Neuvěřitelné návrhy v EU

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 18. 3. 2013 17:49

Zasláno našim 22 Europoslancům:
https://www.euroskop.cz/8978/sekce/cesti-europoslanci/
http://www.europarl.europa.eu/meps/cs/p ... ebTermId=7

jan.brezina@europarl.europa.eu
zuzana.brzobohata@europarl.europa.eu
milan.cabrnoch@europarl.europa.eu
andrea.ceskova@europarl.europa.eu
robert.dusek@europarl.europa.eu
hynek.fajmon@europarl.europa.eu
richard.falbr@europarl.europa.eu
jaromir.kohlicek@europarl.europa.eu
edvard.kozusnik@europarl.europa.eu
jiri.mastalka@europarl.europa.eu
vojtech.mynar@europarl.europa.eu
miroslav.ouzky@europarl.europa.eu
pavel.poc@europarl.europa.eu
miloslav.ransdorf@europarl.europa.eu
vladimir.remek@europarl.europa.eu
zuzana.roithova@europarl.europa.eu
libor.roucek@europarl.europa.eu
olga.sehnalova@europarl.europa.eu
ivo.strejcek@europarl.europa.eu
evzen.tosenovsky@europarl.europa.eu
oldrich.vlasak@europarl.europa.eu
jan.zahradil@europarl.europa.eu


Vážený pane poslanče,

chtěl bych vyjádřít své zděšení, že se v Evropském parlamentu může pod rouškou Eliminování pohlavních stereotypů v EU (Eliminating gender stereotypes in the EU) protlačovat naprosto bezprecedentní cenzura všeho, co lze označit za erotické. Celá řada běžně vyměňovaných fotek mezi dospělými lidmi je označitelná za erotické. Stejně tak spousta vtipů či kreseb je eroticky laděných. Takovéto návrhy jsou nejen v rozporu s právem na svobodné vyjádření a přijímání informací (čl. 10 Úmluvy "Každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje svobodu zastávat názory a přijímat a rozšiřovat informace nebo myšlenky bez zasahování státních orgánů a bez ohledu na hranice.") ale i se základní zásadou právního státu, kterou je priorita občana před státem (např. Pl. ÚS 43/93 odst. 30 "Princip právního státu vychází z priority občana před státem a tím i z priority základních občanských a lidských práv a svobod.") a jak Úmluva explicitně stanoví, případná omezení ze svobody slova musí být nezbytná.
Stěží lze zákaz celého pracovního odvětví, extrémní cenzuru mezilidské komunikace a neustálé omezování toho, co lze a co nelze na internet umístit, prokázat jako nezbytný. V USA se nikdo nepozastavuje ani nad extrémními stránkami otevřeně propagujícími Národní socialismus v jeho nejextrémnější podobě a ba dokonce i když skupina takto smýšlejících lidí chtěla na přiléhavě zvolené výročí pochodovat v uniformách jejich strany (které jsou věrnou replikou NSDAP uniforem) téměř výlučně židovskou vesnicí, zastal se jich i US Supreme court (National Socialist Party of America v. Village of Skokie, 432 U.S. 43 (1977)) s tím, že zákaz takového pochodu je v rozporu s svobodou slova.
Shodně se vyjadřuje i judikatura ESLP, byť se nikdo o takovou provokaci nepokusil. Přičemž podle mého názoru je přílišná restriktivost k extrémním názorům kontraproduktivní. Jak se režim, který zakazuje pravicovým extrémistům se "vhodně obléci", mávat vlajkou se swastikou a vykřikovat si své "sláva vůdci" liší od režimů, které stejně tak zakazovaly projevovat názory,které se jim nelíbily, lidem? Ve skutečnosti takováto míra omezení je nevhodná, neb cenzurovaným dává do rukou velmi mocný argument - jak se tzv. demokracie liší od socialismu či národního socialismu, když cenzuruje zcela shodně?
Že takováto omezení nejsou nezbytná svědčí jasně výše uvedené v kontrastu k nijak neutrpící demokracii v USA, která s těmito projevy problém nemá. De facto teprve když se dotyční mohou naplno svobodně projevit, tak začne být jejich ideologické zaměření a jeho konce zjevné každému. Cenzura je tedy opět kontraproduktivní.

Shodně pak je kontraproduktivní útok na erotiku. Zcela jistě to nepřispěje k nějakému vyváženějšímu pohledu na pohlaví. Jednak ve většině pornografie jsou i muži (tedy kde je jaká deformace pohladu na pohlaví, která by se měla odstraňovat?) a jednak jde prostě o profesi, kde se tímto způsobem vydělávají peníze. Ostatně mnozí jsou přesvědčeni, že prodej těla není zdaleka tak odsouzeníhodný, jako prodej duše a vidí v politicích duševní prostituty (netřeba chodit pro příklady daleko, Melčák a Pohanka za ČSSD, "trafikanti" Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa za ODS, atd.). Nabídněte těm slečnám a pánům jiné pracovní uplatnění a spíše se něco změní.
Každé pokusy o omezení jen rozmnoží daný problém. Stejně jako nepochopitelná kriminalizace drog (kdo dal státu právo diktovat lidem, co mohou a nemohou konzumovat?!) jim dodává punc zvláštnosti a vábivého zakázaného ovoce a tak je de facto propaguje, tak i zde bude jakýkoliv zákaz pouze podnětem k technickým metodám jak zákaz obejít. Protože vytvoří větší poptávku.

Stejně jako zákaz klasických žárovek vytvořil poptávku po nich, stejně jako pokusy v USA popřít druhý dodatek ústavy vedou k masivní nákupní horečce zbraní, tak i zde by měl případný zákaz, který by u ESLP neobstál, pouze stimulační efekt.

To vše ale jistě víte sami moc dobře.

Nicméně mělo by dojít k nějaké aktivitě, která by takovéto pokusy napříště rázně zablokovala, už pro jejich nesoulad s Úmluvou. Pokud má EU sloužit toliko k šikaně lidí, členských států a popírání své vlastní Úmluvy o lidských právech a základních svobodách, pak bude zřejmně lepší z EU vystoupit.

Děkuji Vám za zvážení.


http://diit.cz/clanek/ep-cenzuruje-vyzv ... porna-v-eu

http://falkvinge.net/2013/03/07/porn-ba ... ps-effect/
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 4. 2013 21:58

Upřímně řečeno, mám pocit, že mail už je ve spamu nebo v koši.

V každém případě nekonečná hloupost nápadů přeplácených euroúředníků mě docela irituje. Poslední z medializovaných nápadů byla daň na smartphony (http://mobil.idnes.cz/eu-zdani-chytre-mobily-0bi-/mob_tech.aspx?c=A130326_231606_mob_tech_jm) a daň na mikrotenové sáčky (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... y-a-tasky/)

Samozřejmě nemůžeme zapomenou na evergreen - podporu devastace krajiny budováním solárních parků, dotacemi opakované setby řepky či jiných energetických plodin a samozřejmě též tzv. "cukerný pořádek" a jiné nápady, jsou skutečný zločin (byť bohužel ne formálně), protože finálně ohrožují jak potravinovou tak energetickou bezpečnost jednotlivých zemí.

Zatímco daň z mobilů a pytlíků svědčí o zoufalosti vyškrábat dalších pár EUR na dřívější i budoucí zoufalé a neefektivní projekty, tak příklady druhého jsou téměř vlastizrádné.

Skoro bych řekl, že je načase tento spolek nebezpečných šílenců buď zásadně reformovat a nebo opustit. Bohužel, "cestování na občanku" je jen chabou náplatí na ty nezměrné škody, co tahle banda pitomců působí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 4. 2013 15:57

Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2013 17:19

Díky za seznam emailu. Může se hodit.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 4. 2013 12:10

projekt EU cislo 8.
108-tisíc libier na výskum starnúcich herečiek
Zaujímalo vás niekedy, prečo staré ženy dostávajú vo filmoch tak "stereotypné" role? Zástupcov EÚ otázka zaujala nielen na čisto abstraktnej úrovni, ale vyčlenili 108-tisíc libier na výskum tejto problematiky v európskych krajinách

no...co dodat... 8-D :-D :-P :mrgreen: :tleskani
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 23. 11. 2015 11:57

KOMENTÁŘ: Čeho se bát v příštích pěti letech? - Václav Klaus ml.
http://novinky.cz/komentare/387101-.html
Evropská ministryně zahraničí, paní Federica Morgherini, v pátek uvedla, že Evropa ve válce není, a nejlepší způsob, jak porazit Islámský stát, je „politickou cestou“.

V předchozím odstavci navíc hrubě nesedí slovo „paní“ – správně by mělo být „soudružka“, neb tato politička je od 16 let členkou Italské federace mladých komunistů a po internetu mj. kolují fotografie, na kterých zamlada v rudém šátku pózuje vedle palestinského bojovníka Jásira Arafata.

Tahle životopisná data bych si mohl odpustit, ale mě prostě fyzicky vytáčí tupost řady, zejména pražských, „chytráků“, kteří se na jednu stranu tvrdě vymezují proti všemu komunistickému a když se to hodí, mlátí s tím lidi opačných názorů v médiích po hlavě (velmi „hrdinně“ 26 let po revoluci), ale jedním dechem stejně zuřivě fandí Evropské unii, kde je ve vedoucích funkcích anarchistů, bývalých komunistů, maoistů a podobně jak naseto.

Ale řešení, které nám budou cpát, bude „více Evropy”. Evropa má málo pravomocí. Navíc se její nevděční obyvatelé začínají bouřit, že si to takhle nepředstavovali. Takže já očekávám takováto evropská opatření:

1) Omezit držení zbraní pro normální obyvatele.
2) Lidi jiných názorů nestačí jen ostouzet v novinách a profesně šikanovat, je potřeba je zavřít.
3) Volby vnášejí do budování Evropy nejistotu, komplikace a zdržení.
4) Zrušit hotové peníze
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků