Jizda v aute, ktere je vyznaceno vozickarem

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 24. 6. 2009 19:17

Caute,
mam dotaz, je protipravni kdyz zdravy clovek jede v aute ktere je vyznaceno jako auto cloveka postizeneho? Jde o to, ze mame na prednim a zadnim skle udelany nalepky, aby bylo oznaceno z obou stran (tedy ne tu karticku co davaji; ta je v prihradce u spolujezdce).
Jde mi proste o to zda v takto oznacenem aute muzu jet ja, jako zdravy clovek, kdyz ani neprevazim invalidu? Samozrejme vyhod jako je parkovani na vyznacenych parkovistich atd nevyuzivam.
Gho$t
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 24. 6. 2009 20:59

Myslim, ze pokud autem nejede clovek, ktery ma narok uzivat tuto karticku, tak ji tam mit nesmis.
Na druhou stranu, kdyz s timto autem zaparkujes pred barakem, kde bydli, tak klidne muzes na vozickare ikdyz tohoto cloveka nevezes a ani nepovezes... nikdo Ti nedokaze, ze si dovezl a ted jen odvazis auto...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gho$t 24. 6. 2009 21:46

Pokud ma clovek jen tu originalni karticku za okno, neni problem ji kdykoliv sundat, kdyz tam onen postizeny clovek nesedi. Ovsem na nasem aute jsou prave ty "nalepky", ktere se nechaly udelat kuli lepsi viditelnosti oznacenosti.... a jde mi prav e o to zda je to proti nejakemu predpisu, jet v takto oznacenem aute i kdyz nevyuzivam vyhod..?
Gho$t
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 24. 6. 2009 22:56

myslím, že ne, ale je to jen domněnka...každopádně název topicu je dost krkolomnej
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 25. 6. 2009 11:28

Tu značku tam můžeš mít klidně i když tam onen postižený člověk nesedí, akorát ji teda nesmíš logicky žádným způsobem využívat.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 25. 6. 2009 12:18

Souhlas s Marty89. Nevidím důvod proč auto nevyužívat. Spousta lidí jezdí označeným autem např už po zemřelém, což je dost morbidní (to jsem se dozvěděla v AŠ) - a navíc i ty výhody využívají.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 10. 12. 2009 17:24

Gho$t píše:Pokud ma clovek jen tu originalni karticku za okno, neni problem ji kdykoliv sundat, kdyz tam onen postizeny clovek nesedi. Ovsem na nasem aute jsou prave ty "nalepky", ktere se nechaly udelat kuli lepsi viditelnosti oznacenosti.... a jde mi prav e o to zda je to proti nejakemu predpisu, jet v takto oznacenem aute i kdyz nevyuzivam vyhod..?

Ja myslim, ze jet s tim muzes ale nesmis vyuzivat vyhody vozickare. Tedy napr. vyhrazena mista u obchodu atd.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 10. 12. 2009 22:09

Drive jsme jezdila s jednou pani na volejbal. Ma tatinka, ktery je invalidni, tutiz ma tuto karticku ve voze. A kdyz jsme vyjizdely, vzdy ji sundavala ze slovy, ze ji tam nesmi mit, kdyz neveze tatinka. Tak nevim...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 10. 12. 2009 23:18

tak poté, co jsem pochopila dotaz, je mi to konečně jasný. nálepku neodlepíš - tudíž selskej rozum "jezdit ano, zneužívat ne"
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 11. 12. 2009 10:43

No jak jste mluvili o tom parkování, tak parkování před domy pro invalidy je většinou vázáno na konkrétní registrační značky.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 21. 12. 2009 15:02

aquarkko píše:tak poté, co jsem pochopila dotaz, je mi to konečně jasný. nálepku neodlepíš - tudíž selskej rozum "jezdit ano, zneužívat ne"


No ony k té značce žádné nálepky nejsou, takže tahle logika je mimo mísu, ale druhá část - jezdit ano, zneužívat ne - je vpořádku.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 12. 2009 17:09

jakože to není nálepka, ale jen cedulka? no tak pak nevím, co se tu řeší, cedulku prostě strčím do přihrádky
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 22. 12. 2009 18:00

Je to jenom cedulka, ale dost lidí si ji lepí na sklo, takže to není tak jednoduché.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků