Pochlubte se svým kolem : )

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 14. 6. 2010 14:00

markfiks: na straně 20 je mám v odkazu :-))

vepředu teď WTB Volverine 2.2 a vzádu Schwalbe Smart Sam alpencross 2.25 + freeride maxxis duše 2.25-2.5 .... ještě jsem nepích, valí to jako kráva i po asfaltu
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 15. 6. 2010 14:55

Tak konečně ukazuju svoje kolo v reálu:
Přílohy
IMG_3012.jpg
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 6. 2010 18:16

Které značky kol jsou dneska obstojné a kterým je lepší se vyhnout.
Mám teď horáka Amulet Synchro z roku 1999, který je postavený na Shimanu Altus. Chci si koupit nějakého co je postavený na Shimanu Alivio, tak do deseti tisíc.
Amulet to je dobrá značka, tomu mému kolu nemám co vytknout, s pravidelných servisem jezdilo dobře cca 8 let. Teď už to chce nové.
Které značky můžu brát v potaz? Dík za rady. Nebo je více méně jedno jaká značka, důelžité je se dívat na rám a jaké to má součástky?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 23. 6. 2010 19:03

Môj osobný názor je,že momentálne na trhu je vinikajúci Kellys.Pomer ceny a kvality je prijateľný.
Jeden Kellys do rodiny sme kúpili vlani (Kellys Saphix) a jeden tento rok (Kellys Flash).Oba bajky sú v kategórii cross/trecking v cenovej relácii 350-400€.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skvedo 23. 6. 2010 19:41

Po úpravě držáku předního blatníku (foto na straně 23) jsem udělal drobnou úpravu i na zadním
Obrázek
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 23. 6. 2010 19:53

Pokud má být kolo levné, nebál bych se superioru a apache. Ale řekl bych že rámy na tom budou hodně podobně. Záleží na osazení...
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 6. 2010 07:28

S tony: Já bych se dneska nebál i těch méně známých značek, a jestli řikáš kolo za 10tku tak to se dá najít v akci i mnohem lepší kolo (i na XTčkách) viz co sem sehnal pro slečnu.. Nejvyšší model nabídky krossových kol toho výrobce, slevněný z 16ti na 11tis.. :) Stačí chvilu hledat (na netu, já bych se kola koupeného z netu nebál). Nějaké altus alivio sou někde hodně níž v nabídce..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 24. 6. 2010 12:30

MarkFX píše: (na netu, já bych se kola koupeného z netu nebál)


Tohle si může dovolit člověk, který si většinu servisu udělá sám. Jinak garanční prohlídky apod. jsou dobrá věc.
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 6. 2010 17:08

No já jsem v životě s kolem v servisu nebyl. Jen jednou s novým kolem na první seřízení. Ale už tomu bude přes 10 let.
Z netu si klidně objednám. Velikost rámu vím 21" a další parametry taky nějak posoudím.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 6. 2010 21:08

No však jasny, že opravy si budu dělat sám.. Více méně na rámu se nemá co pokazit a zbytek jsou spotřební věci které bych mi beztak v záruce nevyměnili, takže si musím koupit sám, čili rovnou koupím nějakou vyšší komponentu :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 6. 2010 17:05

A je lepší koupit za 10 tisíc:
A) starší rám, ale skoro komplet Deore (Kelly's Magnus 2007)
B ) rám Alu 7005, komplet alivio (4ever FEVER DISC)
:?:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 25. 6. 2010 17:28

Tak s tím že se na rámu nemá co pokazit bych tak úplně nesouhlasil. :D
A co se týká otázky tak já bych radši volil nové komponenty než jeté.
Pokud jsem to ale pochopil špatně a nejde o jeté kolo, ale starou skladovku tak je to jasné...
V těch rámech imho nebude moc rozdíl.
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 6. 2010 17:31

Jo oba kola jsou nové. To Kelly je výprodej z 15 tisíc na 10 tisíc.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 28. 6. 2010 16:57

ber starší. ;-)
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 6. 2010 19:02

Chtěl jsem dneska vyměnit komplet ložiska u toho mého 13 let starého amuletu, polovina věcí ani rozebrat nešla a co šlo tak to bylo po rozebrání spíš na vyhození než na vyměnění ložisek.
No jezdilo to slušně, ale když jsem se na to dneska podíval detailně, tak se divím že sem se na tom někde nevytřískal :-D

Jinak jsem se rozhodl pro tem 4ever komplet v Aliviu s tím novějším rámem. Jednak se mi to kolo víc libí a novější rám je lepší do terénu kde to kolo chci převážně využívat. A součástky za deore si můžu postupně vyměnit sám až ty Alivio doslouží.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků