Rusko v Malé Rusi (Ukrajině)?

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 3. 3. 2014 13:10

Jak může Západ potrestat Putina za to, že se po něm opičí?
http://blisty.cz/art/72381.html

"Ukrajina je totiž hmatatelnou ukázkou toho, že garance územní celistvosti ze strany USA či Británie - druhá země právem vidí paralely k někdejším garancím neutrality Belgie - ve skutečnosti nemají praktického významu. Drzé čelo interventa způsobí, že se takové garance rozplynou jak dým.

Česká vláda by teď měla pro jistotu deklarovat, že Karlovy Vary a příslušné části Prahy s podílem ruskojazyčného obyvatelstva vydá Moskvě dobrovolně.

Spojovací koridor z Kaliningradu přes Polsko si už Kreml zařídí vlastními silami.":lol: :lol: :lol:


Ono na tom něco bude. Pokud by Rusko vyslalo 3 000 svých T90 s podporou letectva a pěchoty, copak bychom asi tak udělali? V takové situaci by i největší válečný štváč raději rychle a rozumně kapituloval.

Jiná situace by byla, kdybychom po vzoru Švýcarska měli rozmístěné u občanů RPG prostředky proti tankům, bezzákluzové houfnice, protiletecké "Stinger" rakety a podobné zbraně, o kterých by nerozhodovala centrální vláda, ale jejich uživatelé. Těm nikdo kapitulaci nemůže skutečně nařídit a jen taková země, kde tanku hrozí smrt ze zálohy každého druhého keře, letadla jsou pravidelně ohrožována "Stingery" a mezi obyvatelstvem se to hemží vojenskými samopaly a kulomety, nebude nikdy okupována.
Země s centrální armádou je okupovatelná.

Nebo nás snad Casy, Pandrury, pouze pronajaté Grippeny (kdo bude platit jejich sestřel?) a pár modernizovaných T72 ochrání? Víme že ne... navíc to všechno jezdí a létá na Ruský benzín... Stačí zastavit kohoutky a řízenými střelami zničit naše strategické zásoby a je po myšlence na jakýkoliv odpor během minut....jinak Rusko jen v Malé Rusi (tak se dříve Ukrajině říkalo - pak byla ještě naše Zakarpatská Rus... ale to jen už "byla"...) chová jen tak, jak se při násilném odtržení kusu Srbska, nazývaným Kosovo, choval Západ. Zejména když podporoval nasové vrahy a válečné zločince jako "hada" Tačiho...

Tady jdou navíc Rusové proti Banderovské pakáži, kterou USA využili na krvavější verzi Oranžové revoluce. Je načase, aby jim to někdo zatrhl a zdáse, že situace již uzrála :wink:
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlitosman 6. 3. 2014 10:18

Jednoducho financovali, organizovali, a materialne zabezpecovali vsetko USA. Poznam cloveka priamo z ukrajiny, ktory mi povedal, ze to neni verejne tajomstvo, vsetci to vedia, chvalia sa tym niektori, o cloveku blizkom jej pribuznemu, ktori si myslel, ze odpadol a ked nanho pozrel videl dieru v helme atd atd. /STOURA zas JBP odkaz nemam zial,neda sa/ Bezni ukrajinci sa brania nejake EU aj s jej dorovnanim ceny a rovnakym platom. Nejaky obmedzeny Klicko bol len zneuzity na ich zamery. Tvrdim od zaciatku. Ved tam mejdenovala len hrstka zaplatenych vytrznikov a pozvazanych bezdomovcov a asocialov. Zial aj par tupych obycajnych ludi sa k nim pridalo. Pozrite si tie masove proruske demonstracie a to od zaciatku. To sa v nasich cenzurovanych mediach nedozviete. To su demonstracie. Ako moze hrstka vytrznikov zhodit vladu??? Presny scenar Lybie a Syrie. Vyvolanie nepokojov, zabijanie snipermi policajtov a civilov a hodenie do medii, ze za vsetko moze vlada. Preboha co by tym dosiahli, keby dali strielat svojich obcanov a policajtov???? Zas rozlozeny neznami odstrelovaci, nikto nevie kto su a odkial sa zobrali. Rusko uz davnejsie sa nechal pocut, ze za vsetkym stoji zapad, vyzbrojuju, cvicia a financuju. Dokonca som nieco take zachytil aj z CR. Podobne je to aj vo Venezuele. Co spaja tieto vsetky staty? Podobne to robili v minulosti na KUbe,ze? Stoura ty si taky expert ty by si to vypocital a hodnoverne usudil, ze to nieje pravda. Nie, ze by som sa ho zastaval, ale vidite sami co sa deje. Ta s tym nadorom v mozgu co sa prejavuje na jej mysleni, povedala v minulosti jasne, ze USA nikdy nedovolia, aby Rusko bolo zase silne. Ked je obsadenie vojskom agresia , ako nazvat humanitarne bombardovanie, vrazdenie civilistov, rozbijanie krajin, cicanie z nich... Ta oligarcha blondina, co vysla z basy pred par dnami vyzvala Ameriku na obsadenie ukrajiny. To by uz nebola agresia,pozvanie od nej. Dlhsie som premyslal, odkial moze mat Pavel Globa take zarucene informacie o buducich veciach.
http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_05/Pr ... a-EU-0860/
carlitosman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 6. 3. 2014 11:33

carlitosman píše:Stoura ty si taky expert ty by si to vypocital a hodnoverne usudil, ze to nieje pravda.


Ano - podle mne není pravda, "ze za vsetkym stoji zapad". Ani si nemyslím, že by se jednalo len o hrstku zaplacených výtržníků (byť i ti hrají výraznou roli)

Myslím si, že v dění na Ukrajině má prsty více stran - mezi nimiž hrají samozřejmě hlavní roli mocenské zájmy západu i Ruska - ale nejsou to jediné hybné síly. Všechny strany podle mne - tu lépe tu hůře - využívají společenské nespokojenosti s korupcí a obecně prohnilostí společnosti.

S oligarchy (kteří tvoří také jednu ze sil v konfliktu) si podle mne omočily oba hlavní ukrajinské politické proudy (personfikovatelné zjednodušeně Janukovičem a Timošenkovou). Připisovat to jen jedné straně je podle mne pitomost. Nepodceňoval bych navíc ani vliv mafie, které nepokoje samozřejmě vyhovují.

Obecně si myslím, že současné dění na Ukrajině je poměrně dost nepřehledné a těžko v něm hledat nějakého kladného hrdinu. Ruské oficiální zdroje považuji za stejně nevěrohodné (jednostranně zaměřené) jako ty naše.

Ale je to politika a ne technika - spočítat něco se tu dá jen těžko.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 9. 3. 2014 12:02

Obrázek
ukrajina je rusko

...


Během 10 dnů se Oděsané ocitli v noční můře
http://www.zvedavec.org/vezkratce/7903/
Ukrajina: Video z 23.2. 2014 ukazuje mohutné protesty Oděsanů proti fašistickým silám, které ovládly Kyjev. S hesly "Fašisti neprojdou!", "Rusko, Rusko!" protestuje tisíce lidí.
-------
O 10 dnů později žádají Oděsanky, které uprchly z Oděsy, o pomoc v Sevastopolu. Říkají, že primátor Oděsy, který prohlašoval, že sympatizuje s Ruskem, podepsal mírovou smlouvu s kyjevským Majdanem. Do Oděsy dorazil Muzyčko s ozbrojenou skvadrou. Z médií, z vylepovaných plakátů se lidé dozvěděli, že mají Muzyčkovi odevzdat svá nacionále a informace o svém majetku, zda vlastní zbraně apod. a že jsou povinni 50 % svého majetku darovat Majdanu - tedy Muzyčkovi a spol. Prohlášení a letáky obsahují výhrůžky zastřelením, pokud to neudělají. Na ulicích Oděsy se procházejí ozbrojenci, kontrolují a zapisují si informace o každém, koho potkají. Oděsanky pláčou, že se bez armády nemohou vrátit zpět.

Během 10 dnů se v Oděse situace hrůzně změnila tisícům lidí - vinou primátora zaprodaného USA a EU a podlézavých a zbabělých politiků ČR.
Mějme na paměti, jak rychle to proběhlo.

http://rutube.ru/video/77fd43115196f309 ... 4b8056fe8/
Zdroj: http://www.youtube.com/watch?v=El4oSwTwk8U...Rusko hrozí, že pokud budou proti němu zavedeny sankce, tak se zbaví dolaru a zničí tím ekonomiku USA - a Obama přesto sankce podepsal
http://scgnews.com/russia-threatens-to- ... a-signs-sa
Takže buď Rusko blafuje, anebo se svět jak ho známe navždy změní.
"Najdeme cestu ne jen snížit naši závislost na USA na nulu, ale získat z těchto sankcí velký prospěch pro sebe." řekl Glazev. "Pokus o vyhlášení sankcí skončí krachem finančního systému Spojených států, což způsobí konec dominace USA v globálním finančním systému."

A já bych dodal, že i kompletně na světě...

...a slušelo by se dodat, že již v roce 2013 na jaře postnul StromCloudsGathering video:
WW3 Countdown | China Moves Against The Dollar
http://www.youtube.com/watch?v=e4f2mgj4UT0
V němž uvedl: "Válka výjimečně nastane jako překvapení pro ty u moci. Téměř bez výjimky se čas před fyzickým konfliktem vyznačuje prováděním ekonomické války a strategickému manévrování. Ve veřejném školství se neučí tuto část historie právě proto, že školy jsou státní. A státy mají nevyšší zájem na tom, aby jejich populace přijala oficielní vysvětlení bez kladení otázek."


Jinak řečeno - USA chtějí (asi jako kdysi Rusko na Kubě) základny, vojáky a rakety proti Rusku na Ukrajině. Rusko se proti takovému útoku musí bránit, stejně jako se bránili USA proti raketám na Kubě (kterou předtím napadli!)...
Pokud se Rusko brání, dělá v sebeobraně jedinou správnou věc - ekonomicky zaůtočí na systém dominance USA ve světě. A důvod, proč se zbavit dolaru hledají už dlouho a teď jim ho USA naservírovalo na stříbrném podnosu.

Proč?

Že by proto, že USA ekonomika jde do kytek a je třeba to na někoho svalit? A když se zbaví Rusko dolaru a Čína se přidá, aby neprodělala všechny svoje "úspory" co má v dolarech - USA zkrachují. A budou mít záminku k válce, protože za to přeci může Rusko!
Ne zmanipulovaný bankovní systém a zadluženost USA. Ne ne ne. Může za to Rusko...

A přes třeba i světovou válku zůstane zachováno to nejdůležitější - frakční rezervní bankovnictví, tedy vyrábění peněz z ničeho. Což je základem ovládání dnešního světa.


Nijak růžové perspektivy. Skoro by člověk řekl, ať raději věci zůstanou tak, jak jsou... ale je otázka, zdali FED dokáže nakupovat své vlastní dlužné úpisy (!) ještě dost dlouhou dobu na to, aby to bylo Rusko, kdo udělá ten první krok k WW3. Protože pak to jednodušší lidé svedou na ně - to přeci oni!
No, jak reagovala USA na rakety na Kubě? Bude válka, pokud je nestáhnete. Osobně bych být Rusy reagoval na ledadlovou loď USS George Walker Bush tak, že "bude válka, pokud ji nestáhnete." To by byla jediná správná odpověď.

Bohužel to by eskalovalo situaci, jenž už teď není vůbec dobrá. Je ale čím dál vice zřejmé, že se dolaru nepůjde jen tak zbavit. Teď jak vláda USA (a za ní bankéři FEDu, MMF atd.) vysvětlí světu, že proto, že Rusové nadále nebudou používat jejich dolárky, tak oni nemají jak zaplatit jídlo, žold a výplaty svým lidem.
Hmmm. Zajímavý rébus.


...nicméně může se to dotknout i nás, protože:
Gazprom varuje Ukrajinu, že zavře kohoutky, nezaplatila za plyn
http://www.novinky.cz/ekonomika/329738-.html
"...nedoplatky dosahují 1,89 miliardy dolarů (38,6 miliardy korun). Podnik zároveň v jen málo skrytém varování podle agentury Reuters uvedl, že by dodávky plynu na Ukrajinu kvůli neuhrazeným účtům mohl zastavit."

Ještě že je letošní jaro velmi teplé a máme krb. Brrrr, tohle nevypadá vůbec dobře...

ČR a další země visegrádské čtyřky žádají po USA dodávky břidlicového plynu
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/329797-.html
"České velvyslanectví ve Washingtonu spolu s ambasádami ostatních visegrádských zemí vyzvalo Spojené státy, aby rozšířily vývoz břidlicového plynu do Evropy pro případ, že Rusko zastaví své dodávky plynu přepravované přes neklidnou Ukrajinu."

:-D :-D :-D To jsem zvědav, jak tohle dopadne... :-D :-D :-D Protože:

"Podle zdrojů z Bílého domu by ale příprava ke zvýšení vývozu břidlicového plynu mohla trvat víc než rok. (...) Objevily se i nepodložené spekulace, že ukrajinská krize byla uměle vyvolána právě kvůli tomu, aby se otevřel evropský trh levnému americkému plynu a tak se oslabilo Rusko."

"Příprava ke zvýšení" není plyn, kterým se dá co? Topit! My budeme potřebovat fyzické zboží (plyn) a to tak rychle, jak je to jen možné... Ale magoři v USA mluví dokonce o sankcích proti Rusku?! WTF! Jsou šílení!

...a ostatně to jasně řekli, jak jim na náš záleží: "Fuck the EU!" ...takže co kdyby EU pro změnu v reakci řekla - Fuck the USA! - a udělala z toho oficielní politiku? Protože oni se k nám tak chovají...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlitosman 10. 3. 2014 13:12

Trodas tvoja tema je zalozena na tom, ze sa rusko zbavi dolara. Lenze toto vyhlasil nejaky ekonom, alebo kto v Rusku a Putin sa na druhy den verejne distancoval od tohto prehlasenia. Povedal, ze to je len jeho subjektivny pohlad a vyhlasenie. S realitou to nema nic spolocne. Pre Stourasa zas JBP, odkaz nemam. Ano aj ta to beriem, ze propaganda je na oboch stranach, ale pri dlhodobom pozorovani jasne vidiet, ze pravdu maju s odstupom casu ruske zdroje. Aj ked si tak americky zalozeny, tak ver mi, ze hadam nikto neklame a neterorizuje ludi a svet, tak ako oni. A v tom to je, ze nedokazes rozoznat a chapat realitu. Ako ked dietatu vstepujes, ze len toto nabozenstvo je pravda a ver mu a ono v dospelosti nedokaze racionalne uvazovat a bere to ako fakt.Tam nemaju prsty viaceri. Rusi uz skor hovorili, ze zapad na ukrajine nieco chysta a stalo sa. A mafia uz vobec nie. Ta len moze lokalne tazit zo situacie. Jedine, ze pod slovom mafia mas na mysli tajne sluzby zapadu. EU a spol. chcu vysetrit kto vlastne stal za zabitim ludi a policajtov, nevedia. Ale pred par tyzdnami zacali uvalovat prve sankcie za to na ludi...za co? Snowden tiez urcite nemalo prezradil a co sa dostalo na verejnost je tiez viac nez poburujuce.
Mladi najati zaplateni zasrani, co strielali po ludoci. 200 hrivien dostali. Pozrite si toto, to je v nasich mediach zakazane.
http://www.youtube.com/watch?v=R_8_Khrw ... e=youtu.be
carlitosman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 3. 2014 13:18

Pre Stourasa zas JBP, odkaz nemam

:mrgreen: no

-- 10. 3. 2014 12:26 --

Mladi najati zaplateni zasrani, co strielali po ludoci. 200 hrivien dostali

pokial vytvoris financny system (ktory je vytvoreny) tak,aby ludia vdaka strate prace,dlhu,exekuciam sa dostali do zufalej financnej situacie a pokial si zakonodarca a mas pravo si vytvarat peniaze (natlacit ich a vydat do obehu),lahko si zaplatis kohokolvek a natrepes mu to,aby vykonal cokolvek za financnu odmenu.

Na Ukrajine bolo vela ludi ci starych ci mladych ktori povedali i na kameru,ze ich financna situacia dostala do situacie ze su schopny tam polozit aj zivot.Ked takemuto cloveku das prikladom 500e a povies mu nech ide demonstrovat za zmenu vlady a slobodu ...pojde.Toto presne vysvetlil aj Trodas a ma v tom pravdu

-- 10. 3. 2014 12:38 --

trodas píše:Rusko hrozí, že pokud budou proti němu zavedeny sankce, tak se zbaví dolaru a zničí tím ekonomiku USA - a Obama přesto sankce podepsal

Rusko splaca dlh i USA,pokial by sa Rusko zbavilo dolaru,tak by zacala retazova reakcia ...spravila by to aj Cina a ine krajiny...USA by sa dostali do tazkeho krachu.USA by neostavala ina moznost ako zautocit na tieto krajiny.Myslim ze o to i ide,je to len otazka casu - trhy su tak nastavene.

-- 10. 3. 2014 12:49 --

A přes třeba i světovou válku zůstane zachováno to nejdůležitější - frakční rezervní bankovnictví, tedy vyrábění peněz z ničeho. Což je základem ovládání dnešního světa.

trosku ta nasmerujem - system zacne vyrabat produkty aby vykryla vyrabanie penazi z nicoho.Nebudu to zial rodinne domy,lepsie skolstvo,menej zadlzene nemocnice...budu to zbrane.System financovania sa uz po starocia nezmenil (my vieme preco) a historia sa bude opakovat.

-- 10. 3. 2014 12:54 --

ČR a další země visegrádské čtyřky žádají po USA dodávky břidlicového plynu

:oboze :tleskani ...co dodat,nerealne ze :-)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlitosman 10. 3. 2014 17:07

Presne tak to je. A to je to spinavstvo
carlitosman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trodas 10. 3. 2014 23:28

A přes třeba i světovou válku zůstane zachováno to nejdůležitější - frakční rezervní bankovnictví, tedy vyrábění peněz z ničeho. Což je základem ovládání dnešního světa.


trosku ta nasmerujem - system zacne vyrabat produkty aby vykryla vyrabanie penazi z nicoho.Nebudu to zial rodinne domy,lepsie skolstvo,menej zadlzene nemocnice...budu to zbrane. System financovania sa uz po starocia nezmenil (my vieme preco) a historia sa bude opakovat.


No, zbraně je opravdu to, co nezbytně "potřebujeme"... Asi jako Hitler, co nastartoval zbrojením (ale i jiným finančním systémem a de facto socialismem) Německo tak, že z zkrachovalé Výmerské republiky byl schopný 6 let vzdorovat celému spojenému světu (Italy a Japončíky nepočítám)...

Ale tento směr nastat nemusí, protože máme internet, víme co se děje a můžeme jim říci dost - a tím jejich moc skončí. Jakmile si dost lidí uvědomí, že lepší systém (bez bankéřů, např.) můžeme mít už zítra, tak se věci pohnou.

Jinak souhlasím s tím, že se na Ukrajině najdou lidi (jako i u nás), co za pár šupů budou demonstrovat ale třeba i střílet a vraždit. U nás, kde jsou za to drakonické tresty, se také vraždí i pro pár korun... ne tak v zemi, kde policie nefunguje a nikdo nikdy nikoho nevypátrá.

...

Nicméně banksteři se činí - z Ukrajiny byly do "bezpečí USA" odvezeny její zlaté rezervy:
http://translate.google.com/translate?h ... 03-07-9122

Problém? Ano. Nejen, že je to krádež. Hlavne jde o to, že když Němci chtějí jen vrátit 20% ze SVÉHO zlata, co mají "uschované" v USA, tak to bude USA trvat 8 let, než jim ho dodá. Proč asi 8 let? ;-)

Z Ukrajiny to jde odvézt během jednoho dne, jak se ukazuje, takže kde je ten problém s dodávkou Německého zlata do Německa, jenž je navíc o něco blíž USA?
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 11. 3. 2014 01:55

Kauza snipeři.
http://blisty.cz/art/72496.html

"bylo stříleno mj. z oken hotelu Ukrajina, jenž byl částečně obsažen aktivisty a v jehož hale byla tou dobou zřízena provizorní ošetřovna obětí"

"říká reportér: "Viděl jsem odstřelovače - měl na sobě zelenou helmu, jakou nosí demonstranti""

"jde o střelce, kteří pálili zezadu zpoza postupujících aktivistů"

...a je to venku. Takže pravociví extrémisté (Banderovci), placení USA, neváhají zabíjet vlastní lidi, jen aby dosáhli podpory veřejnosti proti své vládě... (jistě podobně zkorumpované jako třeba naše nebo ta v USA, Rusku či jinde)
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 13. 3. 2014 15:16

Co Vám neříkají o Ukrajině:

http://www.youtube.com/watch?v=fWkfpGCAAuw

(musím uznat, že je to perfektní - budeme se pozastavovat nad výrokem "Fuck the EU!" a nebudeme řešit, že tady USA dosazují svou loutkovou vládu... budeme tvrdit, že lidi, co chodí do Parlamentu s AK47 jsou už umírmění neonacisté :lol: Geniální!)
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 13. 3. 2014 20:09

Začínám nabývat dojem, že postup USA - zejména jejich proslulá politika dělových člunů - zde naráží na mezinárodní dohody. Konkrétně Montreuxkou dohodu:
http://sam.baskent.edu.tr/belge/Montreux_ENG.pdf

Zjednodušeně je to vysvětleno zde: http://turkishnavy.net/2014/03/05/a-pri ... onvention/
...a podle všeho se zdá, že země, které nesousedí s Černým mořem, nemohou do něj posílat vojenské lodě. Dohoda zde umožňuje malé, podpůrné vojenské lodě, ale rozhodně ne letadlovou loď a to je to, co se USA snaží do Černého moře dostat... Shodně ponorky jsou jasné ne-ne...

A Turci to odmítli fašistům během WW2: http://en.wikipedia.org/wiki/Montreux_C ... he_Straits
"This was to have significant repercussions during World War II when the Montreux regime prevented the Axis powers from sending naval forces through the Straits to attack the Soviet Union. The Axis powers were thus severely limited in naval capability in their Black Sea campaigns, relying principally on small vessels that had been transported overland by rail and canal networks."

Tedy je otázkou, zdali by Turci neměli uzavřít tyto průplavy pro lodě USA úplně...


Rusové zatím reagují jen protilodními střelami, rozmístěnými na Krymu:
http://www.veteranstoday.com/2014/03/11 ... eployment/
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 14. 3. 2014 12:19

Pokud mediální presstituti zpochybňují legitimitu Janukovyče a odmítali si přečíst Ukrajinskou ústavu, tak zde je video dokonce vyrobené pro Mejdantv (!) a tito sami přiznávají, že Janukovyč nebyl zbaven své pravomoci prezidenta legálně:

http://www.youtube.com/watch?v=q-FYM5QkXZ8

Ve zkratce - proces odvolání prezidenta může být:
1) rezignací (a ten jasně řekl, že nehodlá rezignovat)
2) ze zdravotních důvodů (to vyžaduje lékařské zkoumání)
3) smrt (to by se jistě spoustě lidí líbilo)
4) procesem odvolání (ten si rozebereme dále)

Zatímco oni ho sesadili na základě toho, že je prý "neschopen vykonávat své ústavní povinnosti", což není nikde v ústavě uvedeno...

Proces odvolání prezidenta se začíná tak, že 2/3 parlamentu musí hlasovat proto, že se prezident dopustil zrady nebo kriminálního činu. Následně je založena vyšetřovací komise, závěry jejího vyšetřování se pošlou do parlamentu zpět a ten musí tyto závěry potvrdit (aby se pokračovalo v odvolání) 3/4 vetšinou. A následně je toto rozhodnutí zasláno Ústavnímu soudu Ukrajiny který má poslední a zásadní slovo v odvolání prezidenta.

Tato procedura typicky trvá několik měsíců.

Tedy nikdo Janukovyče nepodporuje (nejméně lidi z Meydantv!) - a ani mně se nelíbí - ale stále je oficielním prezidentem a propaganda a demagogie z médií tento podstatný detail jaksi "zamlčuje."
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 14. 3. 2014 18:10

Demokracie a svoboda slova podle USA - ruští novináři nebudou vpuštěni na tiskovu konferenci Obamy a Jaceňuka:
http://slovak.ruvr.ru/news/2014_03_14/N ... nuka-8653/

Mohli by zřejmě klást nevhodné otázky, takže tomu zabráníme a je to.

"Nezapadajúce do vopred prichystaného scenára pálčivé otázky, napríklad, o zločinoch neonacistov z Pravého sektora, ktorí sú v pozadí vlády Arsenija Jaceňuka, v Bielom dome zjavne nechcú počuť", podčiarkol diplomat.

Nějaké zločiny Pravého sektoru? Ale jděte. Nic takového se přeci nikdy nestalo :-D
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 3. 2014 16:59

ano ten Jaceňuk sa bije hrdo do prs so slovami o slobode a demokracii ... ala USA :D ... len aby to tak bolo.Som zklamany...Rusko sme tu uz zazili v 1968,chceli sme zmenu v 1989 a ked sa tak teraz na to pozeram tak su to riesenia z kaluze do blata... ani tak ani tak.Rozdeluj a panuj - Rusky pentagram vs Americky pentagram

-- 15. 3. 2014 16:01 --

Jaceňuk s pentagramom v pozadi
Obrázek
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 15. 3. 2014 23:51

Nesouhlasíte s politikou USA na Ukajině? Obama si podepsal dekret, podle kterého Vám může zabavit majetek!

Against Ukraine War? Obama May Seize Your Assets
http://ronpaulinstitute.org/archives/fe ... ssets.aspx
"Do you, like 56 percent of the US population, believe that the US should "not get too involved" in the Ukraine situation? Do you think that the US administration putting us on a war footing with Russia is a bad idea? Are you concerned that the new, US-backed leaders of Ukraine -- not being elected -- might lack democratic legitimacy? Are you tempted to speak out against US policy in Ukraine; are you tempted to criticize the new Ukrainian regime?

Be careful what you say. Be careful what you write. President Obama has just given himself the authority to seize your assets."


Takto tedy vypadá demokracie a svoboda podle USA. Vcelku dost to *****í diktátorstvím... a za něco podobného, jen po takové "demokratické drobnosti", jako schválení parlamentem, byl ve vztahu k ropným společnostem ve Venezuele kritizován Hugo Chávez. Ten snílek měl prostě takové naivní představy, jako že by z Vanezuelské ropy měli mít prospěch Venezuelané a nikoliv kozporace z USA... co dodat. Jasný magor a diktátor, že?
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků