tykání/vykání názor

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 10. 2009 08:23

Ja Trente i ostatní Kasty(je jich tu víc než v Indii, he)...A to ma štve ještě víc, tahle vnítřní segregace v Česku v dnešní šílený době. Kdo může tak hrabe,ti co nemůžou tak kradou a užívá si svojí Svobody na plný Pecky a nevohlíží se napravo - nalevo, že jinejm po ní šlape...Fakt skvělý Tržní přístup , ke všemu posvěcený zhora, bodejť nééé, když Ryba smr-dí již od Sametu vod Hlavy...To již sem si vždy raději Tykal, He. Nejdřív ma chtěli a když měli na kahánku tak už né, prej si takovou veš rozvracečskou do kožichu nenasadí, joj to ma tedá zklamali...Houmí Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 18. 10. 2009 09:04

to sm.rděla vždycky, akorát teď je tu svoboda tisku...
trocha OT... včera na nově, byla reportáž o retro móda, a záběr z módní přehlídky za komančů, kde říkaj, že "lidi co nemají tolik peněz si to můžou ušít doma", no tak doprdele přece se měli všichni dobře ne?
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 10. 2009 10:02

To si Ty soudruhu trochu uhnul již moc, pojď někam vedle, co takhle Komančové v.s. Rádobykapitalisti, jo jdu to založit...blížej se Ty výročí a Tykejme si Přátelé jsme na jedné Lodi é v Pr-deli. Houmí Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 18. 10. 2009 11:18

ne díky, sice sem se za komančů ještě stihl narodit, ale vzpomínky nemám, sice mám všeobecný přehled (především díky hromadě známích 40+) ale že bych chtěl pitvat zrovna tohle, to asi ne... Lidi zapomínaj...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 18. 10. 2009 13:35

Přesněji, lidé zapomínaj na nepříjemné věci.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 10. 2009 14:10

Poďte , když tak vedle, a Cibule nebo Pistole, he?!...Starec Marcel od Zvonu.
Jen tak mimochodem, nezapomínaj, to je propagandistický kec zprava, Mluvíme o Totalitě a Normalizaci a né o 50./60. létech..., ale mohu ti povídat o obojím...tož kde: na Místní politika?!
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 18. 10. 2009 14:50

Hele určite se slzou v oku vzpomínáš na své bejvalé kočky, jak jste se rozcházeli...Taky vzpomínáš, jak děti dělali lumpárny a kdy tě prvně poslali k šípku...Víš co tím myslím?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 17. 11. 2009 06:05

Kysa píše:Jaký máte názor na tykání/vykání. Já osobně vykání nesnáším.

Kedysi som mal rovnaký názor.Najradšej by som si tykal aj generálnym riaditeľom.
Dnes mám na to iný náhľad :hm
S chlapmi v dielni si tykám so všetkými.Tak sa mi lepšie pracuje a keď sa aj niekedy situácia vyhrotí a zaiskrí sa,tak sa to potom akosi ľahšie utrasie.
S perohrýzmi to je horšie.Tam príliš o tykanie nestojím ... hlavne s niektorými xichtami by bolo tykanie šlápnutie do hovna.
S manželkou si tykáme :--
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 11. 2009 21:11

No Roxore, ještě , že tak, že...holt Ty Kasty a blagorodí-Paňstvo...nějak to tady zase *****í snobismem a maloměšťanstvím a ,,nadlidstvím,,he...Starec Marcel od Zvonu. Vítejte v rádobykapitalismu...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 18. 11. 2009 19:58

k-o-l-m-i píše:V USA rozdíl mezi tykáním a vykáním prostě ani nelzevyjádřit.

"ty" a "vy" je pořád YOU

Rozdíl je jen ve zdvořilešjích slovek jako je (can - could) apod.


Dovolim si nesouhlasit. Vykani a tykani se v anglictine take odlisuje. A to podle toho, jestli dotycnemu rikame pane + prijmeni nebo jen jmenem.
Tedy vykani: How are you, Mr. Simpson
Tykani: How are you, Homer?
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 20. 11. 2009 18:15

p0etrik píše:Tedy vykani: How are you, Mr. Simpson
Tykani: How are you, Homer?

Tedy tykání: Jak se máš pane Simpsne.
Vykání: Jak se máte Houmre?

:D ;-) 8-)

*****
Já mám rád, když někdo vyká a použije křestní jméno (Jak se máte Houmre :D ). Nemám rád oslovování pane/paní + příjmení. To je příliš suché a strašně neosobní. Ta první varianta je slušná a zároveň milejší. Doporučuji používat ;-)

Jinak to moc neřeším, důležitější je to, co člověk řekne až po oslovení...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 21. 11. 2009 00:39

No mne bude 22 a pokud jde o tykání/vykání (přibližně) stejně starym lidem (cca 18-25), tak je to asi takto: Myslím si, že automatický tykání se dá použít určitě někde ve škole, samozřejmě na internetu, na nějakym festivalu, kde je spousta mladejch lidí, ve fotblovym kotli, taky je jasný, že budete hned tykat třeba kamarádovi vašeho spolužáka ze základky, i když jste ho předtim nikdy nevuděli atp...

Ovšem nedokážu si představit, že bych třeba hned někomu začal tykat v obchodnim styku. Teda třeba někde v obchodě, u Mekáče atp., i když je evidetně stejně starej nebo i o fous mladší než já a asi by mu určitě "auto-tykání" nevadilo. Ovšem v takovymhle styku mi prostě to tykání neleze z pusy. No a určitě bych netykal poldovi. že jo. Byť by mohl bejt mladší než já. Zrovna jsem se v úterý chtěl zeptat na něco jednoho dopraváka, byl zády ke mne, já "Prosim vás, můžu se zeptat...", on se otočí a zjistim, že je to můj soused z chaty, co je o rok a půl mladší. :D

Asi by mne nesedělo, kdyby mi tykal někdo, kdo je třeba o pár let starší než já (tak do těch 26)a já byl ve společenský pozici, ve který se opětovaný tykání skutečně nehodí. Třeba nějaká zdravotní sestra, kdyby mi, jako pacientovi. tykala...

Ale asi bych neměl problém s tykánim od nějaký znatelně starší osoby a to vč. oslovování typu "Hele, mladej..." :mrgreen:
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 11. 2009 01:19

No Frikulíne, mně můžeš vždycky Tykat...Starec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 21. 11. 2009 08:07

fricoolinek2 píše: taky je jasný, že budete hned tykat třeba kamarádovi vašeho spolužáka ze základky, :mrgreen:

To mi pripomína jednu príhodu.
Bol som s manžekou v meste a stretli sme môjo spolužiaka zo strednej.My dvaja sme si podali ruky,predstavil som spolužiaka ..."môj spolužiak..." lež som stihol vysloviť jeho priezvisko,tak ma predbehol a povedal svoje krstné meno "Bohuš".Pritom sme v strednom veku (30 rokov po maturite).
Chápete to fó-pa :hmm: .Jaký Bohuš ? :pozor
To bolo horšie,ako by navrhol manželke hneď tykanie.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 21. 11. 2009 09:01

roxor: No mě to tak strašné nepřipadá. Stejně by se tě žena zeptala jak se jmenuje. Možná mohl dodat přijmění...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků