Co je po smrti?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 05:22

To by chtělo vyzkoušet, nech si vyoperovat mozek a pak si o tom popovídáme :-D .
Připomíná mi to ten vtip, jak v Rusku dokážou vědci mluvit s mrtvými a oni neodpovídají.
Nebo vědecký blaf, že čím silnější gravitace, tím člověk pomaleji stárne :D .
Jinak každý si může vybrat, kterým abstrakcím chce věřit, nijak to nevyvrací existenci BOHA. Musíš začít vyvracet to MYŠLENÍ(dle mého DUCHOVNO), to ostatní je jen MLÁCENÍM PRÁZDNÉ SLÁMY, napíšu ti to sem třeba stokrát o<:) .Raději vysvětli na jakém reálném základě je založen ten tvůj materialismus. Neměl by být založen na nějakých abstrakcích, nemyslíš? Sami vysvětlení pro svý iluzorní hovadiny nemáte, jen se tu pomateně snažíte rozmatlat každého, kdo věří něčemu jinému než vy :tleskani . To jako máte vztek, že to vaše materiálno je jenom abstrakce? To proto se snažíte zlikvidovat jinému jeho abstrakce? :tleskani

Blbost, kterou jsi zas vypustil bych zase já mohl napsat takto:
začínám z toho mít pocit, že je to naopak materiálno, které je závislé na mém myšleni potažmo celém vesmíru (podle názoru). Existoval by matroš, kdyby lidi nemysleli (neexistoval vesmír)? Přeci materiál existuje i bez člověka, bez jeho myšlení a paměti,ne? :pozor
MÍSTO BŮH SI VŠUDE DOSAZUJ MATERIÁLNO A MÁŠ TO VYŘEŠENÝ o<:) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 1. 2013 10:24

Přijmout předpoklad, že tyto informace jsou pravdivé.

nic neprijimaj nasilu :pozor musis nato prist sam,mas nato predsa dost casu ;-)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 6. 1. 2013 11:02

Protoneus píše:V tomto pojetí to tu bylo psáno několikrát, musel bys to někomu vytisknout do hlavy,zřejmě i potom by tu předhazoval nesmysly, jádru diskuse se vyhýbají jak čert kříži :-) .
Existenci BOHA vyvrátit nelze, každý, kdož se o to pokouší vyvrací i svou vlastní existenci, což působí velmi komicky, neb svými vlastními názory existenci BOHA jen prokazuje ;-) .

Stejne jako nelze s urcitosti potvrdit jeho existenci. A jsme zase na zacatku. Na druhou stranu, pokud pro Tebe Buh je vse kolem Tebe, postrada nejaka debata smysl, protoze ty budes mit preci vzdy "pravdu".
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 12:00

Jsem rád,došlo ti to,mele se tu prázdná sláma kolem dokola :tleskani .
Existenci BOHA vyvrátit nelze :-D .
Svou "pravdu" má přeci každý ty jeden "chytrý" o<:) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 6. 1. 2013 12:30

Souhlasim s poslednim postem od protoneuse. Boha vyvratit nelze, kazdy ma svou Pravdu. Je to stejne nepotvrditelne i nevyvratitelne jako Laska, Krasa, Stesti - Buh je abstrakce, Buh je nas vnitrni kodex rozlisovani Dobra od Zla. :-) Tak to vidim ja.
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 12:39

Také souhlasím. Naproti tomu,MATERIALISMUS je pouhá ABSTRAKCE jako vše ostatní ;-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 6. 1. 2013 13:25

Svou pravdu... V teto oblasti bych urcite netvrdil to, ze ma nekdo pravdu. Na rozdil od jinych si nejsem tak jisty v kramflecich.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 6. 1. 2013 13:47

Kazdy ma pravdu, ve smyslu ze pro kazdeho je pravda to, cemu veri. I ty mas nejakou svou pravdu, ktere veris, pro nekoho je pravda ze buh neexistuje. Ma pravdu (tu svou), je to jeho vira.
V tomto smyslu je verici kazdy, i ja mam viru v to, ze je zeme kulata a gravitace funguje smerem dolu. Zaroven verim v Boha, prece nic proti nicemu :-)
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 13:49

trent píše:Svou pravdu... V teto oblasti bych urcite netvrdil to, ze ma nekdo pravdu. Na rozdil od jinych si nejsem tak jisty v kramflecich.


Právě jsi napsal pro mne, jakousi svou "pravdu", nebo ne? Myslíš, že ne? Máš snad za to, stejně jako já, že jde o blbost? :D
Vysvětlením by také mohlo být, enyky benyky kliky bé, ábr fábr domine, nebo ani tohle není pro tebe pravda? Pro mě tedy ano, zkus mi to nějak vyvrátit o<:) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 6. 1. 2013 14:40

Protoneus píše:nijak to nevyvrací existenci BOHA. Musíš začít vyvracet to MYŠLENÍ(dle mého DUCHOVNO), to ostatní je jen MLÁCENÍM PRÁZDNÉ SLÁMY, napíšu ti to sem třeba stokrát o<:)
Nikdo nevyvrací veškeré pojetí boha. Mnohé konstrukce boha jsou z podstaty nevyvratitelné, neznamená to však, že jsou dokazatelné.

Nicméně pokud chceš, můžu se pokusit ve vlákně o důkazu boha (tady to má být o smrti) podívat na to zpochybnění samotného myšlení ;-)

Jack111 píše:zacimam z toho mit pocit, ze je to naopak buh, ktery je zavysly na mem mysleni potazmo celem vesmiru (podle nazoru). Existoval by buh, kdyby lidi nemysleli (neexistoval vesmir)?
Samozřejmě, že bůh může existovat mimo vesmír, myšlení či cokoliv. Pokud jej však nelze spojit s ničím, co považuješ za fakt (na jakékoliv z dříve uvedených úrovní předpokladů), můžeš to Occamovou břitvou zaříznout... Takový bůh může být, ale byl by jaksi irelevantní.

icotech852 píše:nic neprijimaj nasilu :pozor musis nato prist sam,mas nato predsa dost casu ;-)
Právě proto se označuji za a-teistu - nepřijmul jsem zatím žádný předpoklad třetí úrovně. Klasický teistický věřící (tedy ne Protoneus) asi přijímá třetí předpoklad a dostává se do 3. úrovně k bludičkám, vílám, zlodějům těl apod.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 15:12

Pokud jsi nezměnil názor, že vše jde vyvrátit, souhlasím, i s tvým MYSLÍM TEDY JSEM ve své paměti. Dívat se nikam nemusíš, vše má svůj protiklad a to jest zase O BOHU, dle mého samozřejmě, musel bych ti to vyvracování zase vyvrátit, vznikla by tak zase jen diskuse v kruhu. Jen prosím dovol, abych mohl být VĚŘÍCÍ s tím, že já také nemám nic proti tomu, aby jsi ty věřil čemu je ti libo, děkuji za kladné vyřízení mé prosby :-)

BŮH JE PAMĚŤ :-)
Naposledy upravil Protoneus dne 6. 1. 2013 15:17, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 6. 1. 2013 15:15

Enyky benyky je pro me detske rykadlo, nebo rozpocitavadlo. Spojeni slov bez vyznamu. Jestli jsi v tom schopen najit nejake tvrzeni, ktere by se dalo oznacit za subjektivni a relativni pravdu, gratuluji. Samozrejme, ze muzeme dale pokracovat ve slovickareni, ale to nevede k nicemu.
Asi bychom se meli vratit k tomu, cemu verime, ze je po smrti. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 15:22

Já ti také GRATULUJI,rozpoznal jsi, o co jde, vidíš a já myslel, že jsi úplný trotl. Pravda je jediná,Bůh o<:) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 6. 1. 2013 15:25

Tva pravda.
Asi jsi se prepsal a chtel jsi napsat troll, jako o 3 strany drive.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 15:30

Jsi doma, bezva :-) .

-- 6. 1. 2013 16:33 --

trent píše:Tva pravda.
Asi jsi se prepsal a chtel jsi napsat troll, jako o 3 strany drive.


Myslíš ? Tak ať je po tvém, troll nejsi :-) .
Protoneus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků