Afghánistán před CIA operací, jenž vytvořila Taliban

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 1. 2. 2016 15:31

Hillary Clintonová: my jsme vytvořili Al Kaidu
http://www.youtube.com/watch?v=Dqn0bm4E9yw
"Připomeňme si, že lidé (skupiny), se kterými dnes bojujeme, byli námi vytvořeni před 20 lety."

Není sporu, že to byli nakonec Rusové, kdo d Afghánu poslal vojáky. Není sporu o tom, že to snadno mohlo být viděno lidmi Afghánu jakoagrese. Co se ale zamlčeuje je, jaké důvody (ohrožení vlády - USA viděly pád vlády jako jistý bez významné vojenské pomoci - vzestupem Islámských teroristů a jejich pronikání do Ruska a pokusy o destabilizaci Ruské jižní hranice) k té invazi vedly a zejména se neříká, kdo ty teroristy financoval.

A teď to začne být zajímavé - protože v roce 1998 válečný zločinec Zbigniew Brzezinskij uvedl, že financovat teroristy v Afghánu začali půl roku před tou invazí Rusů s tím cílem, že Rusy k invazi vyprovokují. Když se ho reportér optal, jestli to nebyla přímá provokace tak si uvědomil co řekl a otočil to tak, že řekl, že "my jsme nedotlačili Rusy k invazi" ale "vědomě jsme zvýšili (našimi akcemi) pravděpodobnost, že k tou dojde." (jako kdyby to nebylo to samé...) Dále to líčí jako že "políčil na Rusy Afghánskou past" a že to Carterovi prezentoval tak, že "dá Rusům jejich Vietnam."
http://dgibbs.faculty.arizona.edu/brzezinski_interview

Shodně ve svých pamětech nazvaných trefně "Ze stínu" uvedl Robert Gates, ředitel CIA pod Ronaldem Reaganem a Bushem seniorem (dále byl Ministrem obrany pod Bushem juniorem a Obamou), že ve skutečnosti USA začaly tajnou operaci 6 měsíců před invazí Rusů. Jejím nezakrývaným cílem bylo vlákat Rusy do Afghánské bažiny...
http://books.google.com/books?id=M51ssIgLM...anistan&f=false
http://youtu.be/oMjXbuj7BPI?t=11m38s

Ať se na mně tedy nikdo nezlobí, ale nadále nehodlám Ruský vpád do Afghánu (kdy tito od počátku říkali, že bojují proti tajnému US vlivu, ale nikdo jim nevěřil...) přičítat jen Rusku, oni jsou v tom USA také pěkně namočené... Chce-li někdo Rusy osočovat z "agrese v Afghánu", pak pokud jedním dechem neřekne, že to vyprovokovali USAci, tak mu nejde o pravdu, ale o démonizaci "nepřítele."

Následující snímky byly pořízeny americkým univerzitním profesorem doktorem Billem Podlichem, jenž v Afgháu pracoval pro UNESCO jako odborník ve tvorbě zásad a vzdělávacích principů pro učitele vysokých škol v Kábulu.

Pokud přemýšlíte o Afghánistánu, určitě si ho nespojíte s krátkými sukněmi a liberálním životním stylem. Ale stejně jako Írán vypadal v roce 1970 zcela jinak, než jak ho známe dnes. Následující fascinující obrázky ukazují, že Afghánistán v roce 1967 byl velmi odlišný od zažitých představ a dnešní neradostné situace:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Afghánci musí poděkovat USA a tajnému programu CIA, jenž "dal Rusům jejich Vietnam"...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků