Jak vybrat domaci vetrak/ ventilator?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod TomBiker 4. 6. 2011 19:03

Prichazi leto a prvni parny dny uz mame za sebou,bohuzel doma nemame nic, cim by se dal ochladit vzduch, zejmnea v kuchyni, kde se vari cele dopeledne je nesnesitelne.

Klimatizaci kupovat nechci, nebot vysusuje kuzi a skodi zdravi, takze jasna volba pada na nejaky ventilator...jenze je jich tolik, lisi se jak materialy, vykonem tvarem lopatek atd, ze absolutne netusim dle ceho vybirat.

Koukal jse zatim jen na tuten:
http://www.datart.cz/katalog/Ventilator-PROLINE-SF400.html

nebo

http://www.levneelektro.cz/p183116-ventilatory-klimatizace-elins-fd-40m



Cenove taktez nevim, pozaduju rozhodne aby byl setrny vuci zdravi ne jako klasicka klima a aby aspon trochu ochladil 1 mistnost- cca 6x6m.

kdyby nekdo mel nejaky tip, sem s nim.

dik
TomBiker
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marty89 5. 6. 2011 07:33

Osobně mám dobrou zkušenost se stropními větráky, nezabírají místo, dají se použít jako lustr a navíc k ochlazení jsou podle mě ideální. Doporučuju ale pětilopatkové, jsou obvykle vyváženější a mnohem méně hlučné (to ale může být jenom moje zkušenost), než čtyřlopatkové.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomBiker 5. 6. 2011 08:50

bohuzel na to nemam tolik penez a mame tramy v kuchyni, by neslo. ten stojanovy snad bude stacit ale nevim jaky, poradte prosim
TomBiker
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 6. 6. 2011 08:48

myslím že je to celkem jedno jaký vybereš.. Případně si jít někam do elektra vyzkoušet jak je hlučný nebo proč to řešíš?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 6. 2011 22:16

V čem klimatizace škodí zdraví? Pokud teda člověk není idiot a nenastaví si teplotu v interiéru o 15°C nižší než je venku..
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 30. 8. 2011 06:23

TomBiker píše:...absolutne netusim dle ceho vybirat....
...kdyby nekdo mel nejaky tip, sem s nim.dik

Ja som kúpil ventilátor a pokiaľ nie som od neho 1/2 metra, tak ani neviem, že je vôbec pustený. Otáčky sú stupňovito regulovateľné, priemer vrtule je postačujúci, takže chyba bude v tvare lopatiek. Každý ventilátor by mal mať na štítku, okrem iného, aj Q=XY m3/min. Tento môj nemá a aj keby mal, tak údaj nemám ako overiť :hm .
Takže radím pri kúpe nechať si ventilátor predviesť a posúdiť v predajni jeho účinnosť.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lepidus 10. 9. 2011 20:51

lepidus
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků