Veslarsky trenazer

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod iggi 18. 10. 2009 14:34

Potrebujem kupit nejaky lepsi veslarsky trenazer.
Mate nejake tipy?


dik
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 18. 10. 2009 17:29

Mě by zajímalo, jstl ty nejlevnější (cca 2 tis.) Kč k něčemu jsou? Chtěl bych začít cvičit, ale do posilovny se mi nechce chodit. :) Doma by to bylo ideální, jen tak víceméně kondičně 2x, 3x do týdne.
Anonymous

Odeslat příspěvekod iggi 18. 10. 2009 18:57

neviem, no ja to potrebujem pre kamarata, ma taku miestnost kde ma beziaci pas, nejake bicykle a som mu tam nanutil aj nejaky veslovaci trenazer...
Sem tam chodim do posilky a tam maju taky perfektny, s displayom a tak. Ale ked som pozeral net tak ich je strasne kvantum.
A taky za 2000, no neviem, ja som taky ze radsej nieco kvalitne alebo nic :D Perfekcionalista...
Cize zhanam skor taky okolo 700€

:)
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 9. 1. 2010 07:13

Nie som žiaden chiropraktik,ale myslíte,že je to vhodný cvičiaci stroj ?!? :hm
Rozprával som s niekoľkými veslármi a tí mi povedali,že pri tom hodne trpí chrbtica.Chrbát to vlastne všetko ťahá.Olympijskému víťazovi (1960) V.Kozákovi museli chrbticu aj operovať,tak ju mal dokatovanú.Ale to už je extrém.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 9. 1. 2010 12:47

rozhodně vhodnější než sračky typu total gym. pokud samozřejmě máš správnou techniku.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 9. 1. 2010 13:30

Ja mám za sračky všetky telocvičné hébla,trenažéry,spinery,napínadla,dereše a mučidla.
Keď si budem chcieť zaveslovať,tak si požičiam loď ... a idem do exteriéru.
Nie ;-) ?!?
Vy chodíte do posilovní,alebo máte cvičidlá doma?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 1. 2010 15:30

a jaký je rozdíl ve veslování na lodi a na suchu na stroji?? Bych řekl že na stroji je to plynulejší, mín "kostrbaté", takže když řikáš že se tím ničí záda, praví veslaři si je neničí?? Pan Kozák asi těžko valil na tom stroji, záda když už tak má zničené z pravého veslování..

Já řikám že tohle je nejlepší stroj na "cvičení - hubnutí", protáhne celé tělo, lepší než třeba rotoped..

Sám jsem na výšce na tomhle jel závodně, v republikovém závodu vysokoškoláků sem skončil tak někde v půlce.. :)

Jeden kámoš byl za mnou pokecat, že si ten stroj chce pořídit, v ceně kolem 15tis. Ty levnější nevim nevim, žeby se prodávaly už za 2 tisíce se mi nechce věřit, ten displej a computer je hoodně užitečná věc.. Takže paráda, občas za ním skočím si zaveslovat pár kilometrů :) Už se těším
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 1. 2010 15:43

jo vy myslíte tady takovy ten kostitřas.. to sem ani nevěděl že něco takého existuje. :nenapadne

Obrázek
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 9. 1. 2010 17:19

MarkFX píše:a jaký je rozdíl ve veslování na lodi a na suchu na stroji??

Obrovský :idea:
V prírode to funguje ako relax a v baráku je to drina.Je to o psychike... a to nehovorím iba o veslovaní,ale o cvičidlách všeobecne.
Onehdá som išiel na bicykli popri akejsi posilovni.Tam za sklom makalo na stacionárnych bicykloch zopár chlapov.Chápete ten rozdiel? V tej posilovni vyskočí namakaný chlapík na stacionár,namaká na ňom 20-30 km a vidí akurát tak stenu pred sebou a monitor stroja :-S .Keby prešiel 30 km v exteriéri,tak uvidí kus sveta a hodne si to užije.
Popritom ide aj o tú atmosféru a vzduch ktorý dýcham.Fitko môže byť klimatizované ako chce,je to už vyumelkované.Radšej budem točiť pedále,alebo veslovať v 30°C,ako v nastaviteľnej klíme.
Takže v tom je ten obrovský rozdiel.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 9. 1. 2010 17:28

no a si zober ze je vonku meter snehu a kde by si siel radsej zatrenovat, na bicykel alebo stacionarny bike?
cize to ber aj s takejto stranky, neda sa vzdy vonku sportovat, preto su k dispozicii tie stacionarne...
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 9. 1. 2010 19:13

To máš pravdu,ale meter snehu u nás nemôže byť dlhšie ako ... :hm .... mesiac.A to preháňam.
A čo :?: .... mesiac bez bicykla sa nedá vydržať?!? A ak nedá,tak športové typy idú behať,alebo na bežky.
Ale to už odbočujeme ... podstatný je postoj k športovaniu v uzavretých priestoroch.Mňa osobne to nikdy nebavilo.
Veď keď si zoberieš aj telocvik na základnej škole.Cvičenie v telocvični nebavilo nikoho a vonku na ihrisku skoro všetkých. Nie ?!?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 1. 2010 22:07

Roxor, víš že jsu taky cyklista takže stebou souhlasím, ale to "indoor sportování" nezavrhuju..

I v celoročním tréninku cyklisty je přes zimu příprava na závodní sezonu a udržování kondice v podobě kolektivních sportů (florbal, basket..) taktéž posilka, spinning.. A zrovna ten veslovací ergometr je podle mě nejlepší stroj na procvičovnání celého těla, hubutí, posilování.. Mět ho doma, tak určitě neskončí zaprášený někde v rohu... :-) :-(
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 11. 1. 2010 17:21

Je to vec osobného názoru a následného prístupu ...nás amatérov.
Samozrejme,že borec,ktorý chce niečo v sezóne dosiahnúť,musí makať na héblach v zime a určite aj v lete.
Ja vychádzam z toho,že šport v uzavretých priestoroch je omnoho menej atraktívny,ako v exteriéri.Už len z princípu prúdenia vzduchu.Pokiaľ idem na bicykli s vetrom v chrbte,tak že napríklad pri 25km/h necítim ani vánok,lebo vietor má rovnakú rýchlosť,tak sa potím jak prasa aj pri 12-15°C.No a rovnaká situácia je aj pri stacionárnych rotopédoch.
A to je pri bežiacich pásoch,rotopédoch,veslárskych trenažéroch.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 11. 1. 2010 17:41

mě zas tak nevadí se zapotit, aspon vidím že makám.. :D Ale samozřejmě není nad pořádnou vyjíždku někdy na jaře až létě někam do lesa, do kopců... :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 11. 1. 2010 18:27

Noo ... ja som už taký "hajzlík líny",že tie kopce príliš nemusím 8-P
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků