Jak si najit praci

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 5. 12. 2009 04:09

p0etrik píše:
Maty.Lara píše:Diky, ale do Foxconnu jsem jiz posilala nekolik nabidek, ani v jednom pripade mi neodpovedeli. Navic na vetsinu pozic pozaduji komunikativni anglictinu...

Nehazej flintu do zita, oni se klidne ozvou az treba za mesic i dva.

No vsak nehazim, ale stale odpovidam na inzeraty... klidne at se ozvou, rada prijdu na pohovor...
Hazellee píše:tak využij času a šprtej ingliš.

No, myslim, si, ze na to, abych svoji anglictinu zdokonalila na komunikatgivni uroven mi ani pul roku nestaci... a navic jak jsem psala, jsem po skole, tudiz zadnou podporu (ani socialni davky... bydlim u rodicu) nedostavam, nemohu si dovolit zaplatit nejake lekce anglictiny a komunikovat se vazne doma nenaucim...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hazellee 8. 12. 2009 20:58

ale třeba na internetu jsou výborné stránky, kde se dá naučit aspoň něco.
např. help for english-slovíčka, gramatika, trénování reading i poslechu, cvičení s vysvětlením atd.
lze najít dobré podcasty na procvičení listening např. ESDL
lze psát třeba anglicky komentáře k blogům, které si přečteš. muzika v angličtině je leckde, třeba už jen na youtube atd....

dá se dělat aspoň něco.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod p0etrik 8. 12. 2009 21:22

Hazellee píše:ale třeba na internetu jsou výborné stránky, kde se dá naučit aspoň něco.
např. help for english-slovíčka, gramatika, trénování reading i poslechu, cvičení s vysvětlením atd.
lze najít dobré podcasty na procvičení listening např. ESDL
lze psát třeba anglicky komentáře k blogům, které si přečteš. muzika v angličtině je leckde, třeba už jen na youtube atd....

dá se dělat aspoň něco.


JJ tohle neni vubec spatnej napad. Protoze potom se sice nedomluvis hned, ale budes mit slovni zasobu, budes mit v podvedomi pouzivane obraty a pak uz ti bude stacit se jen rozmluvit, coz je otazka chvilky. Pro nekoho par desitek minut, pro jineho treba dny, ale jde to fakt strasne rychle.
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 8. 12. 2009 23:36

Diky za typ, ale ja jsem fakt na anglictinu strasne duta.
Anglickej pisnickam skoro nerozumim. Kdyz koukam na filmy v aglictine (samozrejme s titulkama), tak take nerozumim. I kdyz treba slovicka znam, tak nez si to v hlave poskladam, co to znamena, je pulka filmu pryc.
No, jinak s tou psanou formou anglictiny zas takove problem neni. Kdyz neznam slovicko, da se najit. Z gramatiky si myslim, ze znam take docela dost. Na vic se vetsina casu zas tolik nepouziva... jako treba predminuly.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 12. 2009 10:02

na poslech se dají půjčit /koupit speciální učebnice. na help for english jsou právě mj. písničkové poslechy, kde doplńuješ slova,prostě posloucháš tak dlouho, než to trefíš. a písničky tam mívají pěkné. já chodím do knihovny při univerzitě (ale může ta m kdokoli, kdo má průkaz), kde mají knihy, cd,dvd, učebnice, cokoli anglického, takže kdyybs měla v bydlišti nějakou takovou knihovnu, tak za paušál si můžeš půjčovat nejrůzněšjí materiály a něco z toho ti přece musí sednout.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 15. 12. 2009 13:50

mám dotaz: když vám někdo napíše, že by o vás měli zájem, jak dlouho pak čekáváte na odpověď? bo já jsem našla jeden mail ve schránce až po třech dnech, a jelikož mi na tom dost záleží, mám obavy, jestli jsem nenapsala moc pozdě a oni mě díky tomu neodpískali...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 12. 2009 14:21

Ono záleží na velikosti firmy a na rychlosti vnitřních procesů. Čím větší firma, tím více byrokracie a více stupňů, takže za tři dny se to nemusí ani k zodpovědné osobě dostat (a pak se ještě domlouvá pohovor, což také není hned). Málokdy se také povede, že hned první týden se najde ten vhodný kandidát, takže tři dny většinou nic neznamenají. Na druhou stranu se to výjimečně může sejít tak, že se vše proběhne velmi rychle a už někoho přijali nebo mají příliš kandidátů na pohovory a udělat desítky pracovních pohovorů je dost časově náročné a vysilující, takže pak zvou jen ty, co se přihlásili dříve.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 12. 2009 14:53

3 dny je v pohodě..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 12. 2009 15:32

Např u Huindaje to jde celkem rychle. V úterý jsem posílal životopis, v pátek jsem už měl pohovor a už hned v pondělí ráno mi napsali že mně neberou. 8-S

Nevzali, protože psali nesmysly do inzerátu a to místo bylo úplně o nečem jiném než inzerovali. A plat poloviční než jidne :roll:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 12. 2009 16:23

Pokud ses nehlasil na delnickou pozici, tak se ani nediv, ze te nevzali, kdyz neumis spravne napsat ani nazev te firmy. Nemyslim to zle, ale jako holy fakt.

A 3 dny jsou v pohode.
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 12. 2009 16:40

p0etrick: když to tak vezmeš podle psaní, určitě by měl větší šanci než ty díky diakritice... ;-]
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 12. 2009 16:48

p0etrik: Ok tak oprava na Hjundaj. :-D
No naštěstí se diktáty u pohovoru nepíšou a životopis mi kontrolovala osoba co narozdíl ode mně opravdu česky umí se vším všudy. Takže v tom problém není.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 12. 2009 18:14

MarkFX píše:p0etrick: když to tak vezmeš podle psaní, určitě by měl větší šanci než ty díky diakritice... ;-]


Tak bud tak hodny, a aspon mne aspon nekomol nick. ;)
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 12. 2009 18:22

p0etrik: buď tak hodný a kup si k vánocům klávesnici s českým potiskem, nebo nálepky :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 12. 2009 19:16

Mohl bych zkusit ps8t i s diakritikou, ale ob8v8m se, 6e jenom p5elepky na kl8vesnici nesta49. :P
p0etrik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků