Cestování s cizím dítětem

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jirin_cz 23. 4. 2013 21:57

Zdravím,
pojedu do Itálie mj. s cizím dítětem 17 let (v srpnu 18). Musí mít cestovní pas, nebo stačí bez problémů občanka. Vím, že u dospělého stačí, přijde mi logické i u skor odospělého dítěte, ale raději se ptám. Druhá otázka: je třeba mít nějaké potvrzení od rodičů, že může jet se mnou, případně jakou má mít formu.

Díky
jirin_cz
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 23. 4. 2013 22:04

Stačí OP.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin_cz 24. 4. 2013 22:06

Díky za odpověď, a s tím potvrzením od rodičů nevíte?
jirin_cz
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 4. 2013 22:21

Nevidím důvod,, proč by dítě mělo mít to potvrzení od rodičů. Mě bylo osmnáct v létě 2011 a nikdy jsem s sebou žádné takové potvrzení nevozil, jen OP, případně pas.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin_cz 25. 4. 2013 20:42

No ja prave, jedu s cestovkou (eurovikend) a mj jedu i s bratrem kteremu je deset a i presto po me chteji povoleni od rodicu podepsat. A ted nevim, ejslti i ta 17 leta potrebuje. Me prijde divne prave i to, ze potrebuji pro vlastniho bratra:)
jirin_cz
Čtenář

Odeslat příspěvekod trent 26. 4. 2013 08:56

A co se zeptat na tvém obecním/krajském úřadě. Tam, kde vydávají pasy a občanky.
Hobitt: ono je to možná tím, že se loni nějak měnila legislativa. Proto jsme museli dělat tříletému synovi jeho vlastní pas.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 4. 2013 09:30

Aha, tak to jsem nevěděl, omlouvám se za dezinformace.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin_cz 29. 4. 2013 12:48

To je ta degenerace internetem, mě vůbec nenapadlo zavolat na MěÚ. Nicméně doplněk tedy pro ty, co řeší případně stejný problém. Stačí opravdu občanka. Nějaké potvrzení od rodičů, není třeba, ale je to lepší pro jistotu kdyby se něco stalo...
jirin_cz
Čtenář

Odeslat příspěvekod PetraSeda 16. 9. 2014 12:00

Cestovní pojištění se může také hodit.
PetraSeda
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron