Darujete krev/plasmu?

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 30. 6. 2010 20:30

Překvapilo mne, že nesouhlasíte (vesměs) s tím, že za plazmu se dostávají peníze. Já v tom nevidím nic špatného. :-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 6. 2010 22:46

mtmccox2 píše:A jak dlouho je po odběru člověk "vyndanej" ?

druhej den naprosto ok i zatez. ten samy den pro normalni fungovani taky bez problemu.

ale ten den kdy cloveka vysajou to opravdu neprehanet. jednou sem byl rano dat, hned jsem jel autem domu (cca hodinka), tam nasedl na kolo a jel do prace (cca 10km neustale do kopce) a v pulce mi bylo tak blbe jak nikdy :D ale pak 13h na nohou v praci a uz pohoda :-))

nicmene druhy den jsem uz nikdy nemel problem sportovat apod...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 1. 7. 2010 05:14

No, pokud lidi chodi darovat plazmu pro penize, tak leckdy neco zataji, aby jim ji mohli vzit a oni dostali penize... nejdou tam, ze chteji nekomu pomoc.
Myslim, ze ta spolecnost, ktera za to plati, dovoluje darovat kazdy tyden, coz normalne staci, aby se zdravemu cloveku obnovilo, to co dal, ale za rok by mnozstvi odebrane plazmy nemelo presahnout urcitou hranici, ktera se ale presahne, pokud budete chodit darovat kazdy tyden, jak to tato spolecnost dovoluje.
Na vic tato firma odvadi darce z bezplatneho darcovstvi.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 1. 7. 2010 11:26

To, že odběry plazmy za peníze odvádějí lidi od bezplatného dárcovství krve, je podle mě blbost. Když pracuješ, tak se ti spíš vyplatí darovat krev a když jsi nezaměstnaný/studen, tak zas můžeš chodit na plazmu.

Zajímalo by mě, kolik studentů by jenom tak z plezíru chodilo darovat krev aniž by z toho něco mělo. Řekl bych, že dost málo.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 1. 7. 2010 12:14

to Marty89: ja jsem zacala davat krev na stredni ve ctvrtaku... a pak jsem zacala chodit ny vysokou a celych asi 5 let jsem darovala bezplatne jako student. a to jsem mela moznost darovat plazmu za penize, v Pardubicich ona firma je a dokonce vsude visi letaky. A muzu rict, ze do nemocnici na hematologii (Kolin) chodi dost studentu darovat zadarmo.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Jack111 1. 7. 2010 14:56

Marty89: Sleva na dani je 300 kč. Na ruku můžeš dostat 400 Kč. To je víc v každém případě.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 1. 7. 2010 16:13

Maty.Lara: Tak to jsi světlá výjimka, já jsem ve svém okolí o nikom (ze studentů) neslyšel, že by chodil bezplatně darovat krev.

Jack111: Jasně 300 Kč na dani a řekněme, že můžeš darovat 4x za rok, takže celkem 1200 Kč. Ještě k tomu ale člověk musí připočíst placené volno, které k tomu z práce dostane, to taky není k zahození.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 1. 7. 2010 16:18

Marty89: Já například také, z bývalé třídy na gymplu vím ještě o dvou dalších. A to u nás nikdy nebyla žádná "náborovka" nebo nějaká skupinová akce :-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 7. 2010 16:27

Marty89: Tak ještě jednou. Dostaneš buď 300 Kč za jeden odběr + placené volno, pokud na něj máš nárok a nebo 400 Kč a úplně stejné placené volno a navíc těch 300 Kč na daních (s tím si tedy nejsem úplně jist. Ale odběr je odběr ne?). Snažím se, ale vážně tam nikde nevidím, kde se mi jako pracujícímu vyplatí jít darovat krev "bezplatně."
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 1. 7. 2010 16:58

Jack111: No myslel jsem, že u té plazmy (placené) ti nikdo volno nedá, ale možná se pletu. Přijde mi ale divné, že by ti zaměstnavatel každý týden dával den volna, aby sis mohl za jeho peníze vydělat 400 Kč.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 7. 2010 17:30

Darovat plasmu můžeš i zadarmo v nemocnici. Tam tě sice asi ze zdravotních důvodů nevezmou každý týden, ale třeba každý měsíc klidně. Teď koukám na první nemocnici a tam mají u plasmy až 25x za rok.
Každopádně takový zaměstnanec asi dlouho zaměstnancem být nevydrží :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 1. 7. 2010 18:01

Marty89 píše:Maty.Lara: Tak to jsi světlá výjimka, já jsem ve svém okolí o nikom (ze studentů) neslyšel, že by chodil bezplatně darovat krev.


O me to taky malo lidi vi. Ok, na gymplu jsem mela den volna, ale ono jeden den za tri mesice... si ani nikdo nevsimne. Na vysoky jsem sla po darovani na cviko, takze to nikdo nevedel. Kdyz jsem byla poprve v praci darovat, tak jsem sla, kdyz jsem mela odpoledni, abych mohla prijit do prace. Zrovna jsme se skolily a nechtela jsem to vynechat. Ja nevim, ale bezne na potkani lidem nevypravim, ze chodim darovat krev.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 3. 8. 2010 11:34

taky chodim do sanaplasmy, každý týden... už 2 roky... (57 odběrů)...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 3. 8. 2010 12:23

Tak se mi to zatím nepovedlo. Na transfúzním oddělení měli dovolenou stejně jako já :-| :-D takže za dva týdny se pokusím znova..
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků