11. září 2001 WTC

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Proč se zřítili mrakodrapy WTC 11. září 2001?
Dvojčata WTC i budova WTC7 se zřítily kvůli požáru 19 %  50%  [ 19 ]
Byla to řízená demolice 19 %  50%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 38

Odeslat příspěvekod Anonymous 1. 11. 2009 13:41

Já spouštím řetězovou reakci.
Anonymous

Odeslat příspěvekod brutal2 1. 11. 2009 13:58

Grammator píše:to už je ale opravdu chudý argument, já jsem označován (např. brutalem) za pravičáka, a s parem souhlasím, co ty na to sr.ato?

edit: tvoje jméno to hvězdičuje? :mrgreen:

lžeš, nesmyslný slova nepoužívam.
brutal2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 1. 11. 2009 14:22

v tématu, kde si pěkne držel basu s Marcelem, zapomínáš...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 1. 11. 2009 14:34

**** píše:K diskuzi s tebou (Grammator a jeste mene Par) na tema vseobecne konspirace vsak ochotny nejsem protoze si nehodlam kazit (zadny) den :)

Neboj, já s tebou taky diskutovat nechci. Jen jsem chtěl po někom malý link, který mi například řekne jakým mechanizmem ty vysoké budovy spadli. Myslím tím to co se dělo v těch 10-ti až 12-ti sekundách kdy ty budovy padali. To co bylo ze začátku nazývané palačinkovým efektem, nebo sendvičovým pádem, ale později se ukázalo že to muselo být jinak. Dokonce i druhá officiální zpráva (NIST) uznává že že palačikový effekt je dost nepravděpodobný.

Opakuji, opravdu chci vědět pouze ten link na nějaký ten důkaz pro člověka trochu ve fyzice vzdělaného. (pokud tím lze nazvat člověka co vystudoval aplikovanou mechaniku na ČVUT v Praze)
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brutal2 1. 11. 2009 16:28

Grammator: lžeš

par: jádro se natavilo, tim ztratilo pevnost a spadlo. A protože jádro drželo celou váhu budovy, spadnul za nim logicky i ten zbytek. Nevim co je na tom za záhadu.
brutal2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod par 1. 11. 2009 17:12

brutal2 píše:par: jádro se natavilo, tim ztratilo pevnost a spadlo. A protože jádro drželo celou váhu budovy, spadnul za nim logicky i ten zbytek. Nevim co je na tom za záhadu.

Pokud tě to zajímá, koukni se na ten film co jsem odkazoval. Opravdu se jedná jen o technické věci. Zkusím ti nějak zjednodušeně popsat o co jde, ale ten film nemá chybu.

Ještě tedka si pamatuji na okamžik kdy jsem před 2-ma lety poprvý připustil, že si to američani udělali sami. V té době jsem ani nevěděl že nějaké konspirační teorie existují. Jen jsem se tak nějak díval na film o wtc. A bylo to přesně jak popisuje Niels Harrit v tom jeho interviu pro dánskou televizi:
http://www.youtube.com/watch?v=TNBAMAgM3OA

Prostě jsem viděl padat wtc7. Jen jsem otevřel pusu a v šoku se koukal, 10x jsem si to přehrál. Půl hodiny jsem nebyl schopen nic dělat. Poté jsem dva dny jsem seděl u PC a hledal po internetu co se dá. (Žádné důvěryhodné vysvětlující informace jsem nenalézal, spíš naopak) Pak jsem vzal tužku a papír, našel jsem si údaje na internetu a počítal a počítal. A nevycházelo to a nevycházelo. Prostě ty budovy padají tak rychle.

V době kdy dopadá vrchní část budovy (co padá) na to co je dole (ještě nepadá), to dole už musí být zbavené pevnosti a možná dokonce již padat, aby to celé mohlo tak rychle spadnout. První mě napadla nějaká nestabilita, nebo něco takového. Ale vše by bylo zřejmé z deformace trosek a asi by to spadlo mimo svou osu. Pro záhadný pád nemám pochopení. :-)) No to je asi tak všechno co chci říct. Kdyby tp bylo delší, tak by jsi to asi stejně nečetl.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 1. 11. 2009 19:37

brutal: chceš říct že si nikdy netvrdil ani nenaznačil že jsem pravičák ani si nikdy marcela v tomto tvrzení nepodpořil?

btw. beton se roztavil? Dvojčata měla v sobě bětonové jádro vyztužené ocelí, v kterém byly výtahy a sítě... i kdyby ta oblast v požáru rupla, zřítila by se jen část budovy a zřítila by se na stranu... požár tam ale skoro žádný nebyl, co by tam taky hořelo? Sádrokarton, vybavení? WTC měly systém automatického hašení, i když byl v místě nárazu poškozen, požár se nemohl rozšířit nikam dál (a taky nerozšířil, hořely pořád jen 4 patra)...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutal2 1. 11. 2009 20:15

par: par=paranoik, zdá se mi.
Hele, co je pravděpodobnější? že to shodila parta magorů, která se o to nepokusila poprvý, která je u nich doma známá svým fanatismem a hrůzvládou a dodnes z nich mají hrůzu v Afghánistánu, Pákistánu i jinde.
Nebo to, že to udělala nějak US vláda výbušninama, což by znamenalo za plnýho provozu nainstalovat tisíce náloží, všechno samozřejmě tak, aby si toho nikdo nevšimnul, to všechno z důvodu hodit to na člověka, co byl už tehdy známej terorista a tak ho proslavit?

Co se týče rovnýho pádu - kam by to mělo padat? Ona snad gravitace táhne doleva?


Grammator:Jakej beton? Co je mi známo tak to jádro bylo z oceli. Proč by se měly zřítit na stranu? Ona gravitace táhne doleva? Nebo doprava?
Systém automatickýho hašení má pochopitelně svoje limity. A vybavení pochopitelně taky hořelo, co je na tom zvláštního?

(a o to, co sem kde naznačil nebo nenaznačil flamovat nehodlam, buď ukaž kde sem něco takovýho napsal (a to neukážeš, protože to slovo nepoužívam) a nebo dej pokoj.)
brutal2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod par 1. 11. 2009 21:41

brutal2 píše:par: par=paranoik, zdá se mi.

Vyvozovat z toho co jsi četl že jsem paranoik se mi zdá dosti zkratkovité a možná i dosti neslušné. Připisuji to tvé neschopnosti pochopit o čem píši a nutnosti si to nějak vysvětlit.

Ale mohu si za to sám. Chtěl jsem jen vědět zda od doby co jsem to zkoumal se neobjevili nějaké nové informace o pádu wtc, jež by se jej alespon částečně pokusili vysvětlit a nechal jsem se zavléct do diskuze. Pokusím se tuto chybu nezopakovat.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 1. 11. 2009 21:43

já to myslel tak že si podpořil marcela, a tak sem to i psal...

co je pravděpodobnější? Že to dva mrakodrapy, která mají vydržet všechny známé síly hurkánu, zemětřesení a jsou koncipovány i pro náraz letadla velikosti boeingu spadnou hodinku po tom, co do nich naletí parta magorů z vidlákova, nebo že to byla precizně naplánovaná akce americké vlády, která pro tuto akci měla asi tak o 50 důvodů víc než ona zmíněná parta?

Pokud by se část nosníků, které byly zasaženy požárem prohla (změkla) byl by to postupný proces, a ta část budovy by se musela postupně naklánět, nebo alespoň klesnout (plášť by praskl od místa poškození nahoru diagonálně) a ta část by se časem jakoby "vysypala" čímž by strahla ke straně celou budovu. Ale to ne, po (u druhé věže) necelé hodince se krásně poslušně sesula k zemi rychlostí téměř volného pádu...

Jediný mrakodrap, který kdy spadl důsledkem požáru (spadlo několik horních pater) předtím hořel den, a to byl pouze z oceli, dvojčata měla jádro z betonu a ocel byla žáruvzdorná... Ty budovy nikdy nemohly spadnout následkem požáru, to prostě nejde.
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutal2 1. 11. 2009 22:56

par: tak si přečti zbytek.

Grammator: Vyjmenuj deset takových důvodů.

Proč naklánět? tavilo se jádro, ne okolní konstrukce. Okolní konstrukce bránila naklánění, vnitřní konstrukce držela váhu.

Všechno je jednou poprvý.
brutal2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 2. 11. 2009 00:17

I dřevo hoří dýl než spadne :D

1. všeobecná panika kolem terorismu, USA posílila vliv v zahraničí
2. zpřísnění bezpečnosti (odsouhlasení zákonů omezujících svobodu bez reptání "kvůli hrozbě terorismu")
3. pojištění WTC měsíc předem na cca 5,5 mld USD se speciálním dodatkem na případ teroristického útoku
4. pád WTC7 (budova vladních organizací, kde byly btw. dokumenty o wallstreetu)
5. afgánistán
6. irák
7. zlato které bylo ve WTC
8. předvolební kampaň Bushe
9. role ublíženého - další Pearl Harbor = madnát jednat agresivně
10. další politické, ekonomické a osobní důvody který se mi tu nechce vypisovat...

jak se mohlo tavit jádro když letadlo zasáhlo jen bok budovy? Jádro bylo navíc jak sem už říkal betonové...

tady je moc zajímavá foto se zajímavým článkem (ale nic co by nebylo v tom filmu, kromě té foto)
http://kandera.net/blog/?jak-to-mozna-bylo-11-zari-2001
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutal2 2. 11. 2009 11:20

1. Jasně, to jim pomohlo, do tý doby USA neměly vliv.
2. Jasně, to nikoho vůbec nes*alo.
3. COže?
4. Cože?
5. jasně, potřebovali vyhodit pár miliard za válku
6. Nesouvisející válka
7. WTF???
8. Takže vláda, CIA nebo Bush? NEbo kdo vlastně to podle tebe shodil?
9. Jakej "mandát"?
10. Dál už nevíš

TO že to bylo z betonu můžeš opakovat kolikrát chceš, ale tim z toho pravdu neuděláš.
brutal2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 2. 11. 2009 11:33

Grammator píše:jak se mohlo tavit jádro když letadlo zasáhlo jen bok budovy? Jádro bylo navíc jak sem už říkal betonové...

tady je moc zajímavá foto se zajímavým článkem (ale nic co by nebylo v tom filmu, kromě té foto)
http://kandera.net/blog/?jak-to-mozna-bylo-11-zari-2001


Politické pozadí nebudu řešit - souhlasím, že je divné. Jen technická připomínka k jádru budovy: to bylo čistě ocelové. A jeho žáruvzdornost od 30. patra výš nebyla nic moc, protože v době stavby přišel zákaz azbestu, který ji měl zajistit. A nic tak lehkého a odolného jako azbest nebylo k dispozici. Jak kostra vypadala, vizte zde:
Obrázek
Budovu nesly ty svislé ocelové tyče, plášť nesl jen menší část (15-20% hmotnosti), ale zajišťoval tuhost ve větru. Jinak bylo patro (až na nábytek) prázdné. Proto zasažený roh stačil na požár v celém patře.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 2. 11. 2009 11:33

že nerozumíš za to já nemůžu...

do afgánistánu se šlo kvůli ropovodu, do iráku kvůli ropě...

8. vláda a vladlní organizace - FBI, armáda...

9. nevíš co je mandát? pro blbce: že členové OSN nebudou moc řvát pokud amerika vybouchá afgánistán a irák...

10. chceš abych pokračoval?

to že nebylo z betonu můžeš opakovat kolkrát chceš, ale pravdu z toho neuděláš...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků