Vyplatí se koupit v Německu nová kuchyňská linka?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 23. 9. 2009 14:39

Chtěl bych se zeptat,zda se vyplatí koupit v Německu nová kuchyňská linka...Zda má někdo s tím již zkušenosti,konkrétně kde,platba,montáž,záruka,apod. Někde jsem četl,že by tam měla vyjít téměř na poloviční cenu jak u nás...
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 23. 9. 2009 16:53

No Lubro, když s ní v tom Dojči zůstaneš , tak zcela určitě...co je české je hezké, Starec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 9. 2009 17:28

V polsku se vyplatí nábytek,
oblečení na trzích ve vídni nebo na dovči v turecku,
cíga na ukrajině,
elektronika z USA přes Ebay,
jídlo v marketech na severu moravy,
pro auta do německa a itálie,
kolo se vyplatí si sám postavit z vybraných součástek koupených ve velkoobchodě,
a pivo je nejlevnější chlastat v ČR.
8-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 23. 9. 2009 19:46

tony, uz len najst sposob ako to prepasovat, lebo clo sux
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 23. 9. 2009 22:02

To uz taky neni tak uplne pravda. Nabytek je sice v Polsku nejlevnejsi ale kvalita je naprosto priserna. V Nemecku je taky levny ale mnohem kvalitnejsi. A pivo totez. Plzen je v Nemecku levnejsi nez u nas. Jinak ciga na Ukrajine urcite ale zrovna tak treba v Arabskych emiratech. Jen to je uz trochu daleko.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 9. 2009 23:29

Plzeň to je pozerské pivo. S tím jdi někam. Já se bavím o pivu pro normání lidi. Tak to mi pověz kde v německu dostanu v hospodě půl litru desítky za 20 kč?
Nebo třeba dneska jsem koupil lahváč kozla jednáctku za 9,50 kč.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lubro 24. 9. 2009 09:51

To Marcel Kudlvasr: V Dojči ani v Německu s ní zůstat nechci,ale v u nás Čechách...Jinak možná máš pravdu,že co je české je hezké,ale moc drahé..Bohužel naši fešáci obchodnící,tzv. podnikatelé chtějí na všem zboží hrozně "vařit",mají neuvěřitelné rabaty a chtějí zbohatnout nejlépe přes noc anebo co nejrychleji...a někdo jim to logicky musí zaplatit (lidé=zákazníci). A já chci za stejnou či podobnou věc možná v lepší kvalitě zaplatit o třetinu až polovinu méně,nic víc...

Ovšem z pašeráckého Polska musím souhlasit s Fido+,je ta kvalita téměř všeho katastrofální..To si v Německu nedovolí. Jak říká jeden obchodník v Bavorsku - "Dřív Češi jezdili pro laciné věci. Dnes kupují kvalitnější zboží než naše německá klientela"...To hovoří za vše...
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 24. 9. 2009 12:07

S-Tony: fůj desítka, tu u nás pijí důchodci, kteří škudlí každou korunu..

Lubro: před cca 10 lety kupoval děda kuchyňskou linku (už netuším za kolik), ale má ji do dnes. Myslím, že hned v Arzbergu nebo Marktredwitzu. Po dobu užívání žádná závada, kvalitní a pevné provedení. V Německu se vyplatí koupit vše, kromě některých potravin. Kurz je teď taky dobrý, takže ať se Ti vydaří koupě ;-)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 9. 2009 12:18

No tak si zkus během celodenní projíždky na kole dát 5 dvanáctek.
Jinak do hospy moc nechodím, proto desítka.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 24. 9. 2009 13:18

V pohodě ;-) i 13-tku ;-)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lubro 24. 9. 2009 14:05

Má někdo zkušenost s obchodním domem s bytovým vybavením Gleißner v Tirschenreuthu?
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 9. 2009 00:31

Muzu doporucit tenhle: http://www.segmueller.de
Ja teda byl jen v tom ve Friedbergu a Stuttgartu takze nevim jak to vypada v Norimberku ale tam je to novejsi takze predpokladam ze i dost velky.
Jen pro srovnani je to obchodak asi tak 4x vetsi nez Kika v Cestlicich.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lubro 13. 11. 2009 12:17

Díky, podívám se na ten Segmueller...V tom Gleißner v Tirschenreuthu mě docela zklamali = odpověděli pouze na můj první email a ten druhý kdy bych konkrétně přijel,atd. už zůstal bez odpovědi...
Jinak ten Norimberk zřejmě vypadá nejblíže CZ hranic.
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 11. 2009 01:18

Ono taky záleží kde že to v česku bydlíš.. Jestli kousek od hranic s německem tak není problém si udělat výlet na půl dne, nám moravákům už se to tolik nevyplatí.. :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda