Two and a Half men

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Player. 17. 9. 2009 21:19

Celkom sa cudujem, ze som k tomuto serialu nenasiel temu. Poznate niekto? Celkom vpohode sitkom takeho typicky americkeho razenia v hlavnej ulohe s Charliem Sheenom. Kvalita trocha kolisa, ale pri velkom pocte dielov som sa poriadne sulal :) http://www.csfd.cz/film/135284-two-and-a-half-men/
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 17. 9. 2009 21:25

Charlieho Sheena mám hodně rád, ale ty díly, které jsem párkrát chytil u nás na Nově byly hodně slabé. Ale možná za to může jen dabing... Už delší dobu se na to chci podívat v originále
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 17. 9. 2009 21:30

Mě se to docela líbí, takový fajn odpočinkový sitkom. Místy se dá i zasmát.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 17. 9. 2009 21:49

Dabing za to nemůže. Jste omezení jeslti si necháte pokazit dojem ze seriálu pouhým dabingem.
Mi je jedno v jaké řeči to vysílají, jde o podstatu seriálu, gegy a vůbec.
I kdyby to bylo korejsky s poslkými titulky, tak je mi to šuma fuk. Dobrý seriál je dobrý seriál. 8-)
Naposledy upravil S-Tony dne 17. 9. 2009 21:50, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 17. 9. 2009 21:50

Tuhyk, to je ako u vacsiny serialov, kde proste vtip spociva aj v tom ako Charlie Sheen hovori veci ake hovori, akym tonom, akym hlasom atd.

tony, lenze cast hercoveho vykonu je aj jeho rec. Zly(zle vybraty) dabingovy herec to potom taha dole. Si zober kolko toho musel Charlie Sheen vypit, vyhulit a prekurvit aby mal hlas aky ma.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 17. 9. 2009 22:18

Celkem v pohodě seriál. Nekoukám na něj nijak pravidelně, ale pokud zapnu telku a zrovna tam je, tak ji nechám zapnutou a dívám se. :D
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 9. 2009 07:25

S-Tony píše:Dabing za to nemůže. Jste omezení jeslti si necháte pokazit dojem ze seriálu pouhým dabingem.
Mi je jedno v jaké řeči to vysílají, jde o podstatu seriálu, gegy a vůbec.


Dobře, nejde jen o dabing, ale i o překlad. Jde o gegy, ale když jsou nepřeložitelné nebo pro změnu přeložené blbě, tak co s tím? A nedejbože když je blbý překlad ještě zabitý špatným dabingem...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 18. 9. 2009 08:32

Tak mnohdy je to vtipnější zase česky než anglicky. Protože jsou třeba použité výraziva, místní sleng, logika a specifické přirovnání lépe pochopitelné a pro českého diváka bližší.
Typický příklad když se naráží na určité situace nebo osoby, které český dívák nemůže znát. V takovém případě se použijí české osobnosti nebo situace z české historie.
Prostě podle mně ten dabing mnohdy mnohem líp přiblíží tu situaci děj a to o co tam vůbec jde.
Nějaké vtipy se ztratí v překladu, ale to je jen dobře. Protože kdyby to překládali přesně, tak by to bylo na *****. Jsou použity jiné vtipné fráze a na tu situaci pasují stejně dobře.
Že to je přeloženo jinak, tak se neposeru. Hlavně že to dává smysl a je to sranda. Ale to vy zarytí Anglosasové nikdy nepochopíte.

Mně osobně navadí dabingový text, ten mi příjde ok. Někdy mi jen vadí použitý hlas, ale to jen vyjímečně. Většinou se v dabingu snaží přiblížit originálu.
A často se mi stává, že znám český dabing jako první, pak slyším anglický a je to pěkný hnus. A naopak. ;-]
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 9. 2009 18:13

Jo, překládat komedie a sitcomy je nevděčná práce...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 18. 9. 2009 18:20

Mně tedy Dva a půl chlapa nikdy nijak moc nesedlo. Přijde mi to až moc nucenej humor.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Player. 23. 9. 2009 18:41

Mas pravdu, tento styl humoru nemusi sadnut kazdemu. Btw je to od tvorcu Big bangu ci Dharmy a grega, takze kto mal rad niektory z tychto serialov tak sa moze tesit.

Inak kedze serial ma sedem serii, tak je zaujimave ako Charlie Sheen prudko zostarol a zochabol. Clovek by to bral ako vystrahu pre fetakov, kurevnikov a alkoholikov :D
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 9. 2009 19:45

Právě to, že se na tom podílí tvůrce Big Bang Theory mě nutí nezašlapat to úplně... fakt se na to musím co nejdřív podívat i v originále
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 23. 9. 2009 19:59

urcite kukni par prvych dielov, ak ta to chyti tak sa priprav na maraton, ak nie tak ti to proste nesadlo a mas pokoj

V prvych 3-4 seriach je hlavne genialny maly Jake , na ktorom postavili tie najlepsie vtipy
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 9. 2009 10:34

Player: no právě, to mi to degraduje ještě víc..

Ťuhýk píše:Právě to, že se na tom podílí tvůrce Big Bang Theory mě nutí nezašlapat to úplně... fakt se na to musím co nejdřív podívat i v originále

+1, protože právě na ně je to šlichta... Big Bang Theory mám rád, Dharma a Greg v pohodě, tohle vážně ne..
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Player. 22. 10. 2009 11:38

ha, asi jeden-dva diely dozadu v Big Bangu pozerali anime Oshikuru, co je uplne vymyslene a v Two and a half men tomu asi pred troma seriami robil Charlie znelku, podareny diel :).
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků