Konspirátoři – nacisté, komunisté a islamisté

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Andrew_R 10. 4. 2015 20:08

Popularita konspiračních teorií je (relativně) velká. To není nic překvapivého, co ovšem (možná) překvapivé a podivuhodné je, jsou skupiny těch, kdo těmto teoriím propadl. Kam se ideologicky řadí?

Nacisté
U nás v ČR se mezi nejvýraznější skupinu příznivců konspiračních teorií mohou počítat příznivci Národní demokracie, což je taková pidi nacistická strana (ve volbách do EP – což byly její první volby – získala 7 109 hlasů). Její předseda Adam B. Bartoš, který je znám např. vytvořením seznamu židů, byl dlouho považován za kontroverzní osobnost, jeho zastánci ho označovali pouze za konzervativce a národovce, nikoli za (neo)nacistu. Avšak události posledního roku ho ukazují zcela v jasném světle. Vydává knihu Obřezaná republika a své jednání dále tlačí do úplných krajností, kdy – mimo jiné – s vydavatelem knihy „Adolf Hitler projevy“ u místa vraždy Anežky Hrůzové vyvěsili text: „Na tomto místě byla o Velikonocích 1899 brutálně zavražděna nevinná dívka Anežka Hrůzová. Její smrt český národ semkla a s naléhavostí mu ukázala nutnost řešení židovské otázky. Židovská otázka nebyla dosud uspokojivě vyřešena.

Benjamin Kuras se o ABB zmínil jako o „paranoikovi posedlým teorií americko-židovského globalistického spiknutí“. Není se čemu divit, Adam B. Bartoš je nyní pravděpodobně nejznámějším zastáncem konspiračních teorií v českých zemích. Právě konspiračními texty si zajistil poměrně významnou pozornost. Není nyní příliš důležitý jejich obsah, který je – mimo jiné – pochopitelně silně antisemitský (přečíst si je můžete např. na portálu FreeGlobe). Důležité je, že on je obhájcem konspiračních teorií a své myšlenky sdílí s celou svojí stranou. Za Národní Demokracii například kandidoval do EP Daniel Solis, který na Vysoké školy veřejné správy a mezinárodních vztahů, vyučoval několik předmětů (mimo jiné předmět Konspirační teorie v mezinárodní politice).

/EDIT: To, že členové DSSS jsou přesvědčeni o pravdivosti velké části konspiračních teorií nepovažuji za příliš nutné zdůrazňovat. Jenže tahle část "nacistické scény" je mentálně na slabší úrovni, takže není tolik důležité se jim věnovat.

Další na řadě jsou islamisté ;-)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rado3105 13. 6. 2015 17:10

https://www.youtube.com/watch?v=LwTEtMynFGA
z roku 2007, slova do pismena aktualne aj v roku 2015....a ešte aktuálnejšie
rado3105
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rado3105 13. 6. 2015 20:23

http://zpravy.idnes.cz/polsko-zmarilo-c ... ranicni_js

Na Slovensku a v Cesku je na pocet obyvatelov najvyssie drzanie nelegalnych zbrani (zvacsa podomacky vyrobenych, kedze zbrojarsky priemysel u nas ma historicke korene). V SR si toto politici uvedomuju a maju obrovske obavy, kedze uz to u nas vrie a vrie to aj v Cesku a staci, ze sa trosku zhorsi situacia tak si nechcem predstavit co budu dani ludia robit so zbranami.
A kedze to nie su teroristi (ti co odpaluju vlaky a autobusy s ludmi - co su zvacsa politicki financovani alebo ich vedu nabozenske motivy) v tomto pripade to bude trest, potrestanie vinnikov a politici dobre vedia ze ony budu ako prvi v ociach nahnevanych ludi.....
rado3105
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 9. 2015 06:45

No nevím, nevím. Statistiku držby nelegálních zbraní neznám. Když jsem se podíval na statistiku objasněných trestných činů se zbraní, tak je podíl legálně držených a nelegálně držených zbraní s nimiž byl trestný čin spáchán plus mínus stejný. Je samozřejmě otázkou, zda objasněnost trestných činů se zbraní není u nelegálních bambitek vyšší, ale takovou statistiku podle mě nejde seriózně udělat.

Co se týče vyhazování autobusů do vzduchu, tak si myslím, že suroviny na výrobu "bomb" lze stále nakoupit v celkem běžných obchodech a konstrukční informace lze najít na netu. Za totality byly dostupnější suroviny, dnes jsou dostupnější ty informace, takže se to tak nějak vyrovnává.

A k tématu - konspirační teorie jsou pro mě celkem dobré a zábavné čtení. Nevěřím na ně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků