Propadlý občanský průkaz, pokuta?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2009 19:46

Díky za info.

Neměl jsem čas číst všechny příspěvky ... jen jsem si všiml toho, že (údajně) nejede link. Takže jsem jej vyzkoušel a napsal příspěvek ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 2. 2011 23:50

Chtel bych se zeptat, jestli je u statnic na VS nutne k prokazani totoznosti obcanka? Za mesic mi propada soucasny OP, tak bych si jej nechal obnovit zaroven s titulem. Co vy na to?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 3. 2. 2011 08:43

Normálně občanka není potřeba, to už máš odevzdaný index, kterým se normálně prokazuje u každé zkoušky? Předpokládám, že bude stačit doklad, na kterém je (aktuální) fotografie - ISIC, pas, řidičák, vojenská knížka :-)
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 2. 2011 09:58

Index předkládáme, ten mám zatím u sebe. Jen si už nevzpomínám z bakaláře, zda byla potřeba někdy občanka...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DOBBY 14. 3. 2012 05:46

Náhradní občanský průkaz
Odbor správních činností Ministerstva vnitra obdržel dne 2.3. 2012 Váš dotaz,
zda je možné získat náhradní občanský průkaz, který by Vám umožnil získat výpis
z karty řidiče a výpis z rejstříku trestů pro zaměstnavatele v době kratší než 1 měsíc,
zatímco čekáte na vydání nového občanského průkazu
K výše uvedenému sdělujeme, že dle § 24c odst. 1 a 2 zákona č. 328/1999
Sb., o občanských průkazech, ve znění pozdějších předpisů, obecní úřady obcí
s rozšířenou působností vydávají v případě, kdy občan žádá o vydání občanského
průkazu v souvislosti s výkonem volebního nebo z důvodu ztráty, odcizení,
poškození nebo zničení občanského průkazu na žádost občana občanský průkaz
bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti 1 měsíc od data vydání.
Žádost o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů občan podá
současně se žádostí o vydání občanského průkazu se strojově čitelnými údaji místně
příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností. Občanský průkaz bez
strojově čitelných údajů se do doby vydání občanského průkazu se strojově čitelnými
údaji nevydává opakovaně
DOBBY
Čtenář

Odeslat příspěvekod msimcard 16. 4. 2013 21:58

Zdravím,

chci se zeptat, kde si vyřídit prodloužení OP? Na jaký úřad zajít v Praze? Trvalé bydliště je mimo Prahu a nestihám se tam dostat. Je možnost to takhle vyřídit a nebo musím do místa trvalého pobytu?

děkuji za info
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 24. 4. 2013 15:55

Zdravím,

chci se zeptat, kde si vyřídit prodloužení OP? Na jaký úřad zajít v Praze? Trvalé bydliště je mimo Prahu a nestihám se tam dostat. Je možnost to takhle vyřídit a nebo musím do místa trvalého pobytu?

děkuji za info


vyřešeno
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 5. 2013 00:14

Jen pro úplnost - OP lze vyřídit i mimo trvalé bydliště. V případě ztráty či odcizení lze získat OP na počkání; v případě konce platnosti to chce trochu ukecávat. OP "na počkání" nemá strojově čitelná data a platí zpravidla 1 měsíc. Zájemce o něj musí přinést 2 fotky a zaplatit správní poplatek 100,-
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 24. 5. 2013 11:10

Sloník: Ukecávání v tomto případě moc nepomůže. Jsou tam daná striktní pravidla, které neobejdete. Mám s tím četstvou zkušenost. V případě řádného prodloužení OP se musí na úřad dostavit s 2měsíčním předstihem. Jinak dostanete jen takový papír(náhradní OP bez fotky), který ovšem například Česká pošta neakceptuje.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 5. 2013 11:40

Vše záleží na lidech. U vás se to asi ukecat nedá, u nás se to ukecat dá. Já tuhle provizorní občanku na dostal, v mém případě to bylo kvůli odcizení OP. Známý si byl prodlužovat platnost a tu provizorní dostal taky, jen musel paní chvíli přemlouvat, že ten doklad totožnosti fakt nutně potřebuje.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 5. 2013 12:52

Pas nevedete?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 24. 5. 2013 13:15

Sloník: no já to řešil v centru Prahy - tam jsou na to asi přísnější než někde v menších městech.

Jinak pas v dnešní době je na ústupu - má ho čím dál tím méně lidí. Většina lidí cestuje pouze po EU a tam není potřeba.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 5. 2013 13:47

Jack: mimo EU/EHP prakticky nevěstinu, takže by mi byl k ničemu.
Msi: já to taky řešil v Praze
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků