ochrana osobnych udajov

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Netro 9. 7. 2009 20:02

Dobry den,
Registroval som sa na jednej webstranke. Pri regisrtacii sa pisalo, ze s mojimi udajmi bude zaobchadzane podla zakonom stanovenych postupov a noriem. Zaroven sa tam pise, ze tieto data su doverne a v ziadnom pripade nie su poskytovane dalsim subjektom s vynimkou partnerov zaistujucich platobny styk (banky, spolocnosti vydavajuce platobne karty a pod). Aj to len pri konkretnej tranzakcii a v ramci zakona na ochranu osobnych udajov.
Chybou systemu webstranky (a poskytovatela sluzby) sa vsak jeden z mojich osobnych udajov dostal von a bol dostupny pre cely svet pri kazdom mojom diskusnom prispevku (pokial som bol prihlaseny). Podla mna je jedno co to bolo, ci rodne cislo, telefonne cislo, moje priezvisko ci e-mail... vsetko su to osobne udaje. V tomto pripade to bol e-mail, nanestastie v tomto pripade zlozeny z mena a priezviska. Je to mozne trestne napadnut?
Vopred vdaka za odpoved.
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 9. 7. 2009 20:25

Netro můj názor laika je, že ano ... ale nejsme v USA ;-)

... takže vytřískat prachy na něčem takovém ... no nevím - zřejmě bys musel prokázat, že došlo k nějaké zásadní újmě/škodě ... jinak by to trestní stíhání - nemělo smysl, že?

Nebo ti jde jen o princip a chceš potrestat jejich chybu ... pak podej TO a nechej orgány činit :-)

... samozřejmě si počkej na názor dalších ..
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Michal P 10. 7. 2009 12:06

email je citlivý osobní údaj? to se mi nezdá :hm
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 7. 2009 20:26

Email není citlivý osobní údaj, jen osobní údaj.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 12. 7. 2009 20:28

Ale trestně napadnout se dá cokoliv - je na orgánech, aby prokázali, že se jednalo, nebo nejednalo o trestný čin (přestupek) :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Netro 13. 7. 2009 08:58

vdaka, este si to rozmyslim ;)
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 11. 2009 00:46

Preco by mal byt emali osobny udaj. Ved ked sa idem niekam zaregistrovat. Vytvorim si nejaky, len taky bez nicoho na centrume, zozname alebo podobnom. Ziadne udaje don nenapisem. Budem cezen komunikovat s tou firmou, z verejneho pripojenia. Ziadny cez mailovy klient z vlastneho PC s adresami a vsetkym.

Preco chcu vlastne nase udaje. Nestaci im kvoli statistike mesto.
Ked nieco nakupujem a kurier mi to ma doniest tak samozrejme ze staci len adresa.

Ako sa jeden byvaly kolega chvalil, ze ma velku evidenciu obyvatelov, (predava na nete). Co ked to niekomu da. Ten niekto predsa nepovie, ze tie udaje ma od neho.
Pravo na databazu ma mat len policia, matrika. No a banky(len klientov), aby sa peniaze dostali komu patria.

Keby ze idem kupit pocitac za 1000eur, nikto odomna nechce ziadne udaje. Ked idem kupit program, ktory sa plati jednorazovo za 5 eur, chcu pomaly odomna aj krvnu skupinu. Mozno budu chciet vediet aj kedy chodim na zachod. Zasadne nedam svoje udaje, ani nikoho ineho. Aj ked som si vedomy, ze pri neposkytnuti (cez mail) plateneho softu po zaplateni ho nebudem mat ako vymoct. S tym pocitam. Ked kupim presne ten isty krabicovy soft, tiez udaje nepytaju. Ved z mailu potvrdim aktivaciu a ked niekomu dam moje heslo, "alebo stratim papier s heslom" do mailu a on to stihne aktivovat na svoj pc skor, moja chyba.

To je hrozne, aby kazda druha firma na svete chcela mat policajnu evidenciu obyvatelov. Na tom sa da zarabat.
Ved to ako unikli tie informacie z britskeho t-mobilu a predavali to konkutencii za 75libier za jeden kontakt. A pokuty za to su male, aby sa im to neoplatilo.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 16. 2. 2010 00:58

Každej má plnou hubu ochrany soukromí a na xychtbůk si napíše do profilu i velikost přirození :-) Fakt magůrci...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník