Nevěra na pracovišti

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod AiR 18. 9. 2008 14:49

jezek: vysledky prace reportuje sef svym nadrizenym, tem je jedno kdo tu praci udela, hlavni je, ze ji nekdo udela ;)

aqua: to asi nepujde ;(
AiR
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 18. 9. 2008 20:52

Malignus píše:Je sem proti vztahum na pracovisti. 8-)


Proti tomu můžeš být jak chceš. Je třeba si uvědomit, že lidé na pracovišti tráví velkou část dne. Pokud se jedná o pracoviště se smíšeným kolektivem, pak je samozřejmě jasné, že k nějaké ,,avantýře" v rámci obou pohlaví může dojít. Hormonální činnost a pudovost jednání může zvítězit, ač mozek říká NE, NE, NE.

Je to poměrně složité. Pro ty dva a jak je vidět, tak i pro ostatní.

Jak jsem již napsal. Když je něco takového veřejným tajemstvím a vedoucí pracovník/pracovníci o tom vědí a nic nedělají, je riziko vzniku jakéhokoliv problému velmi vysoké. Vyhrocení takové situace může, zcela určitě, dosáhnout i extrémních rozměrů. To pak mohou padat hlavy. Dovolím si v této souvislosti říct, že neřešení problémů vedoucími pracovníky je velmi rozšířeným nešvarem. Možná dokonce nabývá vrůstající úroveň. On se totiž velmi často stává, že je vedoucí vybaven odbornými znalostmi, které se týkají problémů, jimiž se běžně firma zabývá. Ovšem nemá potřebné schopnosti a dovednosti (popř. zkušenosti) nutné pro vedení kolektivu. Ono nejde tak ani o to, zda má příslušné vzdělání, ale spíše o schopnost vycítit problém a řešit jej ještě před jeho vznikem. IMHO je také třeba, aby byl vybaven dostatečným personálním ,,cítěním". Měl by vyvolávat přirozený respekt podřízených, avšak zároveň být schopen ,,žít" s nimi jako kamarád.
Celková problematika vedení kolektivu je velmi složitá věda. Výborných vedoucích, kteří fungují alespoň na 90% je velmi málo.

Je to velmi často jak napsal AiR. Hlavnímu vedení je jedno kdo práci udělá, hlavně že je hotová. Nezajímají se o to, že ,,soukolí" nefunguje, hlavně když ,,voda teče". Dalo by se to nazvat ,,hrubou" orientací na výsledek - vidím že to sype, tak jsem spokojený. Dovolím si tvrdit, že mnohem složitější ale zajímavější a podstatně stabilnější, může být (alespoň částečná a občasná) orientace na člověka. Když budu vědět, že ,,soukolí" funguje bez problémů, těžko se kvůli jednomu, dvěma případným zádrhelům zastaví. Když ale vidím jen, že teď to sype a najednou vznikne v kolektivu rozsáhlý ,,výbuch", dochází k problému, jenž může přímo ovlivnit výsledky firmy - její stabilitu.

Omlouvám se, že jsem odbočil od tématu, snad to nebude tolik vadit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malignus 18. 9. 2008 21:13

MgX: Podle me to je jen otazkou vule. 8-)
Malignus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 9. 2008 21:23

Malignus věř, že i největší ,,drsňáci" mohou podlehnout ,,volání divočiny" .
Tudíž i ,, 8-) " Malignus by za příznivých okolností (za vhodné konstelace hvězd) podlehl pokušení.


Nebe je krásné, avšak peklo je blíž ;-)
Vůle Tvá je pevná, avšak křehká ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malignus 18. 9. 2008 23:19

Malignus by za zadnych okolnosti nemohl podlehnout, a to hned ze tri duvodu:

1. Mam silnou vuli.
2. Mam obezitu.
3. Mam dluhy.

Ergo: Malignus nepodlehne, i kdyby chtel. :-P
Malignus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 19. 9. 2008 07:27

Jeste jedna vec, ve firme je nepsanym pravidlem, ze milostny parecek nikdy nemuze byt ve vztahu nadrizeny-podrizeny, aspon vzdycky sli od sebe, bud na jine oddeleni nebo z firmy. V tomto pripade je to ale komplikovanejsi, protoze se jedna o neveru, vuci dalsimu zamestnanci firmy a tak do toho radsi nikdo nesije.
AiR
Čtenář

Odeslat příspěvekod 2Pix 25. 11. 2008 22:58

jo jo ... co vsechno se da delat v praci :) ... nadherny chvile .. to jo .. jen je pak pruda jit zase zpatky s soustruhum ... misto piva a cigara :D...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod koblih.jr 19. 2. 2009 21:52

K tématu: hrozná věc, ale když narazíte na opravdu prímovou kolegyni, se kterou budete vycházet i poté, co spolu ukončíte (ať už nárazové nebo delší) techtle mechtle, je to vztah k nezaplacení, bo se výborně znáte a ono dřívější laškování vám přátelství ještě víc upevní.

Tohle je ale jen asi světlá výjimka, protože spíš slýchávám opak, kdy se kolegové v práci pak vůbec spolu nebaví, nebo se dokonce raději ignorují. Taky cesta, ale není to přesně to, co bych upřednostňoval.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků