Reklamace/odstoupeni od smlouvy - notebook

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 31. 8. 2011 15:15

Dobry den,

chtel bych se zeptat, zda kdyz jsem koupil notebook na ICO (tedy rocni zaruka atd.) mam pravo pri vade vyskytujici se do 6 mesicu od koupi od smlouvy odstoupit a pozadovat vraceni kupni ceny?

Ve smyslu tohoto uryvku:
Jestliže zboží reklamujete do 6 měsíců od prodeje, můžete využít tzv. vyvratitelné právní domněnky obsažené v návaznosti na ustanovení § 616 odst. 1 OZ (Prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, zejména, že je bez vad.) v odstavci 4:

Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.

Znamená to, že pokud prodejce neprokáže, že vada neexistovala již v okamžiku převzetí věci, máte právo ihned požadovat výměnu věci nebo odstoupit od smlouvy.


Diky za odpoved.
Gho$t
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 9. 2011 16:58

V případě koupi jako podnikatelský subjekt (na IČO) bych se příliš Občanským zákoníkem neoháněl. Spíš bych předpokládal, že koupě je uzavřena dle Obchodního zákoníku, který rozhodně kupujícímu negarantuje takový stupeň ochrany.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků