Diakritika v příspěvcích do fóra

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 12. 1. 2010 11:01

Ani ne. Už jsem to tu jednou psal.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2010 18:43

Já souhlasím s tím, že odstavce by se dělat měly. Přispívá to k lepší čitelnosti textu.

Můj názor na Marcelovo psaní zde již zazněl. Přesto - jeho styl je pro mě něčím zajímavý ... ano hůře se to může někomu číst, ale ... jedná se o zajímavé příspěvky s mnohdy skrytým významem, náznaky, řekl bych až šifrou.

Patřím k těm, kteří si raději přečtou příspěvek s „jiným stylem“ a možná i s ne zcela korektní češtinou a následně se zamyslí nad obsahem příspěvku, než abych četl JEN příspěvky napsané korektní češtinou, avšak po obsahové stránce zcela prázdné, bezduché, řekl bych, někdy až bezcitné...

//tím závěrem nechci ukazovat na někoho z vás ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansol58231 14. 2. 2010 00:10

Já diakritiku používám neni přece natom nic těžkýho a pomalýho - když už na klávesnici je. :-]

Ale při psaní sms zprávy ji nepoužívám i když tam je ale bejvá problém s doručenim té sms buď přijde normálně nebo znaky s háčkama/čarkama jsou změněné za čísla nebo nějaké prapodivné znaky....
Hansol58231
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 14. 2. 2010 00:33

Píšu pouze s diakritikou a to všude a za každé situace (krom sms, které ale moc neposílám). Od toho máme českou klávesnici. A co se týče IM, kde někteří klienti mají problém s diakritikou... Já takový problém nemám. To že mi někdo píše a místo češtiny mám azbuku, není moje chyba, ale toho b*ba na druhé straně co má QIP.

Edit: A ano, Marcel píše naprosto divně a odpudivě, špatně se mi to čte. Na druhou stranu i tak se snažím a rád si jeho posty přečtu (pokud nenarazíme na téma "církev", "Bůh", kde si nerozumíme). Jeho posty jsou často opravdu chytré. Kdyby zapracoval na stylu psaní, mohl by dostat pomalu rank "Pan Podtext" ;) Teď je to ale takové "Pan Podtext s hrozným stylem psaní", což je neohrabané :)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 2. 2010 10:55

qip umí háčky.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 14. 2. 2010 11:03

Ale posílat je umí díky zprasené hlavičce jen na QIP a ofic. klient ICQ. Já na Macu mám Adium (ofic. a naštěstí ani QIP není), na Win zase Digsby, případně Miranda a nedávno Pidgin. Všechny mnou zmíněné nemají problém, jen QIP odesílá kraviny (+ spamy).
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 2. 2010 14:49

Problém je mezi klávesnicí a židlí. Dříve jsem používal qip a nikdo s tím neměl problém. Stačí minutu googlit.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 14. 2. 2010 16:45

problem je v qipu, ale oprava uz lezi na majiteli....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 14. 2. 2010 17:34

Jo, jenže vysvětlete, že oprava je jednoduchá (vždy musím pomalu znovu napsat návod) a že jako schůdnější varianta je instalace nového QIPu Infion (či jak se jmenuje), když už onen uživatel má nutkání si cpát ruský pochybný software do svého PC ;)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 14. 2. 2010 18:17

Jidáš: Ruský sw je více pochybný než třeba americký? :)

Osobně mi QiP Infium maximálně vyhovuje, to že někdo ještě jede na verzi 2005 už je jenom jeho chyba :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 14. 2. 2010 18:24

Ten kdo mi napsal z QIPu a já viděl jen azbuku, si ho musel prostě korektně nastavit nebo nainstalovat něco jiného, jinak jsem prostě odmítal odepisovat. Co já bych si lámal hlavu s něčím problémem.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sattero 14. 2. 2010 18:33

mtm: Zrovna QIP je pochybný ;)

eRiper: Taky to tak dělám. Jen občas to nejde (když se jedná o dobrého kamaráda, co je debil na PC a někdo mu chytře poradil QIP)...
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 14. 2. 2010 19:28

Však ano. Taky jsem mu slušně napsal ať si nainstaluje něco jiného nebo aspoň novější verzi. Nějaké kodování jsem radši nevysvětloval.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 2. 2010 19:48

google => qip+azbuka => poslat jeden z desítky nalezených odkazů (podle potřeby třeba ten s obrázky :-D) => problém vyřešen během chviličky a vás to stojí 10s času...Fakt nepřekonatelný problém :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 14. 2. 2010 20:10

Který ovšem není můj ;-)
eRiper
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků