Co po SŠ

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MoSSiN 20. 2. 2011 15:53

Zdravím,
Mám dotaz, když se nedostanu na VS tak co dal ? Hlásím se na vcelku náročnou školu a nějaká ta šance, že se nedostanu prostě je, proto se chci zeptat co bych měl dělal po neúspěšných přijímacích zkouškách ? Jelikož chci být nadále student, neboť o školu bych usiloval dalším rokem. Mám se ,, upíchnout,, na nějakou školu, která mi bude uplně k ničemu a rok tam nějak přežít, nebo rok strávit učením jazyku ( což se mi zdá rozumnějši) a proto bych se chtěl také zeptat zdali je nějaká jazykovka nezpoplatněná škola, která mi udrží status studenta, nebo na kolik to tak průměrně výjde roční studium ? Děkuji moc !
MoSSiN
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 2. 2011 16:13

jazykovka by byla rozumnější řešení, ale na rok nezpoplatněná asi žádná není..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MoSSiN 21. 2. 2011 17:44

Je mi jasne ze ceny jsou asi vsude jine, ale tak priblizne se plati kolik za rok ?
MoSSiN
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 2. 2011 17:53

20 a víc tisíc

viz. třeba http://www.lingua-centrum.cz/55/kurzy/jednolete-denni-pomaturitni-studium

To je v holomócu, nevím na kolik to vyjde třeba v praze..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MoSSiN 21. 2. 2011 18:57

:-| ....To jsou palky tedy :( nic lacineho...
MoSSiN
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 2. 2011 19:17

Rozhodně je to lepší zaplatit, než se rok flákat na škole, kterou stejně opustíš, protože tam to za tebe budeme platit my ostatní.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MoSSiN 21. 2. 2011 20:47

Hm...zajimavy pohled na vec
MoSSiN
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 21. 2. 2011 20:52

Ale řekni si sám, jestli tam vydržíš. Kdo se na náročné škole chce udržet, dělá pro to všechno (od přijetí po promoci) a neptá se. Pokud si řekneš, že ano, pak se snaž a nastup tam. Pokud ne, najdi zábavnější obor (tedy co tě bude více bavit), případně tu jazykovku nebo výlet za prací do USA/Kanady/VB/NZ atd. Tam se mimochodem naučíš anglicky mnohem lépe, než na draze placené jazykovce (u nás). No a nebo studijní pobyt na jazykovce v zahraničí a máš platný certifikát, studium a nějakou tu prácičku si snad taky obstaráš :)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 2. 2011 11:18

rok na vejšce by tě stál mnohem víc než dvacet tisíc - takže pro mě by byla volba jasná
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 2. 2011 18:19

Co po SŠ? Pěkná holka může třeba začít chrápat s nějakým ministrem (nejlépe školství) a za necelého půl roku se stát šéfkou kabinetu ministra a pak začít studovat nějakou vysokou školu. Prachy jsou za to slušný a práci i studium v klidu stihne zvlášť když jí šéf po nocích pomáhá s domácími úkoly. ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 24. 2. 2011 21:21

teda, že mě to nenapadlo dřív :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2011 22:11

A co když je to hoch? Taky by měl píglovat ministra?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 25. 2. 2011 07:30

Ne, ten holt musí jít pracovat :D
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 25. 2. 2011 14:23

Máme to ale těžké na tom světě. Mělo by možná být více ministryň, aby bylo s čím zacházet. :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 2. 2011 10:44

A co rok někde makat? To ti nevoní?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků