Co je po smrti?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 1. 1. 2013 14:59

Po smrti je nekonečná blaženost, duše se smrskne na nekonečně malý bod v nekonečně velkém prostoru přes který bude protékat veškerá energie.

Vyplodil jsem značnou blbost, ale ta představa se mi líbí :)
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 2. 1. 2013 16:44

tak nejako by to malo byt,ked opusti dusa fyzicke telo.Takze dufajme ;)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 2. 1. 2013 20:25

Jasně, to není blbost, něco jako virtuální částice nebo singularita, to by mohlo projít i současnou vědeckou inkvizicí :roll: .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 2. 1. 2013 21:10

icotech852 píše:Boh nam povedal ako sa mame spravat a ako mame zit,aby sme mali stastny zivot.
Jak, kde, kdy a komu to povedal? Proč mám dojem, že mnou nemluvil?

A ohledně reinkarnace:
Když roste aktuální počet lidí (či živočichů) - jak vznikají "nové duše"? Kde se berou?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 2. 1. 2013 21:58

Su to duse nove co este nic nezazili alebo reinkarnovane.Pomenoval si to spravne - beru sa odniekadial aby zazili tuto skusenost na zemi a presli skolou zivota.Ale odkial presne? Snad sa dozvieme ked zomrieme :D to neviem ani ja.

-- 2. 1. 2013 22:02 --

Jak, kde, kdy a komu to povedal? Proč mám dojem, že mnou nemluvil?

Povedal to v 10 prikazaniach.Keby s tebou hovoril posluchol by si? Vies aky je clovek? Sadol by si na zadok a zacal by sa mu stazovat ako je na tejto Zemi tazko a ze musi pracovat a vstavat.Tak naco by s tebov hovoril :)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 2. 1. 2013 22:12

Povedal to v 10 prikazaniach
Takže když se ke mě z různých důvodů ona přikázání během života nedostanou, mám smůlu?
beru sa odniekadial aby zazili tuto skusenost na zemi
Co když se třeba lidé jednou vyhubí, to budou mít nepřiučené duše taky smůlu?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 2. 1. 2013 22:48

Takže když se ke mě z různých důvodů ona přikázání během života nedostanou, mám smůlu?

nebudes,iba sa bude komunita ludi spravat tak,ako sa jej to pacit nebude napr.barbari

Co když se třeba lidé jednou vyhubí, to budou mít nepřiučené duše taky smůlu?

hovori sa ze je urcity pocet dusi ktore prislo na zem nabududnut tuto skusenost.Aj my medzi ne patrime iba si nato momentalne nemas moznost spomenut to preto aby si bol v nevedomosti.Ludia sa nevyhubia neboj - uz davno boli vyvinute zbrane hromadneho nicenia.Ludia na planete vzdy preziju aj ked by sa ich pocet vyrazne zredukoval.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 2. 1. 2013 23:35

S tím "barbarstvím" opatrně. Pokud máš na mysli křesťanské desatero, tak v něm se neřeší otrokářství, chování se k přírodě, diskriminace, zdvořilost, manipulace, atd, atd.
Není např. desatero Richarda Dawkinse nebo Christophere Hitchense morálně společensky "lepší"?
http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_Comman ... ternatives Ale zpět ke smrti:
hovori sa...
Kdo a na základě čeho usuzuje?
Ludia na planete vzdy preziju
To bych netvrdil. Jaký mechanismus to zajišťuje? Bez ohledu na přírodu (minimálně výbuch Sluníčka za pár miliard let), máme-li svobodnou vůli, pak můžeme teoreticky vyhubení dosáhnout sami.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 1. 2013 07:29

to barbarstvo bolo ako hruby priklad tak si to zase tak neber.Ano aj to co uvadzas ty je spravne.Pamataj tieto "navody" ako aj 10toro nemusis dodrzovat - ale uvidis ako daleko zajdes a ako odpovie tvoje "vnutorne" ja a ci budes stastny.Ci komunita v ktorej budes zit bude stastna.

Kdo a na základě čeho usuzuje?

Samozrejme ze to nieje z mojej hlavy.Patral som po takychto veciach a dobre mi to vysvetlila tato vedma http://www.youtube.com/watch?v=nlohpzCbEUE

Jaký mechanismus to zajišťuje?

ludsky - tento mechanizmus mame v sebe - bud sa skryt alebo zabranit vojne diplomaciou.S tym vybuchom slunicka si zasiel do dalekej dalekej buducnosti.V tej velmi blizkej caka ludstvo dalsia skuska takze pozerat sa az tak daleko nema moznost nikto z nas.

-- 3. 1. 2013 07:32 --

Este k tomu barbarstvu - vies na svete by bolo sveta zit.Kolko bolo komunit kde si ludia zili dobre a v mieri,ibaze vzdy prisiel nejaky kkt rozmyslajuci podobne a dane komunity vyvrazdil.Preto je to na tomto svete o h.... ;)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 3. 1. 2013 16:28

Z toho vyplývá, že k vytvoření "kvalitního" žebříčku hodnot žádného boha nepotřebuji.

Ohledně Luisy Muratori - dík za odkaz, ale promiň, neviděl jsem celé (a nechystám se), takže se dál nebudu vyjadřovat... Jen pokud jsem to dobře ze začátku pochopil, tak vychází z vlastních prožitků. Takových "spiritualistů" je spoustu a mohou popisovat odlišné hypotézy, takže bych byl více skeptický...
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 18:06

od Zyzzy 3. 1. 2013 16:28

Z toho vyplývá, že k vytvoření "kvalitního" žebříčku hodnot žádného boha nepotřebuji.

To je jen o tom, jak a kdo nazývá svět, kterého jsme my, jeho nedílnou součástí, dle mého to je úplně jedno zda Vesmír nebo Bůh. Pak těžko můžeš tvrdit, aby bylo po tvém, že Vesmír k vytvoření "kvalitního" žebříčku hodnot nepotřebuješ, neboť právě ten Vesmír obsahuje VŠE co potřebuješ, aby sis vytvořil nějaký "kvalitní" žebříček hodnot, jsou v tom i ti spiritualisté,blázni,moudří lidé, prostě úplně totálně všechno,nic se z toho nedá vyloučit a postavit mimo, ani člověk se svým "myšlením" nic vůbec nic.
Jestliže prokazatelně existuje lidské myšlení, není důvod se domnívat, že žádné jiné myšlení ve Vesmíru neexistuje.
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 3. 1. 2013 19:46

Protoneus: Souhlasím, a proto opravuji...
K vytvoření "kvalitního" žebříčku hodnot žádného boha z pohledu teismu nebo deismu nepotřebuji.

Postačí mi k tomu běžná (zjednodušeně řekněme "materialistická") pozorování a interakce s okolním světem. Pokud svět nazývám bohem, budiž, ale jde jen o slovíčkaření.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 20:10

:-)
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 01:31

Zyzzy píše:Protoneus: Souhlasím, a proto opravuji...
K vytvoření "kvalitního" žebříčku hodnot žádného boha z pohledu teismu nebo deismu nepotřebuji.

Postačí mi k tomu běžná (zjednodušeně řekněme "materialistická") pozorování a interakce s okolním světem. Pokud svět nazývám bohem, budiž, ale jde jen o slovíčkaření.



Bůh je jiný...

Nesmíme zapomínat, že všechna naše pojmenování Boha mohou být ve svém důsledku značně zavádějící. Bůh není muž, není ani žena. Je to Bůh, přesahující naše pojmy a chápání. Bůh v žádném případě nemá jen otcovské rysy! Bůh zjevuje i vlastnosti a způsoby jednání, které jsou typicky mateřské: utěšuje, ochraňuje, živí, je něžný a milý. Bůh je náš Otec a naše Matka. Bůh není ani muž, ani žena, my však zakoušíme jeho ruku, kterou se nás dotýká, jako otcovskou i mateřskou.


Hospodin je mé světlo a má spása,
koho bych se bál?
Hospodin je záštita mého života,
před kým bych se třásl? o<:)
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 5. 1. 2013 01:33

Bůh je hlavně absolutně abstraktní slovo, nelze si pod tím představit nic materiálního. Bůh mi přijde jako slovo nadřazené ke slovům Krása, Pravda, Štěstí apod.

Nebo to vidíte jinak?
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků