Život podivína (bez soucitu)

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod 2015_velkej 19. 9. 2015 18:17

Ahoj.
V bodech: na ZŠ jsem byl nejchytřejší, nebyl jsem společenský, vedlo to často k rvačkám. Problémy se spolužáky i učiteli vedly k rozvoji psychických potíží v 9. třída.
Kombinace tohoto všeho, plus různých jedů co jsem si vzal (evidentní proč), u mě - asi - vedla k poškození mozku. Nedokážu se skoro nic naučit, a skoro téměř let nic necítím, nefunguji, nic mě nedokáže naplnit. Občas narazím na webu na spřízněné duše. O to více mi následně vadí, když jejich snaha mi pomoci je házením hrachu na zeď (skutečně se obávám nevratných defektů na mozku anebo psychice, (mj jsem se zkoušel oddělat toulenem, injekcí Chloridu draselného, náprstníkem a podobně) mohla poškodit mozek), která nikam nevede.

Naštěstí mě minula nedobrovolná psych. péče (jsem dobrý herec), půlrok ambulantní nikam nevedl.

Netuším, co dělat. Zda skutečně život zabalit, těch šest let nestálo za nic. Anebo, zda strávit život jako poustevník. Nemám zdání.
Toto není fňukání, ale upřímná snaha najít radu.
2015_velkej
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 19. 9. 2015 19:43

Vzhledem k tomu, že jsi byl schopen se registrovat zde na fóru, vytvořit příspěvek a odeslat ho, tak skutečně nepatříš mezi jedince, kteří neumí vůbec nic. Navíc koukám, že ani ten pravopis není drama.

Dotaz má hlavu a patu a tak se dá hovořit o tom, že dobře mateš. Skoro by Ti tu ani nikdo nemusel věřit, že potřebuješ pomoct.

No, nebudu se nějak moc rozepisovat. Domnívám se, že již dopředu znáš pár odpovědí na otázky.

Život zabalit je, samozřejmě, blbost. Jsou lidé s nízkým IQ a žijí život spokojenější, jak nějací vědátoři zavaleni do svého světa čísel. To je přeci individuální věc, život a jeho podoba vůči mně, jako člověku s nějakým „mozkem“. Frustrace z jedné záležitosti - šikana - vedla k chybě a ta zřejmě k vytvoření problémů, které nyní vedou k sekundární frustraci. Co s tím? No určitě odborník. Jednoduchá věc. Někdo musí určit, zda máš skutečně nějakou poruchu, problém, či se věci jen odehrávají v rovině duše. Když bude problém nalezen, zcela jistě bude existovat nějaké řešení pro - minimálně - vylepšení současného stavu.

Hochu, či dívko, pakliže jsou Tvá slova pravdivá, je to jen o Tobě... o chuti vytvořit vhodný cíl a poslechnout dobré a správné rady druhých a pevně se držet vytyčené cesty. Jen víra, touha a chuť žít, jen potřeba dojít do onoho správného cíle, může dát energii k pohybu směrem vpřed.

Když hledáš radu a dostaneš ji, nenechej hrách odrážet se od zdi.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 14. 10. 2015 17:50

Proc člověk, který má problém, se kterým si neumí poradit a chce pomoci, před odbornou pomocí hraje, že je v pohode a raději hledá pomoc na internetech?
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 17. 10. 2015 18:52

Ja zase nechapu, jek se muze nekdo pokouset o sebevrazdu nekolikrat.
sunshine reggae
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 17. 10. 2015 19:47

Protože složitost duše je výraznější, než složitost těla.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 10. 2015 20:52

Po asi 30 hodinách poměrně náročné práce na mě padl nějaký splín. Tak jsem si pustil asi nejskvělejší scénku z oblíbeného seriálu. Pomohlo to ....

www.youtube.com/watch?v=K7K7ELdKfk0

Jo a taky je to jasný důkaz toho, že NASA lže :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thunderdome 21. 11. 2019 22:25

Reagujem na prvé dva príspevky. Tie totiž obe opisujú môj problém. Tiež som takýto podivín, prešiel som si všetkým čo sa píše v prvom príspevku okrem tej samovraždy, mňa život baví, ale inák som detto to isté. Ako druhý príspevok v poradí, že navonok to nevidieť lebo zvládnem väčšinu vecí čo bežný človek teda používať internet, registrovať sa a napísať. Avšak celý život som podivín, stále som terčom grázlov, vždy a všade som bol obeť šikany, inteligentní ľudia sa so mnou nechcú kamošiť ale pritom ja by som veľmi rád s takými lebo som mierumilovný a nemám rád keď sa robí zle. Tiež si s nikým neviem výjsť, leziem ľuďom na nervy ale nikto mi nepovie konkrétne prečo. Záhada je v tom že ja neprovokujem, nerobím zle, som mierumilovný, chcem si s každým vychádzať ale nejde to.
Thunderdome
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků