Vojna a zážitky z ní

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 16. 10. 2005 11:03

Ja mam modrou. Nekdy toho skoro lituju ale kdybych se mel znovu rozhodovat tak bych sel znovu do modre.

PS. modrou mam poctive kvuli zdravotnimu stavu, zadnej svindl. Ja bych v leve ruce neudrzel ani AK47. :mrgreen:
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 16. 10. 2005 11:34

to máš jedno, československá armáda stejně používal vz. 58..
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 6. 2013 08:44

Tak túto tému mohla založiť len osoba,ktora je mentálne nezrelá.
Vojna a zážitky? O akých zážitkoch ty snívas? Vojna je vždy len o zabíjani a znásilňovani zväčša nevinných ludi ty gumo.

Ak si myslela na skrabanie zemiakov priborovym nožíkom tak by som ti ten zážitok doprial.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 6. 2013 19:07

Troufám si trvdit, že vojnou je tu myšlena záklaní vojenská služba. U nás se totiž slovo vojna nepoužívá ve smyslu válka. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 6. 2013 20:06

ano,viem ako to myslela. Tak ja jej to poviem - stojim na buzeraku,pozeram sa okolo seba....salutujuci panacikovia,pomylene hlavy - tak tu urcite nepatrim.Zabit zivot v gumenom svete vypatlancov - ale kopec ludi je uplne vypatlanych a velmi radi zrealizuju to,co im iny "nadriadeny" natrepu do hlavy (ze musia pochodovat a spievat slovenske mamicky v smradlavych topankach,ktore tlacia)

Nastastie som mal vojnu na strelnici na samote - takze life.I ked - ziadna voda,humusacky styl zivota prat si trenky v potoku.Vodu na pitie naberies z potoka - plavaju tam vselijake male zivocichy,ktore musis vypit.
Zima? -15? ides nabrat vodu do potoka,zamrznuty.Chytis,zadrbes sekeru do ladu - nic,2mm skrabancek v 10cm lade.Ides do kasina sa raz za tyzden osprchovat,vonku -15 a netiecie tepla voda - parada chytis anginu jak delo,na osetrovni ti predpisu nieco na kloktanie - samozrejme studenou vodou.Penicilin? zabudni,luxus

Ochota? zapomen.Nieco sa ponuknes ze vies opravit,hned je to zneuzite a iste si zdrbany zato,ze si to nestihol do 3minut a guma musela cakat....co dodat.

Osobne by som doprial pytajucej sa prdenie na izbe ci nejaku sikanu zo strany idiotov.Alebo - este lepsie znasilnenie ako sa to deje v inych armadach sveta.Som kruty? zial nie,realita - chcela zazitky z vojenskej sluzby ;-]
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 24. 6. 2013 04:44

Jaroslav Linhart píše:Dva roky natvrdo...

Veru, len s tým rozdielom, že my sme nespáchali žiaden zločin.
Pri odvode bol dotazník, ktorý sme museli vyplniť. Okrem iného tam bol dotaz, či máme v rodine niekoho, kto bol vylúčený z KSČ. Brat napísal, že áno, tak išiel do týloveho vojska (Bohumín), ja som napísal "nie" - tak som mašíroval do bojového útvaru (Prachatice). Takto to fungovalo.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 24. 6. 2013 04:49

djlooper píše:Docela pohodový rok 1995/96, decentní mazárna...a jinak chlastání, diskotéky, sranda...a přibral jsem pár kilo. :D
1996. Narozdíl od tebe jsem nebyl rok ale pouze pětimetr :-P ale taky jsem tam přibral. Nebyl jsem zvyklej v 7 ráno snídat, tak se to projevilo. A to jsem stačil ještě rok předtím nabrat 15 kilo v práci :D Jak já byl předtím štíhlej ;-]

-- 24. 6. 2013 05:51 --

ES0 píše:jako kazdy musel skrabat brambory
U nás ne. Mělli jsme fungl novou kuchyň a jídelnu asi za 50 mega a brambory jsme dostávali zavakuovaný v igelitech už oloupaný 8-P

-- 24. 6. 2013 05:56 --

roxor píše:som mašíroval do bojového útvaru (Prachatice)
Tam byl i táta a vojna prej na *****. Holt 2 roky a ještě hlubokej totáč
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 6. 2013 09:27

no a preco reagujem takymto sposobom?

Presne predvcerom davali v telke nejake ukazky na pamiatku 2sv.vojny.Bola tam nejaka 18nastka so samopalom v ruke s recami,ze je fascinovana (nieco v tom style ze sa momentalne chystaju ako zeny na utok) pritom patrila k armade SR.

Som si pomyslel,dievca moje ty mas hodnoty zivota uplne pomylene.Naco by si mohla zit kludny zivot ked sa mozete strielat ako male deti ze? :D Gumy
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 24. 6. 2013 13:26

martinsip píše: (Prachatice) ....Tam byl i táta a vojna prej na *****. Holt 2 roky a ještě hlubokej totáč
... v ktorých rokoch slúžil?
Zopár fotiek z pred 2 rokov:

Prachatice (14)-800.jpg
Prachatice (9)-800.jpg
Prachatice (6)-800.jpg
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 24. 6. 2013 17:48

roxor píše:.. v ktorých rokoch slúžil?
Tuším 61-63´ Už se ho na to bohužel nezeptám :'(
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 25. 6. 2013 15:20

To ma mrzí :-- ... ničmenej, ja som bol aktívny vojačik až o 20 rokov neskôr, ako Tvoj tatko.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 7. 2013 19:55

No moje "vojna" vlastně civilní služba začala tím, že jsem se kolem poledního 29. prosince probudil s šílenou kocovinou uprostřed vojenského prostoru ve Vimperku a řekl si - sakra, před čtyřma hodinama mi začala civilka :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 7. 2013 21:23

Ty seš taky pěknéééé kóóósek :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 5. 7. 2013 05:03

Slonik píše:... ve Vimperku ...

Krumlov, Vimperk, Prachatice - 3 ***** v republice. (tak sa na vojne tradovalo) :mrgreen: )
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 7. 2013 18:12

z vyprávění známých vím že nejen o těchhle třech. Obecně se to dalo říkat o jakékoli trojici posádek, kde první dvě měly dvojslabičný název a ta třetí čtyřslabičný a končila na "ce" :)
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků