Díra v podrážce - jak zacelit?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod stepano 26. 11. 2012 21:08

Ahoj,
dost toho nachodim a stává se mi celkem pravidelně, že po půl roce se mi v podrážce na patě udělá díra, je to prošmajdaný až na zem. Nějaký nápady jak to zacelit? Napadlo mě tam navrstvit silikonový gel, ale pokud máte někdo zkušenost či lepší nápad, rád si nechám poradit.
stepano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 11. 2012 21:37

koupit nový boty
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 27. 11. 2012 10:25

Co znamená dost toho nachodím? Denně 30km? Nebo kolik?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 27. 11. 2012 10:35

Trent : Denně cca 10 - 15 km. Chodím všude pěšky. Někdy i těch 30 za den ujdu (Hradec Kr. -> Pardubice).

Jack111: Právě že si nový boty kupuju furt, a už mě nebaví vyhazovat celkem nový boty, který maj na patní části podrážky díry. Je to jen na patě, zbytek boty je v pohodě.
Nejlepší by bylo změnit styl chůze a rozložit tlak nějak rovnoměrně na celou podrážku, a né jen na patu, ale to asi snad ani není možný.
Naposledy upravil stepano dne 27. 11. 2012 10:56, celkově upraveno 1
stepano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 27. 11. 2012 10:53

Já se obávám, že nic jiného nežlepší a hlavně kvalitní boty ti nezbyde. Pořádnou gumovou podrážku přeci nejde prošmajdat za půl roku.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 27. 11. 2012 17:32

Ja to tak mam taky a opravdu jedina ucinna rada je kupovat nove boty.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 28. 11. 2012 09:15

K tomu doplnění je jistě klíčem k úspěchu kupovat lepší boty určené na větší zátěž a začít lépe chodit.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 11. 2012 09:46

Kupuju kvalitni.boty. Vydrzi nekdy i rok...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 11. 2012 09:59

Tak tohle se mi nikdy nestalo, taky chodím hodně pěšky.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2012 22:47

Najít nějakého starého dobrého opraváře obuvi a boty mu dát k výměně spodní části. Ovšem ne vždy to bude možné.

Teoreticky by mohlo zkusit dát do bot odpruženou vložku (s odpruženou patou), čímž by se částečně eliminoval vadný způsob chůze, který upřednostňuje výrazný nášlap na paty.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hovnotsuts 30. 11. 2012 09:25

Kupovat BOTY. Tj. Loake, Brooksbrothers, Charles Tyrwhitt, napriklad.
hovnotsuts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marty89 30. 12. 2012 17:45

Možná zkus koupit dřeváky, ty by se tak rychle snad opotřebovat neměly :)
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 31. 12. 2012 17:32

Topanky s velmi hrubou podrazkou. Aspon 20-30cm. Ked nie aspon toto http://im9.cz/iRft/243/09/107909243--100x100.jpg
Kedysi som to videl casto. Kym sa to vysucha az k samotnej topanke potrva roky. Alebo si podrazku podbit podkovou, polenom.

Nechod nikam, ale pozeraj google maps. K tomu topanky ani nepotrebujes.

Na jednych topankach som mal na pate dieru a obuvnik spravil novu patu.
Na druhych bola diera v predu, tie sa nedali opravit. Skusal som aj lepit dvojzlozkovym epoxidovym lepidlom a nepomohlo.
Najlepsie je kupovat kvalitne kozenne, site aj lepene topanky. Tie cinske mavaju len imitaciu nite. Nie vychadzkovu obuv.
V obchode ohnut podrazku ci je pruzna a nechtom spravit ryhu. Nesmie tam ta ryha zostat.

Toto sa tak skoro nezodere
http://img.mediacentrum.sk/gallery/620_a/680001.jpg
http://img.mediacentrum.sk/gallery/620_a/679995.jpg
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veru mrnkací 12. 2. 2014 20:34

Zdravíčko,
dnes jsme stoupla na střep
a mam v botě díru
4mm širokou a hlubokou asi ceň-tak prostě mi do nich teče, podrážka je gumovou.
A chtěla jsme se zeptat jestli existuje lepidlo které tu díru vyplni a nebo to už nelze spravit ?? :-l
veru mrnkací
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kniter 12. 2. 2014 21:50

Zalezi na akom mieste. Uz to nikde nebude lepsie, ale za vysokej teploty deraveho miesta tam naliat roztavenu gumu.
To boli ake topanky, ked jeden crep spravi taku dieru? To nebola pracovna obuv. Nejaky lacny smejd od cinana. Otazne je co je lacnejsie, 5parov od cinana, alebo 1par drahych kvalitnych topanok.
V praci chodim po sustruznickych sponach a ani skrabanec. Hasici maju tiez dobru obuv.
Ako som uz pisal vyssie, treba si poriadne ohmatat pri kupe podrazku, ohnut, urobit ryhu. Ja som kupil zimne topanky az v stvrtom obchode za 79eur. Mam len jedny uz 4 roky a stale podrazka ako nova. Predtym som kupil zimne za 13eur u cinana a po 3 mesiacoch uz pol paty fuc a tieklo do nich.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron