Slovenský ráj - s jak starými dětmi?

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod lrotrekl 2. 7. 2011 11:32

Hrozně rád vzpomínám na to když jsme jako malá jezdili na Slovensko na čundry. Nejraději jsme vždy měli, když jsme udělali puťák, který jsme zakončili několika denní pobytem v turisticky nejatraktivnějších místech a zavšeho nejradši ve Slovenském ráji. Teď bych chtěl aby toto poznaly aji moje děti... jen si nějak nejsu jistej tím věkem...4 a 6 let zvládnou ráj?
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 2. 7. 2011 12:30

Ahoj Irotrekl, jsem rád, že jsi se tuná objevila co se Týče Turistiky s Dětmi, jsem Ti plně k Dispozici, ale prosím Tě ozvi se Mi CO NEJDŘÍVE na Majla, Tam umím i něco Poslat. Těším se na Tebe/Vás.
Jinak stručně. ANO, lze,...sežeňte si si slušnou Pětadvacítku, nemusí být nová ani barevná,jako Lano, stačí i silnější jachtařská z Řempa, a aspoň 1 karabinu pro Každého(od někoho půjčit, nemusí být nové) + cca 4metrový kus taky pro každého, stačí jachtařský 12 - 16 mm průměr, na úvazek z Vůdcáku nebo Dračáku či Uia Uzlu + kšandy se váží přes ramena... I když již vybíraj vstupně, s tím zajištěním za 20 let nic neudělali, Hej, a je To placama vo strach...Tož pro Sichr,,vlastní Jištění!!!, pro Exponované úseky, hlavně na ŽEBŘE, I NA DŘEVĚNÉ úseky. Klouže TO Bacha, voslizlý a Starý Dřevo...No další ,,Výcvik v Survivalu é Přežití v Přírodě,,(,,i na Dálku)...Gratis na Majlu. Atd.Sichr je sichr pravila jeptiška, hej...Ten čas Ti /Vám rád věnuji
Další Otázka je Kilometráž: Aby jsi nemala z Děcek trpaslíky: 4 roky MAX! na lehko 8 KM! a 6 let - MAX! 12 KM za den!(jinak jim zesílí moc lejtka a Stehna a růst kostí je stížen!)! A pochopitelně Cestou, tam kde to jde nějakou Hru na pochodu, nebo Poznávačku přírodnin apod.Např. Lesní Domečky pro Myšičky, měli vždy velkej úspěch, či Mlejnky, pouštění lodiček atd., (aby jen nešlapali a i něco hráli a naučili se) pro Děcka taky, leze se jen proti! proudu, Dolů roklema lízt je Zakázáno!!! Ty Hry máš taky u mne a Tu Přírodu + hafo dalších Věcí, udělá mi To větší radost než Vám + Kompletní dokumentace a Info + TIpy,... je u mne samozřejmost, Tu Máte k Tomu, taky u Mne. Pod Modrou Oblohou Tulák Marcel - Ogden , TOP Zvon, od cave Zvon, Praha, ozvi se díky, Celej Tejden tu ještě Sem...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lrotrekl 2. 7. 2011 13:24

Dík za užitečný rady, akorát po tobě číst to je radost :-D

No musím ještě promyslet a přečíst v klidu a přeložit si do pro mě srozumitelné češtiny :-D
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 3. 7. 2011 22:24

Marcel Kudlvasr píše:4 roky MAX! na lehko 8 KM! a 6 let - MAX! 12 KM za den!(jinak jim zesílí moc lejtka a Stehna a růst kostí je stížen!)!

Zajímavé, tohle slyším poprvé :shock:
Naposledy upravil mtmccox2 dne 4. 7. 2011 00:11, celkově upraveno 1
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lrotrekl 3. 7. 2011 23:46

Ja ne, není to sice úplně od věci, ale zase to u turistiky na lehko, kdy jako zátěž slouží jen vlastní tělo není až tak šílenej problém...
Ale trenéry, kteří nutí děcka kolem 8-12let věku posilovat při fyzickejch trenincích v posilovně bych nechal pověsit za kule do průvanu...
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 7. 7. 2011 21:00

Marcelův příspěvek jsem nečetl, ale můžu dát svoju radu..

Ve Slovenském Ráji jsme byli vloni, nádhera, parádní adrenalin, pěkné zážitky.. Ale to jsme byli banda dvaceti něco letých lidí v plné síle. A právě jsme nechápali z těch rodinek co tam tahali malé děcka na ty několik metrů vysoké železné žebříky, kluzké od vedle padajícího vodopádu, no prostě masakr..

někteří je měli přivázané k sobě, někteří je tlačili před sebou nahoru.. Horší že to jsou jednosměrky, takže když ti děcko 6 metrů vysoko v půlce žebříku začne řvat že se bojí, tak dolů nemůžeš. Musíš nahoru.. A nahoře tě pak čekají popadané stromy, taky mokré od vody, a další žebříky a další..

A tak jsme si právě řikali že my bysme takhle malé děcka tam nebrali, minimálně těch 12let aby měli.. Bez nich si to víc projdeš, jsou tam fakt nebezpečné, ale parádní trasy..

Kdyžtak bych nějakou fotečku mohl i dat.. :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 7. 2011 17:56

Ahoj Irotrekl, no je To Trochu prekomprimováno Prauda, že...Chce to víckrát a pomali Tu Adventure ,,hrát,,. S Notesem a Tužkou v ruce...Ozvi se mi na SZ či Majla, budu se snažit Hech, Datlím,,one Finger,,jak To letí z šedous hídu do Ruky, Hej a užij si To i s Děckama a nezapomeň na To jištění!!!, ani šátek na extrémní úseky nezaškodí a vyřeší,,vytuhnutí,, těch,,slabších,,(ako klapky u Koňa), jako např.na Dolomitech - Ferratách i jinde... Tulák Marcel - Ogden.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 21. 9. 2011 12:40

inak ak ti mozem poradit :) treba kuknut aj na Jánošikove diery... je to pri Terchovej v Malej fatre... Je to nieco podobne ako Slovensky Raj ale krajsie podla mojho nazoru :)
Kukni na nete... a mate to blizsie z ceska :)
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků