Diakritika v příspěvcích do fóra

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 7. 2009 19:58

Majkl vP. píše:Na absenci diakritiky se kdysi v době kamenné dalo vymluvit kvůli kódování... Dneska je to IMO jen lenost a vypadá to nereprezentativně, navíc k tomu jazyku to prostě patří. :-)

Tesat do skály :tleskani
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 12. 7. 2009 20:03

Já si nepamatuji, že bych někdy psal bez diakritiky.
Musím však podotknout, že chápu lidi, kteří píšou z mobilu atp. a psaní s diakritikou je pro ně složité/pomalejší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Breaker 12. 7. 2009 20:03

Majkl vP. píše:vážně příspěvek psaný ve slovenčině a s diakritikou současně je extrémně vzácný případ. Náš MM-admin Breaker je snad jediná taková výjimka, co znám. :oboze
A toto si teda nemôžem neocitovať. 8-) :mrgreen:
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu

Odeslat příspěvekod Michal P 12. 7. 2009 20:18

MgX píše:Musím však podotknout, že chápu lidi, kteří píšou z mobilu atp. a psaní s diakritikou je pro ně složité/pomalejší.

Přesně, z mobilu diakritiku taky nepoužívám, i bez ní je to pro mne opruz něco sepsat.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 12. 7. 2009 21:35

aqa: ano, zase vytrzene z kontextu :) citelna ztrata, citelny text :)
btw, koukam ze vsem tu hrozne vadi ze pisu bez diakritiky... takze bud odejdu, nebo az mi prestanete rozumet tak napiste, ja se pro vas treba obetuju a napisu to s dyakrytykou ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Deleted user 12. 7. 2009 22:13

1) Rozhodně to čitelnosti nepřidá.
2) De facto jde o záměrné znehodnocování psaného jazyka. Něco jako ThExXxThY A La wYpAtHlAaAtHoR, byť ne v tak extrémní míře, nicméně princip je stejný. Akorát že autor není vypatlaný, je jen lemra. :-]

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 12. 7. 2009 22:27

suk píše:az mi prestanete rozumet tak napiste, ja se pro vas treba obetuju a napisu to s dyakrytykou ;)

ja Ti rozumim... pro me se obetovavat nemusis ;-)
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 7. 2009 22:39

mě jo, co bys pro mě neudělal že?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod christian 12. 7. 2009 22:44

Já jsem taky donedávna psal bez diakritiky,ale tuším, že Majkl mě přesvědčil ji začít používat. Jediný, kdy ji nepoužívám, je psaní z PDA..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Cristinne 12. 7. 2009 23:06

Přiznám se, že diakritiku používám jak kdy... A taky že se nemůžu vymluvit na nic jiného než na lenost...
A plně souhlasím s tím, že jde o znehodnocování jazyka... Nicméně přirovnání k extrémům typu "ThExXxThY A La wYpAtHlAaAtHoR" mi přijde docela přehnané ;-)
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 7. 2009 00:59

christian píše:Já jsem taky donedávna psal bez diakritiky,ale tuším, že Majkl mě přesvědčil ji začít používat.

Jojo, ani nevím, jak se mi to povedlo... Přesvědčil jsem tebe i Miha. Jemu to nakonec nevydrželo, tobě jo. :tleskani

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 7. 2009 07:59

helé, co tady hodit hlasování?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 7. 2009 08:25

Michal P píše:
MgX píše:Musím však podotknout, že chápu lidi, kteří píšou z mobilu atp. a psaní s diakritikou je pro ně složité/pomalejší.

Přesně, z mobilu diakritiku taky nepoužívám, i bez ní je to pro mne opruz něco sepsat.

Spoustu věcí sem a třeba i na facebook píšu z mobilu. Používám T9, která píše s diakritikou a psát "česky" mi opravdu nečiní sebemenší problém.

Zatím poslední mail bez diakritiky jsem poslal někdy v roce 2001 z jakési internetové kavárny na Faerských ostrovech. Pán, který na provoz kavárny dohlížel sice nabízel, že ovladač české klávesnice na počítač doinstaluje, ale to mi nepřišlo kvůli dvěma mailům efektivní.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod suk 13. 7. 2009 11:32

ja se muzu vymluvit na lenost a taky na zvyk, navic pisu na EN keyb a neustaly prepinani by me asi zrusilo nervy...

ale jak rikam, az budu psat clanek, tak bude s diakritikou ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod michee 13. 7. 2009 12:10

Pokud je to, co píšeš pochopitelné, tak není důvod se trápit s přepínáním klávesnice a s diakritikou. Můj přítel píše jedině na EN a bez háčků a čárek a když dělá něco u mě na počítači, tak mi ji automaticky přepne na EN a nevrací zpět, tím mě děsně štve. Nicméně já také někdy volím psaní bez diakritiky - a to když píšu z iPhone, nějak se mi tam nechce obtěžovat s psaním háčků a čárek anebo když hodne hodně spěchám.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka