Politická diskuse

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 27. 10. 2015 06:47

Když se to hodí, tak jsou pro páně trodase objektivní o novinky.cz. Z těch zde také mnohdy cituje.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 10. 2015 07:07

Mě se na stávajícím systému (ač k němu mám desítky výhrad) líbí třeba to, že si každý pomatenec může veřejně šířit prakticky jakékoli bláboly a nikomu to moc nevadí. Jistě i toto pravidlo má limity, což je v pořádku, tak jako "dělat si co chci" neznamená beztrestně vraždit lidi na potkání.

Proti blábolům mám momentálně celkem účinnou ochranu - z bezpečnostních důvodů zablokovaný plugin flash playeru :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 27. 10. 2015 07:16

Tak počkej až se pomatenci naučí HTML 5. Flash je stejně na ústupu.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 30. 11. 2015 20:33

...před pár lety by si člověk řekl, že tohle je nějaká divoká konspirační teorie...


Hello Barbie, hacknutá panenka s Wi-Fi jako špiónská štěnice
http://www.svethardware.cz/hello-barbie-ha...a-stenice/41476
"Protože panenka na slova dětí odpovídá, je tu možnost, že hackeři podstrčí své vlastní odpovědi a raději ani nedomýšlejme, co vše budou chtít dětem navykládat (od věcí sledující komerční prospěch na jedné straně až po perverznosti na straně druhé), nemluvě o odposlouchávání domácnosti jako takové."
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 12. 2015 08:33

No panenku jako štěnici měl ve své povídce Doll spisovatel Ed McBain v roce 1965. Samozřejmě v ní nebylo wifi připojení a záznam zůstával v panence a neposílal se na žádné servery. Dílo se dočkalo i české filmové adaptace - detektivka byla natočena jako studiová televizní hra v roce roce 1980.

Jinak k tématu:

Citovaný text je závěrem článku a jde spíš o jakousi autorskou licenci. Fakta jsou v článku o něco výše - bezpečnostní analytik si vzal do rukou vzorek této hračky a (jaké překvapení) dostal se do jejích "vnitřností", získal informace o uložených wifi sítích a zaznamenaných MP3 souborech.

Dále se v článku objevuje pouze spekulace, že je otázkou času, kdy se servery s nimiž hračka komunikuje stanou útokem hackerů. Vzhledem k tomu, že každý server se může stát obětí hackerů a každá internetová komunikace je napadnutelná a odposlouchávatelná, tak mi celý článek přijde jako objevení Ameriky. Navykládání komerčních sdělení umí i dětské televizní vysílání, kontextové reklamy na dětských webech, aktivně odposlouchávat umí i chytré telefony a hacknutelné je v principu jakékoli zařízení, které má v sobě nějakou sofistikovanější elektroniku.

Takže zbývá jediný problém - panenka vyvolává u dětí důvěru, některé si s ní i povídají a "svěřují" se se svými trably. Je ovšem na rodičích, jestli jsou normální a regál s tímhle výmyslem minou nebo ji svým dětem koupí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 15. 1. 2016 21:44

Tvrdé varování Polsku: Standard & Poor's zemi snížila rating
http://novinky.cz/ekonomika/391988-.html
Ratingová agentura Standard & Poor’s (S&P) snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Polska o jeden stupeň na BBB+. Ve vysvětlení zmínila legislativní kroky nové vlády. Podle listu Financial Times tak Varšava dostala od agentury varování, které může být předzvěstí dalšího negativního hodnocení.

A je to tady. Neposlušné Polsko dostalo první ránu finančním bičem od Banksterů. Většina lidí neví, o co jde, a v článku se dozvíte jen že "Nejvyšší rating znamená, že jde o špičkového dlužníka, který je zpravidla schopen půjčovat si za velmi nízký úrok."

Realita je, že nižší rating znamená v prvé řadě vyšší splátky už stávajícího Polského dluhu Banksterům. To je takový bič na nehodné státy - když jste hodní a máte AAA+ rating jako USA, tak si můžete půjčovat jak diví s nesplácet skoro nic. Jakmile máte AAB- rating, tak platíte najednou na "dluhovou obsluhu" mnohem více než předtím. O nižším ratingu ani nemluvě... to je cesta k bankrotu. Nebo k Islandu: https://youtu.be/s9VtikYp4cQ

Tímto finančním bičem udržují banksteři v poslušnosti celé státy. A nezbavíme se toho, dokud mezinárodní finanční letadlo... pardon, systém, neskončí. A on skončí. Jde totiž o letadlo - půjčite-li si, banka dá do oběhu jen tu půljčku, ne už úroky. Aby tedy úroky byly splaceny, někdo jiný si musí vzít půjčku. Proto dluhy rostou a porostou, dokud systém nezkolabuje.
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 1. 2016 22:49

Ach jo. Zase lži. Do BBB- je to dobrý. Země má na splácení, ale při změně se může dostat do drobných potíží.
Od BB+ je to spekulativní pásmo tzv. junk. Například Rusko má BB+ od Standard & Poors a od Moody's (jiný označení) :-D

USA nemá rating AAA+ u nikoho. To sis totiž vymyslel, takový vůbec není.
A jakmile bychom měli rating AAB-, tak bychom byli borci. Ten sis totiž taky vylhal.

Opravdu fajn trodasi, žes nám to vysvětlil, jak to je :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 1. 2016 22:24

Tak na novinkách se o ratingu AAA+ jistě psalo. Na na jútůbu byl určitě taky. Mě zase pobavilo to "důkazní video". Ten pětiminutový klip o Islandu byl fakt dokonalej. Motta tvůrců "FREE YOUR MIND" a "REAL EYES REALIZE REAL LIES" jsou také skvělá. Záběrů pořízených na Islandu bylo pomálu. Vlastně jen jedno vcelku pokojné shromáždění před parlamentem. Ty mohutné demonstrace, které autoři v kontextu předkládají jako demonstrace Islanďanů jsou poněkud z jiné země a týkají se evidentně úplně jiné problematiky. Transparent, který v záběrech dominuje ne napsán ve francouzštině a je na něm citát Nelsona Mandely "Vzdělání je ta nejsilnější zbraň, kterou lze změnit svět". Ostatně Mandelovo jméno je tam taky.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 17. 1. 2016 13:20

Protože to byly nositelé Mandelových myšlenek. To je důkaz, jak velký přesah má jeho odkaz.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 1. 2016 08:51

To jistě ano - jsem samozřejmě nekonečný ignorant, když můj mozek není schopen pochopit, že islanďané si na demonstrace a protesty samozřejmě berou výhradně francouzsky psané transparenty. Bude to nejspíš tím, že bankstery ovládaná média o tomhle klíčovém faktu zpupně mlčí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod politikus 28. 10. 2016 17:33

Jak vidíte dnešní oslavy 28.října? Je pořád Zeman prezident dolních deseti milionů?
Staromák je asi hooooódně velká pražská kavárna. :lol:
Na politikus.cz je anketa.
politikus
Čtenář

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 10. 2016 11:36

Je to šaškárna, pro mě je to především předvolební kampaň.
V tento den jsou vyznamenávání lidé, kteří se o něco zasloužili a politikaření by si mohli všeci odpustit. Od toho jsou volby. A vůbec všechno okolo může být spíše kontraproduktivní.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 10. 2016 22:25

Můj názor nejlépe shrnují dva krátké výroky, které se okolo tohoto data objevily:

ten první, serióznější zní: "Měl jsem štěstí, že jsem nedostal medaili"

a ten druhý odlehčenější:
"Co je nevyšší meta? Když mentál nedá metál."

A nevím proč jsem si vzpomněl na téměř dva roky starou epizodu Kanceláře Blaník
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků