Rychlodotazy

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 14. 1. 2011 12:48

ženiální.... to je přesně ono, díky(hluboký úklon).
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 1. 2011 17:57

najde se dobrodinec, který by mi byl schopen laicky a srozumitelně vysvětlit pojem "retikuloendotelový systém". Hledal jsem to, ale dostupné zdroje jsou na mě příliš odborné a tím pádem jim nerozumím. Díky
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 17. 1. 2011 19:08

Zkoušel jsem hledat a mám pocit méněcenosti.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 17. 1. 2011 20:14

je to soustava specializovaných bilych kvinek, ktera likviduje cizorode latky. Ne ze bych byl tak, ale ptal jsem se pritelkyne...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 1. 2011 16:51

Nevíte někdo o šikovném programu na rozesílání hromadných e-mailů, který jednak uměl posílat i přílohy a hlavně pro každý záznam v databázi adresátů poslat zprávu na příslušnou adresu a kopii mailu na druhou adresu. Vyzkoušel jsem trial verze od spousty programů (prodávají je i za mnoho set dolarů) a žádný z nich tohle neumí. Podotýkám, že tuhle chybějící vlastnost nemohu nikterak obejít.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 2. 2011 10:33

Chtěla bych se zeptat, jak se dají vymazat jména (nicky) v řádku pro přihlášení uživatele, která po dvojkliku zobrazí? Používám prohlížeč Mozila Firefox.
Děkuji za rady ;-)
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 2. 2011 11:36

řekl bych, že postup je následující:

CTRL+SHIFT+DEL
zaškrtnout historie formulářů a hledání
vybrat časové období vše
kliknout vymazat

u mě to vypadá asi takhle:
Obrázek
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 2. 2011 11:42

Slonik: tohle jsem zkoušela, ale pořád to tam je :-| Jinak děkuji ;-)
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 2. 2011 12:30

Tak mázni všechno a je to
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 2. 2011 12:50

Slonik píše:najde se dobrodinec, který by mi byl schopen laicky a srozumitelně vysvětlit pojem "retikuloendotelový systém". Hledal jsem to, ale dostupné zdroje jsou na mě příliš odborné a tím pádem jim nerozumím.

Jestli jsem to správně pochopil a dal dohromady s mými chatrnými základy bižule, tak je to součást imunitního systému nacházející se v různých orgánech, který se skládá z monocytů a makrofágů. Monocyty jsou prťavé bílé krvinky a makrofágy jsou ty velké, požírající vetřelce :-)

-- 2. 2. 2011 12:53 --

Slonik píše:Nevíte někdo o šikovném programu na rozesílání hromadných e-mailů, který jednak uměl posílat i přílohy a hlavně pro každý záznam v databázi adresátů poslat zprávu na příslušnou adresu a kopii mailu na druhou adresu....

Tohle bych řekl, že je tak specifický požadavek, že je to spíš na naprogramování v nějakém skritovacím jazyce jako je Visual Basic, unixový shell nebo perl. Samozřejmě by asi také záleželo na tom, v jaké databázi jsou ty adresy uložené, ale jinak by to měl lehce zvládnout někdo, kdo něco z toho ovládá.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 2. 2011 13:01

Slonik: i všechno jsem zkoušela..
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 2. 2011 13:02

4honza: díky za odpověď. Mě to přišlo jako naprosto samozřejmý požadavek - prostě posílám něco vedoucímu pracovníkovi a zároveň jeho podřízenému, který je za problematiku přímo odpovědný. Chci aby byl vedoucí pracovník informován, že něco co je v mailu popsáno existuje a zároveň věděl, že o záležitosti ví ten, kdo jí bude vyřizovat. Současně chci, aby zodpovědný pracovník měl informaci, že o e-mailu ví jeho šéf. Dost nechápu, že "superchytré" a patřičně drahé programy něco takhle triviálního neumí. Dokonce jsem na to chtěl použít Office 2007 (hromadnou korespondenci), nicméně zde je explicitně uvedeno, že do pole kopie nejde nic vložit.

-- 2. 2. 2011 13:07 --

kirk: tak mě napadá ještě jedna možnost (právě jsem si jí vyzkoušel):

Nástroje/Možnosti/zabezpečení; v části Hesla zvolit Zobrazit hesla a následně kliknout na tlačítko Odebrat vše
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 2. 2011 13:25

Slonik: asi to máme tak zabezpečený, že ani tahle možnost mi nešla :-(
Juchů už jsem na to přišla :-D tak jednoduchý, až je mi z toho trapně :-[ stačilo najet na to jméno/nick a zmáčknou klavesu Delete :lol:
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 8. 2. 2011 20:40

Kdybych teoreticky studoval na slovenské VŠ, musím písemné práce vypracovávat ve slovenském jazyce, nebo můžu psát česky?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 2. 2011 21:07

Řekl bych, že dokonce budeš mít i slovenštinu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků