cisteni bryli ultrazvukem

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 9. 2011 14:00

I běžná voda z kohoutku obsahuje různé rozpuštěné látky, které se po opakovaném opláchnutí na brýlích usazují. Normálně to člověku vůbec nepřijde (je to pozvolné), ale stačí si po delší době nechat vyčistit brýle ultrazvukem a ten rozdíl je poznat.

Já jsem si nechal dělat brýle v Aura optice (Jindřišská) a tam brýle zdarma čistí.
Pak mi je ještě zdarma vyčistili v Eiffel Optic (aniž jsem tam cokoliv koupil), mají to i na svých stránkách http://www.eiffeloptic.cz/zakaznicky-servis/ , nepíšou nic o tom, že musíš mít brýle od nich. Ale brýle bych si od nich nekoupil, několik mých známých má s nimi špatnou zkušenost (chybné dioptrie a chybné cylindry u čoček :( ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 9. 2011 15:16

PatrikChrz píše:I běžná voda z kohoutku obsahuje různé rozpuštěné látky, které se po opakovaném opláchnutí na brýlích usazují.
To asi ano, ale když se neobtěžuješ ty brýle po opláchnuti utřít do sucha a necháš je jen tak volně vyschnout tak se pak nediv, že ti na těch brýlích něco usazeného po vyschnutí vody zůstane.
PatrikChrz píše:stačí si po delší době nechat vyčistit brýle ultrazvukem a ten rozdíl je poznat.
Nevím, protože brýle ultrazvukem jsem si ještě nikdy čistit nedával. Myslím si ale, že to může být jen takový pocit, že je to čistší, ale ve skutečnosti to asi bude stejné jako pořádné opláchnutí pod tekoucí čistou vodou a vytření do sucha.
PatrikChrz píše:Já jsem si nechal dělat brýle v Aura optice (Jindřišská) a tam brýle zdarma čistí.
Pak mi je ještě zdarma vyčistili v Eiffel Optic (aniž jsem tam cokoliv koupil),
Bude to asi jak v které optice.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nyny 11. 9. 2011 13:08

Tak jsem to zkusil, dal jsem tam normalni vodu a do ni kapku jaru na nadobi, po vycisteni jsem skla utrel a vypada to dokonale.
Nyny
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 9. 2011 07:26

Nyny:
Předpokládám, že by to vypadalo asi stejně dokonale kdyby jsi to pouze opláchnul v té normální vodě s kapkou jaru a skla utřel do sucha bez použití nějaké drahé ultrazvukové čističky. Podle mne je to pouze takový zdánlivý pocit, že to ten ultrazvuk lépe vyčisti, ale efekt bude asi stejný jako bez ultrazvuku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2011 08:26

Co na to rict, asi to same co jsem ti odpovidal v jine diskusi. Vyzkousej to. Na sklech se usazuji ruzne soli nejen z vody po oplachnnuti, ale i ze vzdusne vlhkosti, deste, potu. Ultrazvuk tuto mikrovrstvicku narusi a jde pak lepe odstranit. Snizi se tim i riziko poskrabani cocek.
Navic kdyz ti bryle ve spouste optik vycisti ultrazvukem zdarma, tak neni co resit.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 9. 2011 12:32

PatrikChrz píše:Vyzkousej to.
Nemám zapotřebí to zkoušet pouze kvůli dobrému pocitu, že mám brýle vyčištěné nějak lépe. Mne pouhé oplachnutí pod tekoucí vodovodní vodou a vytření čistým ručníkem plně stačí.
PatrikChrz píše:Na sklech se usazuji ruzne soli nejen z vody po oplachnnuti, ale i ze vzdusne vlhkosti, deste, potu. Ultrazvuk tuto mikrovrstvicku narusi a jde pak lepe odstranit.
To samé jde dobře odstranit opláchnutím vodou a následným pořádným vytřením např. čistým ručníkem do sucha.
PatrikChrz píše:Snizi se tim i riziko poskrabani cocek.
Čistá voda asi těžko dokáže poškrábat skla a když to neutíráš něčím drsným tak při tom k poškrábání asi taky nemůže dojít.
PatrikChrz píše:Navic kdyz ti bryle ve spouste optik vyčisti ultrazvukem zdarma, tak neni co resit.
Když někdo bydlí někde vedle optiky tak asi řešit není co. Já ale bydlím na vesnici kde žádná optika není a každý den by se mi nechtělo kvůli vyčištění brýlí jezdit několik km do města když si je můžu bez problémů dostatečně dobře vyčistit sám doma s použitím vody a ručníku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2011 12:45

Kdo mluvi o cisteni ultrazvukem kazdy den? Staci jednou za nekolik mesicu.
Cista voda cocky neposkrabe, ale nanos, ktery se na nich usadi a vodou narusi pak muze pri utirani cocky opravdu poskrabat.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 9. 2011 14:23

PatrikChrz píše:Kdo mluvi o cisteni ultrazvukem kazdy den? Staci jednou za nekolik mesicu.
Pokud čistíš brýle jednou za několik měsíců tak je to asi tehdy kdy už jsou natolik špinavé, že přes nich už není téměř nic vidět.
PatrikChrz píše:Cista voda cocky neposkrabe, ale nanos, ktery se na nich usadi a vodou narusi pak muze pri utirani cocky opravdu poskrabat.
Pokud brýle čistíš jednou za několik měsíců tak se ani nediv, že na nich máš usazený pořádný nános špíny. Já čistím brýle vodou a ručníkem minimálně 1x nebo někdy podle potřeby i vícekrát denně a nepozorují, že bych je měl nějak poškrábané. Pokud mám na sklech nějaký drobný škrábanec tak je to proto, že ty brýle příliš nešetřím a občas mi i spadnou na zem nebo je někdy pokládám skly dolu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2011 15:06

Ne, brýle čistím každý den, ale jednou za čas je prostě nechám vyčistit do ultrazvuku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod igor77 18. 12. 2011 23:54

to PatrikChrz - taky máš ten pocit,jako když mluvíš do zdi :)
igor77
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 12. 2011 09:26

V této diskuzi jde některým hlavně o pocit z toho, že když si brýle nechají vyčistit v optice a to ještě ultrazvukem tak je mají čistější než kdyby si to vyčistili sami doma opláchnutím vodou. Výsledek je sice stejný, nebo téměř stejný, ale za ten dobrý pocit to přece má význam do té optiky zajít. Navíc když to je ještě zdarma tak proč toho nevyužít. Doma by se na to spotřebovalo trochu vody za kterou je třeba platit. :-)
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 19. 12. 2011 11:36

Podla mna je najlepsie neumyvat okuliare :d
Jasne ze ultrazvukom je to lepsie. Nielen okuliare. Sperky a pod.
Nik ta nenuti mat vycistene ultrazvukom.
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 12. 2011 12:08

Já nemám nic proti čištění brýlí ultrazvukem a je mi jedno zda někdo si chodí nechávat čistit brýle do optiky ultrazvukem. Pouze tvrdím, že při běžném zašpinění pouhé opláchnuti vodou a vytření např. čistým ručníkem úplně stačí a efekt je téměř stejný jako při použití ultrazvuku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 19. 12. 2011 12:40

Nadýchat -> svetr. Vyčištěno :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 19. 12. 2011 12:55

V lidli maju u nas teraz ultrazvukovu cisticku. Ma ju niekto?
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků