tykání/vykání názor

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 4. 1. 2007 08:32

stve mne jeden pripúad na mistnich cpress forech co at se deje co se deje si vynutil vykani ...

i kdyz uz se zname osobne a tehda sme si tykali ve smyslu "nazdar, tak jak ti to slape?" ...

ma-gooor
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 4. 1. 2007 16:01

Fido+ píše:Ono je to jak kdy. Osobne nemam vykani moc rad a spis mi vadi. Na druhou stranu nekdy je to lepsi. Takove neosobnejsi.
Obcas se dostavam do trapnych situaci v praci kdyz nadrizenym vykam ale jednomu z nejvyssich sefu tykam (to chtel on).

Přesně, ve vykání si toho lidé nedovolí tolik jako v tykání :eh Když sem ještě chodil na střední školu tak nám teprve až tam učitelé začali vykat. Ze začátku takovej nezvyk ale po delší době je to lepší. Je mezi všemi takový menší odstup :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ponožkáč 3. 10. 2009 08:55

Když mně bylo něco přes 20, nevěděl jsem, jestli mám 30letým klukům v práci tykat nebo vykat. Tak jsem je ani nezdravil, abych se nemusel projevit. Oni si pak možná mysleli, že jsem nevychovaný. Teď, když mám přes 40, tak na ulici každému, komu je 40 nebo míň automaticky tykám. Mladíci mně ale dál vykají, stejně staří kupodivu tykání přijmou a tykají mně. Všechno ve vší slušnosti. Mladým nabízím tykání. Tykám si s 15letým klukem. Chvíli se zdráhal, ale pak na to přistoupil. Po internetu mně včera tykal i 11letý. Vůbec mně to nevadí, naopak jsem rád. Teď jsem slyšel jednoho svého kamaráda (asi 30letého), jak si telefonuje s jedním klukem, kterému já tykám (a je mu taky asi 30). Ale on se s ním zná - asi stejně jako já -, ale vyká mu. Nejlepší to bylo loni v práci. Jeli jsme s jedním klukem (asi 35 let) měřit. Tam byl kluk taky 35 let. Nejdřív mu ten můj kolega vykal, ale protože nám pomáhal, začal mu najednou tykat. Sice mu přitom jednou omylem vyknul, ale pak už bylo jen tykání. A ještě tam byl jeden člověk. Taky asi 35 let. Vykal mně, ale bylo jasné, že kdybych mu tyknul, potěšil bych ho. Ale neudělal jsem to. Škoda. Snažím se každému, kdo je jako já nebo mladší (nebo jen o 5 let starší) tyknout. Zkuste to taky, a možná že se touhle metodou brzy vykání zbavíme. Mě osobně to vykání fakt nebaví.
ponožkáč
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 10. 2009 10:24

To já jsem buran, cizím lidem tykám na potkání a ani se nezeptám.
Vykám jen lidem, kteří se jeví mnohem starší než já.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 3. 10. 2009 13:22

Nikomu nevykám, ja som už starý chren, mne by ste tu mali vykať.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 3. 10. 2009 18:50

Povídej Cumel, a můžeš mi říkat Mistře, he...tykaly mi v oddílech Děcka od předškolky, ale Jestřábovi se většinou vykalo...Nějak jsem se nikdy necejtil dospělej, ani teď nééé, a to tuplem, he. STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 4. 10. 2009 19:38

V práci tykám všem. Na stavbě se vykání nenosí, ale jinak podle věku a situace odhadnu komu tykat, komu ne.
Ponožkáč: psal jsi že jste jeli měřit...Jsi geodet?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 5. 10. 2009 21:48

Pokud jde o mě, jsem radši když mně druhý tyká, ale druhým dost často vykám, u někoho mi tykání prostě nesedí...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 6. 10. 2009 00:00

Mám to stejně jako vy, slečno :-D
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 11. 10. 2009 08:27

jako dlouhou dobu jsem si nemoh zvyknout, kdyz se nasli lidi, kterejm jsem mel proste tykat (nechteli vykani, strasne divnej nezvyk). Ted najednou pulka lidi at jim tykam, nekdo nerekne nic a ja si nepamatuju, komu tykam a komu ne, tak to tak nejak stridam :D

Fakt bych to zrusil... uplne nejradsi mam vykani s clovekem, kterymu je jako me :-/
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 10. 2009 10:45

Snažím se držet nějaké etikety. Občas je to trochu problém, kdy v etiketě plavu - například: slečna ve věku že bych mohl být jejím otcem, kterou jsem viděl prvně v životě pro mě dělá nějakou brigádu. Jelikož mi vykala, musel jsem jí tykání nabídnout sám, i když to podle mého bylo proti pravidlům slušného chování.

Na druhou stranu, ačkoli nejsem žádný lobista, tak si tykám se dvěma (dnes již bývalými) ministry i náměstky ministrů a stávajícími i bývalými poslanci.

Nejzajímavější bylo mé setkání s prezidentem Havlem - přišel jsem do hospody a on tam seděl. Po chvilce tlachání řekl že v hospodě si můžem tykat. Dokonce mi na to podal ruku. Ochranka vypadala nervózně, ale on říkal že je to normální... :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ponožkáč 14. 10. 2009 02:33

Byl jsem pomocný zeměměřič, ale jen dva měsíce vloni.
ponožkáč
Čtenář

Odeslat příspěvekod Grammator 14. 10. 2009 21:41

když se to hodí tak vykám, když se to hodí tak tykám.. co víc k tomu sakra říct? :D
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 15. 10. 2009 00:57

Znamym tykam, cizim vykam...
Vadi mi, kdyz mi cizi lide tykaji... napr. sestricka na ocnim u doktora, nebo ridic autobusu... a jeste vice mi vadi tykani v hospode od obslohy typu: "Holciciko Tobe nenaleju."
To jsem s nima pasla kozy ci co? ]:-<
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 10. 2009 09:01

:D Dyt už nejsi malá holčička, ani nevypadáš jako malá holčička ne?

Anebo takhle to řikají těm co už mají přes :D Tak jestli to není vždycky tvůj případ ;)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků