Bytová situace,problém s majitelem domu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 09:18

Rád bych od Vás slyšel kolik si tak myslíte že je nájemné v takovém bytě ? 500,-,1000,-,1500,-......5000,- ? Určitě jste všichni tak moc zkušení a sběhlí že máte přehled vlastně o všem a všech co běhají po planetě,přinejmenším po naší republice,takže tahle odpověď bude pro Vás naprosto triviální.
"Pofidérní" možností získaný byt :-D Nějak jsi se vlastně nevyjádřil/i k otázce : "co kdyby jsi měl možnost bydlet v takovém bytě ?"
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 09:25

acesbreaker: to neni o tom, co si my myslime, to je o trhu a ten si tu cenu prebere sam. Pokud te zajima konkretni cena, tak navstiv par realitnich serveru a podivej se sam, kolik se bezne pohybuji trzni ceny najemnim bytu v dane lokalite s prihlednutim k velikosti bytu, vybaveni, vybavenosti okoli sluzbami apod.

Vis, ono plati jedno zname porekadlo "Kdyz uz zeres, tak nemlaskej". A v tomhle konkretnim pripade nejenom, ze mlaskate, ale jeste drzkujete a pokrikujete na hospodskyho :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 09:50

No já osobně bydlím v bytě s klasickým nájmem takže vím kolik nájemné stojí. Jen mě zajímá kolik si myslíš že stojí nájem zrovna v bytě kde bydlí konkrétně moje matka ? Mimo to ani "nemlaskám" a ani nepokřikuju na hospodského. Můžeš být úplně v klidu. Je to stejné jako by jsi obviňoval lidi že měli možnost si koupit byt za 200 tisíc korun a ty ho musíš kupovat za 2 miliony. Takových lidí taky pár znám. Taky využili výhody.....
A stále jsi mi neodpověděl.
"co kdyby jsi měl možnost bydlet v takovém bytě ?"
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 2. 2011 10:12

K zásahu do vlastnických práv dochází i v jiných případech než v regulovaných nájmech. Jestli se někdo chce k něčemu dobrat, tak především je potřeba utřídit fakta.

1) Sociální politiku má provádět stát a nepřenášet ji na soukromé subjekty, např. na vlastníky domů, aby defakto dotovali jakékoliv nájemníky. Pokud už by to bylo nezbytně nutné, měli by dostávat kompenzace

2) Nájemníky chrání i naše zákony a i špatný zákon je bohužel zákon a je vymahatelný. V diskutovaném případě je jasné, že vlastník nemovitosti chce maximalizovat zisk (jeho plné právo), jestli tím zároveň porušuje práva nájemníka, je pak čistě na něm, aby o svá práva bojoval, nechť tedy vše zdokumentuje a žádá případné odškodnění, v případě nutnosti i za účasti právníka. Stejně tak jako vlastník nemovitosti se snaží maximalizovat užitek, tak je to pochopitelné i pro nájemníka (využívá svého doposud zákonného práva bydlet v regulovaném nájmu)

3) Je pravda, že mladé rodiny na tom jsou z hlediska bydlení hůře, její náklady jsou vyšší - to je opět problém státu, že by měl nějakým průhledným způsobem řešit sociální bydlení. Z hlediska starší generace, jsou problémem zase sociální vazby, které pak brání i tomu, aby se důchodci stěhovali (někdo to vidí jako pohodlnost, ovšem není nad vlastní zkušenost). Tady to lze řešit různými výměnami větších bytů za menší v rámci domu či třeba bloku, případně opět nějaká možnost sociálního bydlení od státu. Že jsou starší lidé méně přizpůsobiví na změnu podmínek je prostě fakt, který je prostě nutný brát v úvahu (mimochodem je to velká voličská skupina).

4) I ze sociálního hlediska jsou důchodci potřeba i v Praze (ač se to může zdát absurdní :-))

5} Trh s nemovitostmi i nájemním bydlením je v ČR dost zaseknutý díky tomu, že se to dlouho nějak systémově neřešilo (sem spadají i ti Klausovi důchodci v regulovaném nájmu)
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 10:21

acesbreaker píše:A stále jsi mi neodpověděl.
"co kdyby jsi měl možnost bydlet v takovém bytě ?"

Slusnosti je nejprve odpovedet na drive polozenou otazku - co bys ty delal na strane majitele domu s najemniky vyuzivajicim regulovane najemne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 10:37

:roll: tak to nedalo čekat....zrovna od tebe.
1) V situaci zrovna toho majitele (který si dům/domy) sám a dobrovolně koupil a věděl co ho čeká,bych do se do takové situace v žádném případě dostat nechtěl. Proč se dostávat pro sebe nevýhodných podmínek ?
2) Pokud bych domy dostal zpět po "bolševikovi",zvážil bych situaci,zamyslel se nad klady a zápory,
Kterých podle všech vašich názoru je více než těch kladných a podle toho se rozhodl. V mém případě k odprodání,nevidím důvod vlastnit majetek se kterým je tak těžké nakládat.

osobně nerozumím ,proč se někdo dobrovolně rozhodne dostat se do pro sebe "nevýhodné" a
bezvýchodné situace. Jeho vize možná byla jiná než to co si skutečně mohl dovolit realizovat. To už je ovšem problém majitele a ne nájemníka.
Takový "zákon" si vymyslel stát a pokud to tak bylo tak věřím že každý kdo mohl pásl po takové příležitosti. Nevidím důvod proč by za to nájemník měl být popotahován a osočován z "okrádání".
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 10:47

acesbreaker: a co si alespon poradne procist to, co napsali jini?

1) viewtopic.php?p=8057809#p8057809
2) viz bod 1. Navic uplne te zive vidim, jak se zbavujes sveho majetku, to me opravdu rozesmalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A ted ti odpovim na tebou polozenou otazku - nebudu se tu zucastnovat her typu "coby kdyby", takze se nezlob, ale neodpovim. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 11:02

nevidím žádný problém v tom se zbavit majetku který pro tebe má minimální přínos. S takovou věcí bych rozhodně neměl problém. Když jsme u srovnávání věcí jako takových....Kdybych zdědil nákladák tak si ho taky nenechám,jen proto že je to můj majetek ;-)

a je to tady.... skočil by jsi potom jako pes po kosti. Přesně typ člověk co se rozčiluje jak jsou všichni bolševici. Kdyby sám něco podobného měl tak se názor rychle změní .
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 11:37

acesbreaker: tak vzhledem k tomu, ze se doslova PORAD hovori o deregulaci, tak je snad logicke, ze ten bezceny majetek "jednou" tu cenu bude mit, ze?

Ja nikde nic nepsal o zadnem skakani, takze si svoje fabulace nechej treba pro maminku, urcite to vic oceni. A mimochodem, naopak jsem neco psal o mlaskani a pokrikovani, tak si to precti poradne :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 11:59

já o koze ty o voze.... možná,čti,mysli,čti,mysli (v tvém případě) ještě jednou mysli a pak piš. A pak se pro jistotu znovu zamysli a přehodnoť jestli to co jsi napsal je opravdu ta správná odpověď/reakce kterou jsi v danou chvíli měl použít.
Krásné je že vlastně ten majetek "JEDNOU" bude mít hodnotu. Záleží jak je člověk ochotný dlouho čekat a "trpět" a doufat že jednou......

Tahle diskuze se ubrala úplně jiným směrem než měla. Pokud vím tak tohle je fórum kam si chodí člověk pro radu. Ne pro politické/psychické či jaké jiné odsuzování. Lidí jako ty jsou plná fóra.... celý den sedí u PC se slovníkem cizích slov a rozsévají/vnucují svoje "moudra" ostatním. Jakmile se ale najde někdo kdo mu není po chuti "hurá na něj" . Když ale člověk požaduje odpověď zasype ho svými zcestnými a vyhýbavými odpověďmi.
To jen tak pod čarou....
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 2. 2011 12:15

ok, chces radu, jadnu ti dam. Nehledej pomoc na forech. To, ze majitel postupuje na hrane zekona vis sam. Takze to res tak, jak se to resit ma. Davej podani na urady ze porusuje zakon, komunikujte s nim zasadne pisemne a doporucene, at mas doklad o tom cos kdy udelal a necekej, ze to za tebe nekdo vyresi.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 12:23

mikicz : Tak tohle všechno jsem udělal . Je to napsané v úvodním článku. Nečekám že to za mě někdo udělá neboj. Jen jsem myslel že měl někdo někdy podobný problém..... Toť vše.
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 13:22

Obavam se, ze pokud by nekdo resil stejny problem z techto lidi, tak tam bude vystupovat spise v roli majitele, nez prizivnika :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 13:35

děkuju za informaci :tleskani :tleskani
Ještě že máme lidi jako jsi ty,vždycky si aspoň můžu říct že je někdo kdo je na tom opravdu zle....
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 2. 2011 16:39

trent píše:Jack: ten blbej důchodce bude jednou tvůj otec a matka a jednou se tím nemožným debilem staneš i ty. Když už nic jiného, chtělo by to alespoň trochu úcty.


Jak napsal Satan, blbým důchodcem není myšlen každý důchodce. Pokud se jím stanu já, je to můj problém, mámě a tátovi bych se snažil pomoci.


acesbreaker píše:nevidím žádný problém v tom se zbavit majetku který pro tebe má minimální přínos. S takovou věcí bych rozhodně neměl problém. Když jsme u srovnávání věcí jako takových....Kdybych zdědil nákladák tak si ho taky nenechám,jen proto že je to můj majetek ;-)


Jenže se ho musíš zbavit pod cenou a někdy i dost výrazně pod cenou. Pořád by to bylo v pohodě? Jen tak kvůli nějakým cizím vyžírkům ti klesne hodnota majetku, ale není to žádný problém? Na můj vkus dost zvláštní přístup. Jsi za vodou a nebo máš holou *****?

Pokud si někdo barák pod cenou koupí z nejrůznějších důvodů, třeba že doufá v konec regulovaného nájemného a zhodnocení své investice, tak na tom není vůbec nic špatného a v žádném případě ho to nemůže stavět vůči nájemníkovi do jiné pozice. Nájemníkovi je po tom kolový.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků