Titulky nebo dabing?

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Máte raději dabované, nebo originální, ale titulkované filmy?
Dabované 59 %  29%  [ 59 ]
Originální s titulky 139 %  70%  [ 139 ]
Celkem hlasů : 198

Odeslat příspěvekod trent 27. 6. 2010 08:15

Já nepovažuji dabing obecně za špatný. Považuji špatný dnešní dabing, kdy se při každém uvedení filmu předabuje, protože je to levnější, než koupit starší dabovanou verzi. Pusť si třeba hvězdné války ve vidání cca z roku 1995 a poslední vydání. ;-) I když třeba to třeba nebyl úplně nejlepší příklad.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beowafle 27. 6. 2010 08:27

no tak tohle já řeším tak, že se na starý filmy nedívám xD
beowafle
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 27. 6. 2010 10:41

Aha, takže pokud jsi nějaký film viděl, tak už se něho nikdy nepodíváš... taky řešení.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beowafle 27. 6. 2010 11:05

starýma filmama myslim ty, který byly natočený před rokem 1980. samozřejmě dělám výjimky
beowafle
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 27. 6. 2010 11:42

Ovšem nesmíš zapomínat, že dabing nevzniká současně s filmem. Mnoho filmů se zde objevilo až po roce 1989 a tím pádem byly dabovány až v 90. letech. Já mluvím o dabingu 90. let a opětovném předabování filmů.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 27. 6. 2010 14:13

Včera jsem viděl Ace Venturu v originálním znění - všichni dabéři si můžou jít zaběhat.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 27. 6. 2010 14:31

O tom ale nemluvím. Je jasný, že v původním znění to je jiné. To je asi jako bys předaboval třeba Na samotě u lesa...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 27. 6. 2010 16:30

beowafle píše:dokud jsem neobjevil internet, ani ve snu by mě nenapadlo, že vůbec existuje někdo, kdo si myslí o dabingu, že je hrozný, protože takový názor neměl široko daleko nikdo. a pořád nevidím jediný důvod, proč svůj názor měnit. takový ty řeči "originál je originál" jsou věcí názoru, ale ne fakt.

original je original je proste fakt :) uz jenom to ze u dabovanejch filmu hejbou herci pusou jinak nez co mluvej me desne stve ;-)
seek discomfort
powerball
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beowafle 27. 6. 2010 18:33

toho si normální člověk nevšimne
beowafle
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 28. 6. 2010 01:55

Nevsimne do chvile, nez jej nekdo upozorni... pak si zacne vsimat i detailu a zacne mu to i vadit...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 28. 6. 2010 07:05

beowafle píše:toho si normální člověk nevšimne

Asi nejsem normální :hm
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod beowafle 28. 6. 2010 13:10

to je možný.
pro mě je dabing naprosto přirozenou věcí, možná to bude tím, že se ve filmech moc nepitvám, prostě se na něj podívám a tím to pro mě končí. pokud nepočítám vyjímky, nedívám se na filmy podruhé. a taky naprosto nechápu všechny ty filmový patology co se hemží na csfd xD. není dobrý se v něčem moc rejpat. ale nejhorší je, když někdo začne předhazovat českou klasiku.

See you later -
Kód: Vybrat vše
http://dabingforum.cz/
beowafle
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powerball 28. 6. 2010 13:25

tak tim se to vysvetluje, evidentne ses jeden z tech lidi pro ktery jsou nejnovejsi hollywoodsky blockbustery vrchol filmovyho prumyslu takze pak je pro tebe dabing jedine plus :) pro nas ostatni ktery filmy jak rikas "pitvame" dabing celej film totalne schazuje :) jo a ver tomu nebo ne ale pred rokem 1980 bylo natoceno spousta naprosto excelentnich filmu, troufnu si rict ze vetsi procento vynikajicich filmu nez co se toci ted :)
seek discomfort
powerball
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 6. 2010 14:24

a kde je možnost "originální anglické znění bez titulků"?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 28. 6. 2010 15:03

powerball píše:tak tim se to vysvetluje, evidentne ses jeden z tech lidi pro ktery jsou nejnovejsi hollywoodsky blockbustery vrchol filmovyho prumyslu takze pak je pro tebe dabing jedine plus :) pro nas ostatni ktery filmy jak rikas "pitvame" dabing celej film totalne schazuje :) jo a ver tomu nebo ne ale pred rokem 1980 bylo natoceno spousta naprosto excelentnich filmu, troufnu si rict ze vetsi procento vynikajicich filmu nez co se toci ted :)

Pod to se podepisuji. Dnešní svět je natolik konzumní, že v tom množství filmů opravdu dobrých pozvolna. Zvlášť v tém americké produkci. Řekl bych, že tak to roku 95 je většina "áčkových" filmů dnes skoro klasikou. Nevím, jestli za 15-20 let bude totéž platit i o stmívání 1-XX, 2012, muzikálu ze střední, "haně montáně"... Sice jsem záměrně vybral s*ačky, nicméně i celkem dobré filmy mi dnes připadají takové navoněné a umělohmotné a něco tomu chybí.

mikicz: V multikinech si myslím, že nikde. Takže buď malá kina, nebo doma.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků