Finanční krize – co to je?

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jeffe 13. 12. 2008 08:57

Ne, financni krize je kdyz zemedelci nebudou mit pristup k uverum a proto nebudou moct vypestovat produkty co se z nich v pivovaru vari to pivo. :)

To ze by si to pivo pak lide uz nemeli za co koupit to by byla spis ekonomicka krize. Pochybuju ze si vyznamny pocet konecnych spotrebitelu bere uver na nakup piva. :D. U nas lide na uver z kreditek zatim moc neziji. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 13. 12. 2008 23:27

Jeffe píše:Ne, financni krize je kdyz zemedelci nebudou mit pristup k uverum a proto nebudou moct vypestovat produkty co se z nich v pivovaru vari to pivo. :)

To ze by si to pivo pak lide uz nemeli za co koupit to by byla spis ekonomicka krize. Pochybuju ze si vyznamny pocet konecnych spotrebitelu bere uver na nakup piva. :D. U nas lide na uver z kreditek zatim moc neziji. :)

ty jsi nikdy nezkoušl chlastat na sekeru? :D
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 14. 12. 2008 01:51

V hospode obvykle maji napsane ze na sekeru davaji jen osobam nad 80 let v doprovodu jejich rodicu. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 29. 1. 2009 02:39

na konci celkom vtipne ale co tak teraz citam ako to asi bude tak nic moc...obcianska vojna, mozne rozdelenie USA, pozicanie penazi USA ktore samozrejme nikdy nesplatia, mozne zhabanie zlata ako v 1933...caka nas vesela buducnost.

Asi ste to uz citali ale rozhodne to nie je zle si pripomenut:
Peter Schiff - ten, čo predpovedal krízu
http://www.etrend.sk/ekonomika/svetova- ... 54415.html

Spojené štáty sa zmenia na Zimbabwe. Proces vynárania sa pritom ešte ani nezačal. Neodrážame sa od dna, zatiaľ stále bagrujeme hlbšie a hlbšie.

"Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu"
http://project-respublica.blogspot.com/ ... -krzu.html

Občania žijú v ilúzii, že títo ľudia (politici) sú múdrejší ako všetci ostatní. V skutočnosti je to tak, že keď človek pracuje pre štát, je zväčša sprostejší ako všetci ostatní. Druhá realita, ktorú som videl počas mojej práce v Albany je, že politici sa plazili po zemi, aby sa dostali na vyššie pozície. Podlizovali sa. Myslieť si preto, že títo politici by boli schopní riešiť problém, je sebaklam. Okrem toho sú všetky politické organizácie v skutočnosti zločinecké organizácie, a to nehovorím len tak ľahkovážne.

Zaujimavy kurz ako sa vytvaraju peniaze a co sa to tu vlastne deje. Pre mna to bolo velmi poucne - sorry, it's in English

The Crash Course
http://www.chrismartenson.com/crashcour ... ee-beliefs
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 1. 2009 21:49

Nevím, co psal kdysi Peter Schiff, každopádně není jediný, kdo mluvil o nafouknuté bublině už dříve. Myslím, že třeba Mark Thornton něco v tom smyslu také tvrdil. Že by shoda okolností, že oba pánové jsou "rakouští" ekonomové?
Tu novou éru "nekonečného blahobytu" kritizují ve svých pojednáních oba velikáni rakouské ekonomické školy – Mises a Rothbard. Jediný důsledek této politiky je bankovní panika a deprese - k tomu může dospět každý, kdo se nenechá zmást učebnicemi makroekonomie nebo kdo se nevydá na cestu jako dr. Rath, který nezačíná zkoumáním kauzalit, ale inspiracemi v nacistickém Německu.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 19. 3. 2009 22:01

V poslední době se tu rozšířilo plno pohledů na vznik hospodářské krize.

Co je to hospodářsky cyklus?
Čas od času podnikatel špatně odhadne vývoj na trhu. Někdy v mylně představě o budoucí poptávce přesytí trh zbožím, o které není zájem. To se stává, v kapitalismu neúspěšného podnikatele nahradí jiný, ten který lépe předpověděl budoucí poptávku. Lidé také neustále mění své preference, třeba pod vlivem marketingu. Jindy moderní technologie vytvoří zcela novou poptávku - tím klesne poptávka po jiných výrobcích. Také může dojít ke změně dostupnosti zdrojů. Tyto všechny faktory (a možná i jiné) způsobí fluktuace na trhu - změny poptávky a změny nabídky, některé firmy vzniknou, jiné zaniknou.

Nic z toho ale neznamená hospodářsky cyklus - ten je charakteristicky všeobecnou tendencí k rozšiřování výroby a růstu všech cen. V období boomu mají všichni pocit, že bohatnou; burzovní indexy úžasně rostou; podnikatelé investují do nových projektů. Poté bez varováni přijde krach, bankovní panika a deprese. Podnikatelé zjišťuji, že téměř všichni udělali někde chybu. A to je ústřední problém, který je třeba vysvětlit, abychom pochopili současnou situaci. Podnikatelé mají nejlepší schopnost odhadovat budoucí vývoj, přesto se zmýlí.

Vysvětlení finanční krize musí byt finančního rázu. Boom - zvýšena poptávka - muže byt způsoben jenom zněnou v nabídce peněz, protože agregátní poptávka po zboží je opakem nabídky peněz na trhu.

Význam úrokové míry
Podnikatelé a průkopníci zakládají svoji kalkulaci na cenách, mzdových sazbách a úrokových mírách určených na trhu. Význam úrokově míry na trhu je zřejmý - ukazuje podnikateli, jak daleko může jít ve svých investicích, je to pro něj nepostradatelné vodítko, kterým se řídí, když odhaduje vývoj na trhu.

Víme, že - za zcela stejných podmínek - věřitele dávají přednost vysokým úkorům a dlužníci nízkým úrokům. Tak vzniká úroková míra na svobodném trhu. Podle názorů veřejnosti je však úrok výsledkem machinací zlotřilých vykořisťovatelů, a tak se dnešní vlády drží zásady, že úroková míra musí být co nejnižší nebo nejlépe žádná.

Dnešní situace na bankovním trhu není svobodná. Peníze vznikly spontánně mezi lidmi, poté byly monopolizovány státem. Bankovní systém dnes funguje - a ani jinak fungovat nemůže, protože pravidla jsou vytvořena státem - na částečných rezervách a v nuceném svazku s centrální bankou. Jedná se o takovou slabší verzi centrálně řízeného finančního systému. Částečné rezervy umožňují bankám půjčit peníze, které ve skutečnosti nemají. Toto je v dnešní době taky hlavni příčina inflace.

Příčina hospodářského cyklu
Hospodářský cyklus má tři fáze. Nejdříve boom, potom krize a nakonec deprese.

Boom. Každý boom vždy doprovázela úvěrová expanze. Úrokové míry stanovovány úředníky v CB, úvěrová expanze a inflace jsou příčiny, které vytvářejí v lidech pocit, že je k dispozici více finančních prostředků, než jich je reálně k dispozici. Podnikatelé, kteří se řídí úrokovou míru při rozhodování o svých investicích, jsou nyní přesvědčení, že mnohé projekty, které by byly nedosažitelné s tržní úrokovou mírou, jsou ziskové a zahajují je.

Boom představuje plýtvání zdroji prostřednictvím mylného investování výrobních faktorů. Není to zdravý jev, ale je to odchýlení od stavu, který reprezentuje suverenitu každého jednotlivce.

Krize. Hospodářský boom má své limity. Jednou narazí. Podnikatelé investovali do projektů, které se ukáží jako neziskové, jakmile dostanou spotřebitelé příležitost znovuobnovit své skutečné preference. Investice ve skutečnosti mohou vzejít pouze z úspor, nikoliv z úvěrové expanze.

Tím vysvětlujeme primární otázku – množství objevených chyb během extrémně krátké doby.

Krize byla způsobena nadměrnou spotřebou či nedostatečnými úsporami. Nelze ale svalovat vinu na spotřebitele, podnikatele či spekulanta. Vina leží na bedrech namyšlených plánovačů.

Deprese. Deprese je ve skutečnosti fází oživení. Ačkoliv lidé by si jistě přáli, aby boom byl neustálý, je zřejmé, že problémy nastávají ve fázi boomu – ten způsobuje ostatní fáze. Fáze deprese a krize je ozdravnou fází. Deprese nastavuje ekonomiku svobodného trhu.

Je také zřejmé, že jakékoliv zásahy státu do procesu deprese, ji může pouze prodloužit. A jelikož deprese je proces ozdravný, jakákoliv snaha tomuto procesu zabránit, pouze oddálí oživení ekonomiky. Uchýlení znovu k úvěrové expanzi znovu zplodí mylné investice a zadělá na budoucí deprese.

Pro období deprese je charakteristické bankrotování podniků, které mylně investovali. Konečným výsledkem úvěrové expanze je všeobecné ochuzení. Velká většina lidí musí v konečném důsledku zaplatit účet za mylné investice a nadměrnou spotřebu v období boomu.

Příště se dostanu k popisou současné hospodářské krizi
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 20. 3. 2009 19:45

Je to jednoduche. Krizi, stejne jako v 30 letech, vyvolal FED. FED je privatni centralni banka v USA a zachranovala s Greenspanem v cele vsechny, aby nikdo nezkrachoval. I kdyz slo uz ne o obchody ale o podvody. Takze si vsichni rekli - budeme zachraneni, a rozjeli to ve velkym. Priprava na krizi je - napumpovat penize do ekonomiky. To se zrovna deje. A dodat obyvatelstvu pocit "krize". Pak se pumpovanim penez vyvola jejich nadbytek, inflace, ktera preroste do hyperinflace a ovce zacnou kricet, aby se s tim neco zacalo delat. A politici se obori na banky a v "zajmu lidu" banky utnou pujcovani penez. Ekonomika zvykla na tok penez a potrebujici penize na splaceni uroku z pujcek minulych se zastavi az zkolabuje. Tak vyvolaji teprve opravdovou KRIZI jako byla v USA 1929 - 1940 ...

Dovod? Jako vzdy. Penize. Za krize banky skoupi mensi banky a podniky, co se neudrzi za babku. Az se nazerou, tak zase povoli stavidla a za 50 az 150 let se to zopakuje, az lide zapomenou. Pokud by to melo prerust v obcanske nepokoje a ohrozit politiky - tak to neni problem, to jsou jen loutky, ty mohou byt zabity.
Pokud by masa zacala posilhavat po opravdovych panech (po panech penez), tak se vyvola valka.

To vse uz tu v historii mnohokrat bylo. Vsichni zavrazdeni US prezidenti se provinili jednou veci - vydavali ci zacali vydavat vlastni penize, nezatizene dluhem a tudiz neslouzici bankerum. Naposledy Kennedy stribrne dolary zacal raziti a to tedy narazil.

Ale je mozne jit i hloubeji do historie. Cezar byl treba zavrazden hlavne proto, ze si take zacal razit vlastni zlate mince, misto aby slouzil hezky bankerum a vsechny mince ktere do obehu vydal byly jejich pujcene na uroky a pracujici tedy pro ne... ne pro nej. Napoleon to take pochopil a proto musel zemrit, atd.

Pokud chceme byt HODNE cynicti, tak muzeme s klidem prohlasit, ze jediny rozdil mezi Narodnim Socialismem (NSDAP, jinak receny nacismus, fasismus...) a Mezinarodnim Socialismem (komunismem) byl ten, ze Narodni odmitl platit uroky bankam a misto toho je zabavil jako sve. Komunisti naproti tomu platili uroky jak bylo po nich pozadovano a proto jim bylo umozneno prezit a nevedla se proti nim celosvetova valka, zatimco na nacky se sesypal cely svet aby z nich vyrazil penize bankeru.
Samozrejme deleni politiku a politiky na levici a pravici je jen dalsi kamuflaz, staci si precist program "ultrapravicove" NSDAP v cestine: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008042708
...a clovek vidi, ze je to Socialismus jako Socialismus.

Hypoteční krize vesele s českými titulky - http://www.youtube.com/watch?v=YbD-omir4c0
Útok na banky a morální hazard - http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 20. 3. 2009 21:47

trodas: Vysvětlit hospodářskou a finanční krizi vědou, která se hospodářstvím a penězi zabývá, se nenosí, že? To, co tady píšeš, je jen bezvýznamné nakupení slov z internetových videí, které pochopitelně nic nevysvětlují.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 21. 3. 2009 09:56

Zabednencum nikdy nic vysvetlit nelze, to je smutny a znamy fakt ;-]

Jim Rogers: Obamův a Brownův záchranný plán je absurdní a šílený
http://www.blisty.cz/art/45667.html
Spojené státy jsou nejvíce zadluženým státem v celé světové historii. Nikdy dosud neexistoval stát, který by byl takto drasticky zadlužený. Británie je také velmi silně zadlužená. Historicky se státy, které se dostaly do takovéto situace, z ní už nikdy nevyhrabaly. Pokud nedošlo ke krizi. Základní osou světové ekonomiky je to, že Čína už přes deset let financuje americkou spotřebu. Bude to pokračovat? Ne. Spousta lidí v Asii bude nesmírně úspěšných. V období, o němž hovoříme, bude spousta příležitostí.

Rusko navrhuje, aby měl svět jednu měnu
http://hn.ihned.cz/c1-35810750
Podle deníku Gazeta by jedna superrezervní měna pomohla zemím, které mají nyní velké finanční rezervy, jako je Čína, Rusko nebo země Perského zálivu. Znamenalo by to pro ně ochranu vůči v poslední době značně nestabilnímu kurzu dolaru... Aha! Proste maj strach jak svina, ze misto penez v USA jsou jen bezcenne dluhy - a dodejme, ze ten strach je velmi opravneny. Nicmene je jejich blbost ze pujcovali tam, kde nevideli sanci na navratnost investice a kde se dluznik za jejich penize po zuby vyzbrojil a tak je dluh nedobytny :-D


Liberty or Mayhem
http://www.youtube.com/watch?v=Nvq7IF7nxds
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 21. 3. 2009 15:50

V roce 2004 vyšel na mises.org výborná článek s názvem "Nemovitosti: příliš dobré, aby to byla pravda". Autorem je Mark Thornton, Ph.D. (ekonomie). Už podle názvu instituce, kde působí, je jasné, že dr. Thornton navazuje na rakouskou ekonomickou školu.

Originální článek je k dispozici zde: http://mises.org/story/1533

reality v minulosti prošly podobnými cykly ... období popisovaná jako „nové éry“ většinou končí bídou, likvidací záruk, bankroty a pádem bank

Při pohledu na graf níže vidíme, že investice na výstavbu obytných nemovitostí vyskočily vysoko nad svůj historický trend a dokonce opustily svůj cyklický kanál.

Obrázek
Proč ceny rostou? ... Příčinou je samozřejmě politika Fedu, který udržuje úrokové míry a tedy i úrokové míry z hypoték na svých historických minimech, takže pro lidi je snadnější financovat nákup svého domu. I přes 18% zvýšení v cenách domů od roku 2001 je střední měsíční splátka stále stejná ... a střední splátka relativně k příjmu se dokonce snížila. To je magie peněžní inflace, království Alana Greenspana.

Je těžké předvídat, jak dlouho bubliny můžou trvat, a kdy splasknou. Nejlepším znamením jsou úrokové míry. Když Fed sníží úrokové míry, tlačí na vytvoření bubliny, a když je zvyšuje, bubliny praskají.

Poznámka: Dnes se na úrokové míry již můžeme podívat. Pro vysvětlení jsou důležitá data od roku 2000. Jak poznamenal Mark Thornton - když se úrokové míry zvyšují, bubliny praskají. Jak krásný příklad.
Obrázek
A co dvě znatelné snížení úrokových měr v sedmdesátých letech?
Obrázek
Následovala je zvýšená výstavby domů, nicméně výstavba domů před současnou krizí je ještě vyšší.
A co FED? Jejich reakce je jasná - pokus o znovu nastartování boomu. Je těžké v době kdy jsou odhaleny podnikatelské chyby (období krize, viz jeden můj předcházející post), depresi oddálit. I kdyby se to podařilo, je zaděláno na novou bublinu.


Mohou za krizi židé?
Na svobodném trhu -- kde jsou nástrojem směny peníze, které nejsou lidem vnuceny násilím (státní bankovky), tzn. prostředkem směny jsou peníze ukotveny ve vzácném kovu, kde tím pádem neexistuje centrální banka, a kde funguje ochrana majetku (tzn. 100 % bankovní rezervy) -- by tato bublina nikdy vzniknout nemohla.

Proč narůstal počet hypoték a zároveň klesala úroková míra? Znovu odkážu na můj minulý teoretický post: "Víme, že - za zcela stejných podmínek - věřitele dávají přednost vysokým úkorům a dlužníci nízkým úrokům." Jak ale vidíme, úroková míra není produktem svobodné interakce. Tím definitivně odpovídáme na argument, že kapitalismus je v koncích, že neviditelná ruka trhu nefunguje. Není v úzkých. "Neviditelná ruka trhu" funguje. Jenom by to chtělo, aby stát přestal neustále cosi regulovat a nebránil lidem ve svobodě. Chtělo by to nejdříve ten kapitalismus mít.

Mac-Mae rodina
K rozumovému vysvětlení je ještě potřeba zastavit se u společností, které zajišťují hypotéky.
Fannie Mae byla založena v roce 1938, tedy na soumraku New Dealu. Freddie Mac v roce 1970. V době, kdy krize začala, byla každá druhá hypotéka zajištěna těmito vládou zaštítěnými společnostmi. (Nejednalo se o veřejné společnosti ani o akciovky, ale o jakési hybridy.) Poslední rok před krizí tyto dvě instituce zafinancovaly čtyři z pěti hypoték.

Síla těchto společností přiměla i ostatní hypoteční věřitele poskytovat půjčky natolik levně, že to nemohlo znamenat nic jiného, než masivní nárůst nebonitních klientů. V celé záležitosti jistě hraje svoji úlohu i Community Reinvestment Act z roku 1997, který zakazuje "diskriminovat" nevhodné žadatele o hypotéky.

Hypoteční dluhopisy jsou velice žádané. Kdo by nechtěl dluhopisy státem zaštítěných podniků, to je přece investiční jistota. Tyto dluhopisy se tak staly velice žádanou součástí investičních portfolií finančních institucí.

Když však centrální banka začne zvyšovat úrokové míry, a zároveň hypoteční ústavy drží značné množství hypoték, které dlužníci nejsou schopny splácet, bublina začne splaskávat. Ceny nemovitostí padají, probíhají masové exekuce, cena dluhopisů strmě padá.

Finanční krize je tedy způsobena kombinací měnové politiky FEDu a státní angažovanosti na trhu hypoték.

Příště něco k následkům krize a k řešení

//EDIT: Už delší dobu sleduju různé blázny, jak využívají Rona Paula pro propagaci svých nesmyslů.

Ron Paul byl skutečně naděje pro Ameriku. Všichni, kteří chtějí vědět proč, by si měli primárně přečíst něco od lidí, kteří jsou na obrazech v jeho pracovně - L. von Mises, F. A. von Hayek a M. N. Rothbard.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 21. 3. 2009 17:57

Andrew_R:
Pokud tomu správně rozumím, píšeš že za kryzi může vláda a FED, nebo nedostatek kapitalizmu. Když to trochu zjednoduším, pak mi z toho vychází vláda a FED nechtějí kapitalizmus, ale o to nejde, zkus reagovat na tohle.

Chceš vysvětlovat kryzi ekonomií. Do jaké míry to jde za předpokladu že zde není kapitalizmus. Není to trochu zavádějící?

Pokud chceš zjištovat zda za kryzí jsou židé, jak píšeš v jednom z tvých nadpisů. Neměl by jsi psát o tom kdo je za FEDEM a kdo dosazuje politiky, když ty způsobují kryzi?
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 21. 3. 2009 19:44

Kapitalismus je společenský systém založený na respektu práv člověka. To, do jaké míry se práva respektují či nikoliv, nesouvisí s vysvětlení krize. Úloha státu je v dnešní době obrovská, respekt k právům částečný. Řekl bych, že ve vyspělých západních zemích je to 1:1 kapitalismus vs. socialismus, o zbytku světa ani nemluvě.

Vznik FEDu byl z velké části výsledkem lobby skupiny vlivných bankéřů. Ti viděli centrální banku jako prostředek pro své obohacení. A zcela správně. Jak chceš reagovat na argumenty, že CB je nutná pro existenci státu, že musí zajišťovat cenovou stabilitu, že musí dohlížet na jiné banky, že musí tisknout peníze a že musí ještě to a to?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 22. 3. 2009 07:29

Andrew_R píše:Kapitalismus je společenský systém založený na respektu práv člověka. To, do jaké míry se práva respektují či nikoliv, nesouvisí s vysvětlení krize. Úloha státu je v dnešní době obrovská, respekt k právům částečný. Řekl bych, že ve vyspělých západních zemích je to 1:1 kapitalismus vs. socialismus, o zbytku světa ani nemluvě.

Já jsem myslel, že socialismus zavede do ekonomiky netržní principy s kterými si ekonomie nedokáže poradit. A nejde jen o socialismus, ale i o korporativizmus. Nemělo by ovládnutí medií určitou skupinou, která by stížila přístup k reklamě ostatním, ten samý efekt? Nemělo by ovládnutí zákonodárců (poslanců) at jíž lobingem, nebo korupcí nes samí efekt? Nestačila by jen samotná existence nějaké skupiny táhnoucí v určité oblasti za jeden provaz?
Andrew_R píše:Vznik FEDu byl z velké části výsledkem lobby skupiny vlivných bankéřů. Ti viděli centrální banku jako prostředek pro své obohacení. A zcela správně. Jak chceš reagovat na argumenty, že CB je nutná pro existenci státu, že musí zajišťovat cenovou stabilitu, že musí dohlížet na jiné banky, že musí tisknout peníze a že musí ještě to a to?

Mimochodem by mě zajímalo, Jak je to s tím vlastnictvím ČNB? I když pan Švejnar říkal že je na tom ČNB a FED stejně. (http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=8065) Abych se přiznal nevím. Vždy jsem si myslel, že pokud je v národě dost zkušených stavbařů a podnikatelů, aby postavili X domů, národ má na tyto domy nárok. Ted to však vypadá tak, jako by si ještě navíc musel na ty domy někdo půjčit, jinak by se v systému s umělým nedostatke peněz nic nepostavilo.

Jak to je nevím. Jestli je tento systém nutný netuším. Doufám že nutný není. Opravdu je nutný aby minimálně část těch bank vlastnil někdo jiný než stát? A proč? Ale jak to souvisí s tím že slíbíš odkrytí židovské otázky a pak se o tom ani nezmíníš. Rozuměj, já nechci něco neprávem přičítat židům a kdybych chtěl papouškovat konspirační teorie, mluvil bych spíše o sionismu či chazarech. Po internetu koluje spoustu seznamů židů na vlivných místech. Seznamy vlastníků FEDU.... . Čekal jsem že vysvětlíš jak to s tím v souvislostí s kryzí je. Já nevím, ale chtěl bych vědět. Takhle mě nezbývá než se držet stranou.:lol:
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 22. 3. 2009 12:31

par píše:Ale jak to souvisí s tím že slíbíš odkrytí židovské otázky a pak se o tom ani nezmíníš.

Protože to přitahuje pozornost. V odborné terminologii se tomu říká marketing.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 28. 3. 2009 21:24

LOL
Ja bych rek ze je to klasicky marketingovy podvod - slib, ktery se nesplni a to z tebe dela lhare a podvodnika.

Jinak jsi dotycneho ohledne zidacku moh nasmerovat treba na:
1) krestanske nabozenstvi bylo vytvoreno zidy pro kontrolu nezidu, zakladnim kamenem byl zakaz pujcovani na uroky pro krestane (ne pro zida, samo) - a to pod trestem smrti do 12 stoleti - neni divu, ze zide zmonopolizovali bankovnictvi a kdo ovlada penize, ovlada svet
2) zide jsou Talmudem uceni k tomu, ze jsou nadrazena rasa (komu to zni povedome - ano, nackove to od nich prevzali, proto nacista = ten mooooooooooc spatny) a ze vlastni vse a ze kradez nezidovi neni kradezi (v Talmudu jsou dokonce pasaze typu "blahoslaven ten, kdoz tva nemluvnata roztristi o skalu" - mluvi se samo o nezidech, gojimech, a pod) a tak protoze bankovnictvi je de-facto kradezi tak jsou zide predem dobre disponovani k tomuto - nebot pro ne to kradez neni :)
2) ukaz na prikladu Nathana Rothschilda a Waterloo jak se to dela - a je to :D zbytek normalni clovek pochopi sam, kdo nepochopi tak tomu je cokoliv zbytecne vysvetlovat
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků