od Chobot 21. 4. 2006 22:13
[quote="Alexander Lukašenko";Hlásím se ke Štepánovým komunistům, myslím si, že samotný představitel této strany má rozumné názory a někdy se chová jako vizionář. Dobře a trefně to popsal k 17. listopadu 1999, když bylo 10. výročí od sametu, že vlastně žádná sametová revoluce nebyla, že to byl organizovaný a předem plánový puč svrhnout komunistickou vládu a dosadit své loutky. Už v roce 1986 bylo zřejmé, že po pádu komunismu, dosadí do vedení státu Václava Havla, Dubčeka. Tento puč plánovali západní zpravodajské služby za asistence rádio svobodná evropa a hlas ameriky. Taktéž Štěpán řekl, že Michael Gorbačov byla nasazená loutka americkou CIA, který měl jednoduchý úkol, stanout v čele SSSR a plýživými reformami měl za cíl rozpad SSSR.
Proto dneska je M. Gorbačov tolik oblíbený u Američanů. Budu konkrétnější, je hlavně oblíbený u takových politiků jako G.Bush starší a mladší, Ronald Reagan, M. Thatcherová, Helmut Kohl, nyní je populární a obdivuje ho samotný prezident Francie Chirak či Tony Blair. Byl to jejich spojenec. Takže i KGB v tom měla prsty.
Dneska ve světě existují podobné tendence jako před r. 1989 a to svrhnout vládu a politický systém v Bělorusku a dosadit tam jejich loutku a tím je A. Milikinevič, určitě je placen CIA. Především Alexander Milikinevič byl nasazený americkou zpravodajskou službou CIA, protože USA a EU mají za cíl zlikvidovat Bělorusko a tuto zemi jako ČR podrobit si a udělat v ní chaos. Bylo by moc zajímavé se podívat těm lidem pod prsty, kolik z nich jsou na výplatních páskách západních zpravodajských služeb, kteří nyní hlasitě protestují proti Bělorusku. /quote]
Sametová revoluce je podle všeho jasný nesmysl, jelikož se zde prolínají zájmy různých skupin, tzn. i těch předlistopadových struktur. Tato revoluce snad ani nebyla revolucí, ale rozebrání si různých sfér vlivu v této republice. Můžeme jasně vidět kdo je na vysokých ekonomických nebo i politických postech v jednotlivých regionech. Jelikož si komunisté za těch 40 let jejich vlády vyrobili svoje skalní voliče, kteří nikdy nebudou riskovat jako malí podnikatelé, protože to nemají zapotřebí (stačí jim již přidělené důchody nebo lukrativní pozice zaměstnance bez jakékoliv větší odpovědnosti), budou mít s těmito svými lidmi velmi ulehčenou svou pozici u každých voleb. A pravicové strany se pokaždé budou ptát, kdeže ty své voliče vůbec berou. Abychom pochopili, kdo získává a kdo ztrácí, k tomu se stačí poohlédnout po svém nejbližším okolí a když zjistíte, že lempl, který nedostudoval základní školu si staví barák a vysokoškolák, který nemyslí levicově bydlí v bytovce a nemá na činži, pak je na politice něco z minulého režimu a to je špatně.