoval bych nastudovat něco o historii, třeba do kdy byli nezávislým státem, kolik čečenců zemřelo při násilném vystěhování do stepí... Čečna má stejné právo na ssamostatnost jako ho měly všechny republiky a satelity SSSR.

Egypt, Syrie, Lybie, Pobrezi Slonoviny, Support Iraku i Iranu ....

Vim ze v Egypte udajne meli byt sovetsti piloti bombarderu, ale beru to jako nepotvrzenou informaci, protoze neozbrojena spionazni USS Liberty v mezinardnich jenz dukazy udajne mela byla napadena Izraelem a cast posadky zmasakrovana a dukazy (?) zniceny... :?
Prodej zbrani neni to same co nasazeni vojaku - a mimochodem jake zbrane vubec Egyptu, Syrii, Lybii a na pobrezi Slonoviny dodavali? Ja bych rek, ze klasicke AKcka jim prodavali jako kazdemu druhemu. Mylim se?
A o podpore Iraku a Iranu nevim uz vubec nic, muzes to upresnit? Pokud vim tak az dneska ma Iran par protiletadlovych kramu od Rusu a proto se na nej jeste nevrhli valecni zlocinci z Izraele a USA... Saddam urcite nic od Rusu nemel, protoze mu zidovsti zlocinci udelali z Francouzi vybudovaneho Osiraku hromadu trosek pred zavezenim paliva... :|


Ano mýlíš se. Všechny tyto země byly kompletně vyzbrojeny sovětskou technikou. Velká část (především letadla) byla dodávána z ČSSR. Vojenští poradci byli samozřejmostí.
Jaké že to měla Liberty důkazy? Nějak jsem to nepochopil.
Irák byl vyzbrojen přibližně z 90% sovětskou technikou. Viz např. http://islam.wz.cz/obrana.php Odkaz speciálně pro trodase :wink:

//Michal P: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžete Obrázek
Jephy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků