a.zive.cz/GetThumbNail.aspx?w=160&h=80&q=100&crop=1&id_file=321993335" alt="Recenze sluchátek Jabra Elite 8 Active. Nejen pro sportovce, se skvělým ANC i zvukem" style="border: 0px solid black; margin: 3px;max-width:160px">
Recenze sluchátek Jabra Elite 8 Active. Nejen pro sportovce, se skvělým ANC i zvukem
Letošní prémiové MicroLED televizory od Samsungu se začínají prodávat. Ceny zůstávají velmi vysoké
Letošní prémiové MicroLED televizory od Samsungu se začínají prodávat. Ceny zůstávají velmi vysoké
Amazon Prime a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v roce 2024. Na co se Češi nejvíc dívají
Amazon Prime a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v roce 2024. Na co se Češi nejvíc dívají
CZC má velké slevy TCL televizorů. Od levné 50" LED TV, přes výborný 65" MiniLED, až po prémiové 98" QLED modely
CZC má velké slevy TCL televizorů. Od levné 50" LED TV, přes výborný 65" MiniLED, až po prémiové 98" QLED modely
Recenze seriálu Problém tří těles. Netflix dobře přiblížil nezfilmovatelnou knihu těm, kteří ji nečetli
Recenze seriálu Problém tří těles. Netflix dobře přiblížil nezfilmovatelnou knihu těm, kteří ji nečetli
', ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1743152162, 'reklama19_webu_cz5' => 1711619951, 'reklama19_webu_cz2' => 1711619802, 'reklama19_webu_cz4' => 1711619946, 'reklama19_webu_cz10' => 1711619854, 'reklama19_webu_cz6' => 1711619859, 'reklama19_webu_cz8' => 1711619897, 'reklama19_webu_cz7' => 1711619932, ) ?> Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje - Pauza.cz

Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 12. 2012 18:16

Protoneus: Nijak. Protože na tohle se neptá. To ovšem neznamená, že existuje. V podstatě sis něco vymyslel a po ostatních chceš, aby ti dokázali, že to není pravda. Jenomže je to naopak. Věřící by měli přinést něco, co by jejich tvrzení podporovalo. Nic takového ale není. Mají to jenom ve své hlavě. Je to jako kdyby schizofrenik chtěl důkazy, že ty osoby, které vidí, neexistují.

-- 31. 12. 2012 18:26 --
LammerOutsider: Co umí drogy to sice vědecky věda vysvětlí, ale to, že jsem na LSD zažil telepatii nebo tak silná deja-vu že to hraničilo s předpovídání budoucnosti (šel jsem po ulici a připadala mi povědomá, a že když zahnu za roh bude tam bílá dodávka.. a zahnul jsem a byla tam), to mi už věda jen tak nevysvětlí.


Tohle jde taky lehce vysvětlit. Víš kolikrát jsi šel po ulici, nepřipadala ti povědomá a nečekals tam dodávku, zahnuls a ona tam fakt nebyla? To je ale deja-vu co? Asi jako velmi známý Myslím na Pepu a pepa zrovna zavolá. Většinou na pepu nemyslíš a Pepa nevolá. Obyčejná náhoda. Hra velkých čísel pravděpodobnosti.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 12. 2012 18:27

Víš kolikrát jsi šel po ulici, nepřipadala ti povědomá a nečekals tam dodávku, zahnuls a ona tam fakt nebyla?

:D
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 31. 12. 2012 18:41

Tohle jde taky lehce vysvětlit. Víš kolikrát jsi šel po ulici, nepřipadala ti povědomá a nečekals tam dodávku, zahnuls a ona tam fakt nebyla? To je ale deja-vu co? Asi jako velmi známý Myslím na Pepu a pepa zrovna zavolá. Většinou na pepu nemyslíš a Pepa nevolá. Obyčejná náhoda. Hra velkých čísel pravděpodobnosti.


Obrázek
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 18:59

LammerOutsider, řekl bych obojí.
Vyhodíš ho dveřma, vleze oknem.
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 31. 12. 2012 21:05

icotech852 píše:Vznik života (biogeneze) je v současnosti ne zcela vyjasněná událost :-D a ty si ju objasnil! :tleskani

Nerozumím. Kde tvrdím, že jsem něco objasnil???
To, že na něco zatím ještě není dobrá a dostatečně prověřená teorie opravdu neimplikuje bohy... Jsem rád, pokud tě ostatní 2 odpovědi (teorie) uspokojily a poučily.

Souhlasím s Jackem111. Pokud věřící něco tvrdí, měli by oni přijít s celou konstrukcí, na které je to založeno a vystavěno. Přijít s axiomy, na kterých svá tvrzení vybudovali. Jsou-li v nějakém smyslu velmi pochybné/neověřitelné/nereprodukovatelné/..., pak je třeba tvrzení odmítnout. Doporučuji mrknout na Descarta a na princip Occamovy břitvy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9_Descartes
http://cs.wikipedia.org/wiki/Occamova_b%C5%99itva

Pokud jde o deja-vu s dodávkou a podobný typ "důkazu" - jak píše Jack, může jít o selektivní percepci: http://en.wikipedia.org/wiki/Selective_perception

Jinak krásně je to zobrazeno ve filmu Johanka z Arku ve scéně s mečem...
http://www.youtube.com/watch?v=9oSJdSL8YOE
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 12. 2012 21:17

to,ze spadol mec z neba su blbosti.Nikto nepopiera fyzikalne zakony tohto sveta.Aj ty mozes zit zivotom cloveka,spravajuc sa ako robot - bez citu - dokazes to? Uvidime ako sa budes spravat a kam dospejes.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 21:49

Zyzzy napsal: Souhlasím s Jackem111. Pokud věřící něco tvrdí, měli by oni přijít s celou konstrukcí, na které je to založeno a vystavěno. Přijít s axiomy, na kterých svá tvrzení vybudovali. Jsou-li v nějakém smyslu velmi pochybné/neověřitelné/nereprodukovatelné/..., pak je třeba tvrzení odmítnout. Doporučuji mrknout na Descarta a na princip Occamovy břitvy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9_Descartes
http://cs.wikipedia.org/wiki/Occamova_b%C5%99itva

Jo to by jsi měl začít s tím Jackem111,páč jinak se tu jako fanatičtí věřící v nihilismus nebo možná v nekřesťanský fanatismus ztrapňujete :D .Vy dva samozřejmě svá tvrzení prokazovat nemusíte, páč se jedná o pravdu Boží,že :tleskani ??? Přiznej se,kde se vy fanatici scházíte a co fetujete? Slyšel jsi někdy o Descartovi a o Occamově břitvě??? Asi ne co? A Enstein co? Toho vůbec neznáš? No vidíš,ani Ensteina neznáš. Pokud něco tvrdíš je třeba přijít s axiomy, na kterých si svá nesmyslná tvrzení vybudoval. Jsou-li v nějakém smyslu velmi pochybné/neověřitelné/nereprodukovatelné/..., pak je třeba tvrzení odmítnout, fakt opravdu měj rozum ,dokaž ,že to, co tu blábolíš je pravda pravdoucí tak do toho,čekám :D .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 22:50

icotech852 píše:to,ze spadol mec z neba su blbosti.Nikto nepopiera fyzikalne zakony tohto sveta.Aj ty mozes zit zivotom cloveka,spravajuc sa ako robot - bez citu - dokazes to? Uvidime ako sa budes spravat a kam dospejes.


To nemá smysl, oba dva tu podsouvají nesmysly, který nikdo netvrdil, mám pocit, že je to jeden a ten samý diskusní šašek.
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 31. 12. 2012 23:28

Promiň, ale nerozumím ti. Řekni mi, co konkrétního tvrdím? Co mám prokázat? Jsem skeptický k tomu, že existuje bůh v podobách jaké tady byly prezentovány. Co mám tedy prokazovat, když vyzývám k tomu být skeptický?

S tím mečem - nejde o fyzikální zákony. Cožpak z té ukázky není jasný princip? Existuje mnoho možných vysvětlení věcí, lidé však často mají tendenci vybrat si pouze jedno (často "nadpřirozené") a pokládat jej za pravdu.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 12. 2012 23:46

Áno princíp tam je a ten jej to aj správne vysvetlil.Ale to je naivita človeka prípadne zhoda okolností.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 1. 1. 2013 00:10

Pro Zyzzy...A co tu má prokazovat kdo tobě milý demagogu, kdo tu tvrdil, že je křesťan, nebo přívrženec jakéhokoliv náboženství??? Věřit ve svět kolem sebe a v jeho smysluplnost(inteligenci)je podle tvého mdlého rozumu, něco, co se má tobě prokazovat,když to sám nejsi schopen vnímat??? Je ti dobře??? Bereš ty správný prášky??? Ty jsi ze zásady fanatik proti každému, kdo v něco VĚŘÍ,že??? Stejně jako tvůj kámoš a to chceš paradoxně tvrdit "já jsem ten pravý svatý NEVĚŘÍCÍ,JÁ NEMUSÍM NIC PROKAZOVAT VŠICHNI OSTATNÍ ANO. To právě ty jsi ten šílený náboženský fanatik, bez ohledu na to, co si myslíš.Nech každému jeho VÍRU, pokud nikomu neškodí,jestli nechceš být za idiota,stejně jako si nech tu svou.Ty nejsi ten nejchytřejší svatý, aby jsi rozhodoval co je pravda a co ne :pozor .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 1. 2013 00:44

Věřící v bohy mají jednu věc společnou. Nejsou schopní a nebo ochotní přijít s důvěryhodným důkazem pro svá tvrzení a pocity. Mnoho výmluv a důvodů, ale ten důkaz prostě nedaj. Musím říct, opravdu nejsem překvapen, že Protoneus, icotech852 a LammerOutsider nemohou nijak svoje názory reálně podpořit.
Vážně si nemyslíte, že tím absenci boha spíše podporujete než naopak?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 1. 2013 00:47

A o akom bohu ty vlastne hovoríš? Upresni

-- 1. 1. 2013 00:54 --

A za druhé - vysvetlí mi ako je možné že jeden začne spievať a druhy to dokáže hodnotiť že je to falošne alebo nádherné.To ako určuje mozog? Ake frekvencie,ton zvuku je ten správny? Tak to potom kazdy človek by mal byť dokonalý hudobník lebo všetci máme rovnaké mozgy.Tak prečo niekto vie hrať geniálne a niekto sa to nikdy nenaučí - aha no možno nato vymyslía tabletku.
Naposledy upravil icotech852 dne 1. 1. 2013 01:20, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 1. 1. 2013 01:03

Jack111 píše:Věřící v bohy mají jednu věc společnou. Nejsou schopní a nebo ochotní přijít s důvěryhodným důkazem pro svá tvrzení a pocity. Mnoho výmluv a důvodů, ale ten důkaz prostě nedaj. Musím říct, opravdu nejsem překvapen, že Protoneus, icotech852 a LammerOutsider nemohou nijak svoje názory reálně podpořit.
Vážně si nemyslíte, že tím absenci boha spíše podporujete než naopak?


Zatímco ty svoje primitivní názory dokážeš reálně podpořit a podáváš opravdu věrohodné dúkazy o své VÍŘE V NIC, VÝBORNĚ, říkej další vtipy :D :D :D .Jasně ty tvoje blafy,to nejsou výmluvy,podsouvání nesmyslů,které nikdo netvrdil, ty samozřejmě nevěříš ve svět kolem sebe v jeho cílevědomé uspořádání, prostě tvůj Bůh jest CHAOS.Co asi tak v hlavě takový člověk může mít :D .Co svými "moudrostmi" chce vlastně tento člověk docílit je jasné.
DFNTT
Naposledy upravil Protoneus dne 1. 1. 2013 01:16, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 1. 2013 01:04

A za tretie - máš 12ročného gitaristu,ktorý sa nič neučil a je to samouk génius a máš 50ročného človeka ktorý sa učil 20rokov a nieje ani tam kde 12ročný chlapec.Tak prečo sa to nenaučil - aha mal zlý mozog
Naposledy upravil icotech852 dne 1. 1. 2013 01:18, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků