Zajímají mě vaše zkušenosti se sluchátky

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Revan 17. 6. 2005 17:01

Chtěl bych si koupit nějaká sluchátka k mp3 přehrávači a jelikož se v tom vůbec nevyznám, zajímali by mě Vaše zkušenosti:

1) Jaké si vybrat - klasické, záhlavní nebo ty připevňovací?
Chtěl bych to na normální nošení venku, takže ne úplně uzavřené a trochu laděné na sport. Zatím jsem měl pouze klasické, tak se chci zeptat na zkušenosti se zahlavními a připevňovacími sluchátky.

2) Na co se mám při koupy dívat - jak je to s tím frekvenčním rozsahem a jakej je nejoptimálnější. Potom impedance a ostatní.

Jo a chtěl bych aby na nich byl mikrofon

Chtěl bych do nich vrazit kolem 1000.-Kč, takže ocením jak všeobecné rady tak i modely, které byste doporučili, předem dík


// mbing : upraven předmět.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 17. 6. 2005 17:09

Nespletl sis forum?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 6. 2005 17:15

Nespletl, nic na audio zatím nemáme a Pauza je o všem. Je to v této diskuzi off-topic, ale byl by o fórum věnované audiu a videu zájem?

K tématu: já používám Koss Porta Pro – s vědomím, že nejsou nejlepší, ale vyhovují mi. Basy mi nevadí a jsem naopak rád, že nezmizí, ani když hudbu pustím velmi potichu. Jsou to ale hrozně škaredá sluchátka, na kterých je opravdu vidět, že je poprvé vyrobili v osmdesátých letech.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 17. 6. 2005 17:24

ja mam koss ur20. v podstate som spokojny
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 17. 6. 2005 17:31

Obrázek

jedine KOSSy:-)

Na sport mam a doporucuju klasicky pecky do usi,vetsi by mi pri prudsim pohybu litaly po hlave.

s tim mikrofonem nevim,nevim....Zatim jsem videla vsehovsudy jedny,ktery ho mely,a ty bych zas rekla,ze na sport vhodny vubec nebyly.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 17. 6. 2005 17:37

iwi co robis za sport?
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 17. 6. 2005 17:38

a: to je zodpovezeno v sekci Sport:-)
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 17. 6. 2005 17:54

Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 17. 6. 2005 18:58

S-Tony, na sport ideální :lol:
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 17. 6. 2005 21:06

No, pokud chceš sluchátka co hrajou fakticky dobře, tak kup Sennheiser. Samozřejmě ne za 300,- KOnkrténě k těm Kossům. Mají strašně moc basů, takže reprodukce je dosti zkreslená a doplnují basy tam, kde ani nemaj bejt. Když si na tom pustím např. Beatles, okamžitě to musim vypnout. Vzniknou z toho totiž Techno brouci :-) Měl jsem doma přesně 10 dní, pak šly zpět do krámu a penízky zpět do mé peněženky.:-) Ale záleží co poslcoucháš.
Ted mám již dlouho přenosný Sennheiser px 200, mají daleko čistší a věrnější poddání než Kossy. Ty nmoje ale jsou docela drahý, do 1000 se nevejdeš. Ale do litru se vejdeš se Sennheiser px 100. Rozdíl mezi těmito dvouma tapama je že 200 jsou uzavřená, 100 otevřená. Impedance 16miliohmů, tzn. že v 99% máš využitej téměř plnej výkon sluchátek. Citlivost mají někde kolem 116 dB, což je hodně dobrý. Oproti py 200 mají více basů, to by mohlo být rozhodující, protože pokud mi na mých px 200 něco vadí, pak je to trošku málo basů.
Být tebou šel bych do px 100, stojej kolem 1000,- Neamjí sice doživotní záruku, ale do 2 let i topravěj taky všechno. Kos jsou spotřebáky, Seenheiser kvalita, ktreou používá dosti zvukařů a i ve studiích...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 17. 6. 2005 22:47

Koby: a preco su oznacovane za hifi? to ze zvyraznuju basy som sa dozvedel az po kupe :(
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M. 17. 6. 2005 22:55

Kupoval jsem tatkovi sluchatka a pac ma hudbeni sluch, tak jsem chtel nejaky lepsi. Tak jsem se koukl na Kossy, jak je vsichni doprucuji, no a des.
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 23. 6. 2005 18:11

Tak jsem se nakonec na mikrofon vykašlal a koupil si Koss the Plug a nemá to chybu. Stáli mě 930.-Kč a maj ten nej zvuk co jsem zatím slyšel.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 6. 2005 18:21

ja mam nejradeji "pecky"
a preferuji pouze sony :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 24. 6. 2005 10:01

to IcemanCZ:
Já zas pecky nemám rád, hrají jak z telefonu. Jediné co se trošku přiblížily normálním sluchátkům byly nějaké Sony s trubičkou, která vedla hlouběji do ucha. Každopádně to bylo jen přiblížení se vyrovnanému zvuku, takže já jsem na pecky rezignoval.

Marek L.: já používám Koss Porta Pro ... Jsou to ale hrozně škaredá sluchátka, na kterých je opravdu vidět, že je poprvé vyrobili v osmdesátých letech.
Naposledy upravil Michal P dne 30. 4. 2008 04:47, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvek poškozen při konverzi fóra, část ztracena
Narcissus
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků