Parkování na místech "maminka s dítětem" u obchodů

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 27. 10. 2011 07:49

ahoj,

asi každý řidič (i neřidič :-) ) ví, že u obchodů bývají značky "určené" pro maminky s dítětem nebo rodiny. Zpravidla jsou někde blízko u invalidů.
Málokdo ale ví, že tyhle "značky" nemají podporu v zákoně. Vlastně to jsou jen cedulky, které vůbec nemají význam. Nebavíme se o morálce, ale o zákoně.

Zrovna nedávno se mi stala jedna věc a mě by zajímalo, jak byste se zachovali. Zde přepisuji rozhovor, který nastal po tom, co jsem na takovém místě zastavil.

On: vy máte dítě?
Já: ne
On: tak odjeďte pryč z tohodle místa, tady nesmíte parkovat
Já: tady se ale smí parkovat, to není značka která by měla podporu v zákoně
On: (vytáhl peněženku kde byl policejní odznak, který mi ukázal), tak si připravte doklady
Já: z jakého důvodu je chcete?
On: stojíte na místě, kde se nesmí parkovat, už jsem vám to řekl
Já: dobře, jestliže chcete vidět doklady z tohoto důvodu, tak si k tomu přivolám hlídku státní policie, dřív vám je odmítám ukázat, takovýto odznak si může vytisknout kdo chce a vůbec, můžete mi říct jméno a osobní číslo?
On: tak si je zavolejte, mé jméno je XXX
Já: a osobní číslo?
On: to vám neřeknu

Takže jsem zavolal hlídku, řekl jsem jim to jméno a SPZ vozu + značku a typ s tím, že mě nějaký muž ukázal policejní odznak a odmítá mi říct osobní číslo a že to chci prověřit, protože takhle se může ukazovat každý kdo si ho udělá. Chápu, že na lince 158 policista nevěděl zda se tam smí parkovat nebo ne (přeci jen je to člověk a nemůže znát všechno) a tak mi řekl že mi pošle hlídku. V tom se ale "policista" na parkovišti začal balit a že odjede a měl tu drzost, že tam nezůstal. Volal jsem tedy znovu a řekl at hlídka nejezdí a vše znovu popsal. V zápětí mi volali zpět, že dané SPZ nepatří popisovanému autu.

Bůhví kdo to tedy byl, škoda že nezůstal nebo že hlídka nebyla někde blízko.

Jak byste se zachovali vy v této situaci? Parkujete na těchto místech? Nebavme se o morálce, ale o zákoně. Rád se dozvím nové věci, popř. že jsem postupoval špatně.
Díky za diskuzi :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 27. 10. 2011 12:09

Já bych ho poslal do... a to z toho důvodu, že ve většině případů, když jezdím do nákupáků a parkuji na takovém místě, vezu i syna.
Mimochodem si mi stala podobná situace, kdy jsem takhle zaparkoval, vylezl jsem a za mnou přijelo Porsche Cayenne. Z něj vylezla velmi pohledná zelená vdova.
voda: tady nemůžete parkovat( při tom měla velmi povýšený výraz)
já: co?
vdova: Tady můžete parkovat, jen když máte dítě!
já: Hmm, já ho ale mam.
vdova: fakt
já: fakt
Vdova *****ě nastoupila a zaparkovala asi 2 metry ode mě.
Ještě v obchodu se po mě koukala, jestli jako fakt mam dítě.
Je zvláštní jak jsou lidé posedlí značkami, nařízeními, pravidly. Na parkovišti musí parkovat na tom "svém" místě a je pro ně hrozný problém zaparkovat kousek dál a udělat cca 5 kroků navíc. Parkují podle čar a když někdo zaparkuje jinak, třeba aby měl více místa na vystoupení, aby neotřískal okolní auta, mohou se podělat.
Abych se vrátil k tématu. Tyhle místa pro rodiny nejsou vůbec špatné a to z toho důvodu, že jsou poměrně široká, což se při manipulaci s dítětem hodí, protože si můžeš otevřít ze široka dveře, aniž by jsi někomu prásknul do auta. Ačkoliv nemají žádnou oporu v zákoně, nejsou vůbec k zahození a když dítě nemám, tak mi nedělá problém zaparkovat jinde, protože nemám takové nároky na prostor.
Příklad ze života... Zaparkuj na přeplněném venkovním parkovišti před Ikeou na Černém mostě a zkus vyndat dítě ze sedačky. Sám budeš mít co dělat abys vystoupil.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 10. 2011 18:54

teplice: To byl nějaký debil.
Nicméně u obchodů je většinou parkoviště soukromé a tam si mohou nastavit svoje pravidla.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 27. 10. 2011 18:58

Tak s tímhle nesouhlasím :-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 10. 2011 19:36

teplice: S čím nesouhlasíš? Že to byl debil a nebo že na soukromém parkovišti si mohou nastavit podmínky, jaké chtějí?
http://www.autoweb.cz/pozemni-komunikace-kde-jeste-plati-pravidla-a-kde-uz-ne/
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 27. 10. 2011 21:18

Já měl za to, že většinou je to taková ta "zona, kde platí přednost zprava", ne? Nic o tom, že by si tam mohli dávat pravidla jaká chtějí..
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 10. 2011 21:53

To upozornění tam mají proto, že se na parkovištích už stalo dost nehod typu "jedu po širší."
Musel by ses kouknout, jestli je to vedený jako pozemní komunikace a nebo ne. Každopádně je to soukromý parkoviště, tak bych rozhodnutí majitele respektoval.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 28. 10. 2011 08:02

V tom pripade by tam smela ale zaparkovat jen maminka s holcickou, pod ceduli neni doplnujici text a z obrazku to tak vyplyva (kdyz pujdem do extremu)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 28. 10. 2011 09:18

Jak říkám... posedlost značkami a předpisy. :D
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 10. 2011 18:20

teplice: A proč by ne? Většina chlapů dokáže tlačit vozík s dítětem o několik metrů dál než ženská a kolem auta nepotřebuje tolik místa.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 29. 10. 2011 07:28

trent píše:Na parkovišti musí parkovat na tom "svém" místě a je pro ně hrozný problém zaparkovat kousek dál a udělat cca 5 kroků navíc.

Áno ... a navečer idú do klimatizovaného fitka, kde na páse nabehajú 5km :oboze
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 14. 12. 2011 07:58

Jack111 píše:teplice: A proč by ne? Většina chlapů dokáže tlačit vozík s dítětem o několik metrů dál než ženská a kolem auta nepotřebuje tolik místa.


Právě, ze okolo auta je potřeba víc místa! Většinou vzadu vozím 3 děti a u paneláku mame parkoviště tak blbě nalajnovany, ze i kdyz vsichni stojej ve chliveckach, tak je mezi zrcatkama sotva 20 cm, takze ja se musim do/z auta soukat jak z tanku, ale co teprv, kdyz musim vyndavat vzadu malýho ve "vajíčku". Takze tyhle sirsi mista u obchodaku vítám, jinou veci je, ze nektere preedevsim maminky na nich neumi zaparkovat rovně ...
Zelych
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 14. 12. 2011 08:11

Když jsme u těch špatných parkovacích míst, tak někdy je nejlepší zaparkovat pěkně po pražsku(jak jsem se dozvěděl) do dvou chlívků.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 14. 12. 2011 09:06

Jenze to je prave to, ze vetsina lidi co znam tak nechce byt "za toho debila co neumi parkovat" (včetně mě) a tak radši všichni parkujeme do mist, ktere jsou delany podle aut vyrabenych pred 30. a vice lety, byť je parkoviště maximálně 5 let staré.
Zelych
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 14. 12. 2011 12:36

Faktem je,že před domem by člověk byl za trotla, ale takovou ikeu a jiné vůbec neřeším
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků