timothy leary, mozek, lsd

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Lukecz 9. 5. 2007 22:17

stepus píše: lsd pomáhá otevřít mozek a naučit se ho tak víc využívat....
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xoddam 9. 5. 2007 22:40

Pro me sou lidi co berou drogy jako herak, lsd, piko, tripy nebo koks a tvrdi ze : je to dela lepsimi z vedeckeho hlediska, a pak uvadeji dukazy na jinych lidech, odepsani ... To neskonci jinak nez zle, a to ze skonci v srackach ale "otevreli 6 dimenzi sveho mozgu" jim je naprd ... Vsechno s mirou hosi ...
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod balda2 20. 6. 2007 11:33

Xoddam píše:Pro me sou lidi co berou drogy jako herak, lsd, piko, tripy nebo koks a tvrdi ze : je to dela lepsimi z vedeckeho hlediska, a pak uvadeji dukazy na jinych lidech, odepsani ... To neskonci jinak nez zle, a to ze skonci v srackach ale "otevreli 6 dimenzi sveho mozgu" jim je naprd ... Vsechno s mirou hosi ...
herak a piko a castecne i koks sem neplet to je trosku jina kategorie (neslouzi k otvirani mozku ale ciste k fetovani) zato lsd (=trip) k tomuhle muze slouzit. Je pravda ze se da pouzivat i jako droga (hlady atd)ale v tripovych stavech jsem se dostal do sve mysli ani jsem se o to nesnazil. Bohuzel to bylo ve spatnem zivotnim obdobi takze mi to zpusobilo asi 3 denni silnou depresi :( pred dalsim pozivanim lsd mam v planu precist tuto knihu a zkusit to :hm
Balda2
balda2
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 6. 2007 11:54

Český překlad knížky The Psychedelic Experience jsem přelétl očima. A to bylo moje první a poslední setkání s dílem Timothy Learyho. Co se týče LSD, tak jsem jej nikdy nezkoušel a ani zkoušet nehodlám, protože z něj mám strach. Hlavně se bojím eventuelních flahbacků na které je v mé hlavě materiálu víc než dost ... :hm
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 20. 6. 2007 15:02

stepus píše:jeho poselství. popisuje absolutní svobodu, extatické stavy mysli a novou postpolitickou, postindustriální společnost, která nefunguje na bázi poslušnosti a konformity s dogmatem.. zakládá se na myšlení jednotlivce, rychlé výměně informací v síti se zpětnou vazbou a praktické tvořivosti v naprosté individualitě..p/quote]


Taková společnost nikdy nebude. Vždycky budou jedni co budou poroučet a druzí, co budou poslouchat. Je to lidská přirozenost a lidé tak fungují od dob, co se dají nazývat lidmi.

Kdybyste šli radši na pivo :roll:
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 20. 6. 2007 16:06

čistě technicky vzato, alkohol je jedna z nejnebezpečnějších drog. 8) (musel sem si rýpnout)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 20. 6. 2007 16:19

Alkohol podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoli množství :mrgreen:
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2007 09:23

tak to by ses docela divil. rizika alkoholu bohužel nejsou jen kocovina a společenský trapas. bohužel, spousta lidí si to myslí a alkohol podceňuje.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 21. 6. 2007 09:37

ježíš to je zas toho, někdo se pár krát sjede a hned se z něj dělá spasitel a budoucnost lidstva :mrgreen: :mrgreen:

ale vážně ty informace o tom, že člověk využívá jenom 10% nebo čtvrtinu výkonu svého mozku atd. jsou nesmyl, mozek funguje trochu jinak než CPU kde stačí zahýbat násobičem... tím, že do něj napumpujete nějakou chemikálii prostě změníte nějakým způsobem jeho funkčnost, možná opravdu o něco zrychlíte probíhající procesy a to vše zpravidla ze cenu většího či menšího poškození...ale to je všechno není to žádné objevování hlubin duše, přechody na jiné úrovně vědomí a bůh ví jaké nesmysly ještě...

btw na otvírání mozku je nejlepší buď skalpel nebo lešenářská trubka :mrgreen: :mrgreen:

btw2 mně osobně se LSD líbí akorát na zadní nápravě u auta :lol:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 21. 6. 2007 12:21

kosch píše:mozek funguje trochu jinak než CPU kde stačí zahýbat násobičem... něco zrychlíte probíhající procesy a to vše zpravidla ze cenu většího či menšího poškození...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 21. 6. 2007 13:31

Bobroněnko: jsem to myslel v nadsázce :wink:
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trpelivostRUZE... 15. 8. 2009 09:58

ooo!ooo!ooooooooooooooooOOOOOOO! TAK TOTO SA DALO CAKAT... asi akym sposobom bude 'normalny, poctivy, pracovity - ach, slusny -ach obcan, ktory aj tak na politiku svojho statu neustavne nadava-btw' vnimat problematiku drog? hmmm...zamyslime sa...asi ako... clovek dnesnej doby je pohlteny mediami a informaciami v nich...co je pravda a co nie? kto mi z vas vie povedat, comu sa da v mediach- v spravach telezivnych -napr., tomu co vidite a pocujete, NAOZAJ VERIT? so 100% istotou? nikto z vas! v jednej fajnej knizke (SOUCEK, L.: Tuseni stinu,1984) bola na uvod polozena myslienka pana, ktoreho si snad vazia ci ludia co beru,alebo neberu drogy: 'Pravde nemozno preukazat vetsi sluzbu jako ju ocistit od falosnych veci' ISAAC NEWTON...
Kniha Politika extaze od Timothyo Learyho sa mi do ruk dostala uz po mojich cetnych skusenostiach s LSD. a to co som v nej nasla bolo jedno velke WOOOOOOW! akoby vsetko, co som citila, ako som to vnimala a prezivala, akoby Leary vynal z hlavy moje postrehy a uhladne ich dal do riadkov v nam znamej forme- cierne na bielom..... a ked som si vzala LSD po precitani tejto knihy....dufam, ze nikoho z vas nepoburim tym, ze som bola osvietena...ach jasne ze poburim! no a? je mi to uprimne jedno...kto si co mysli...ak je nazor tychto ludi zalozeny na tom, comu slepe veria bez toho, aby si na danu vec vytvorili nazor v priamom kontakte-z oci do oci- k danej veci...kamo, nech ide o svieckovu mojej mamy, alebo o svieckovu inej mamy.... clovek, ktory s touto latkou nemal priamy kontakt.....NEVIE NEVIE A VEDIET NEBUDE!....respektive vie H...O VELKE HNEDE A TAKE CO ***** KLAMSTVOM...A BUDE VEDIET LEN TO H... a tymto nechcem nikoho verbalne urazit...NIC Z TOHO, CO VAM VRAVIM, SI NEBERTE OSOBNE! neide totiz o vas, ale o mna...
uz totiz vo mne vrie to, ako sa ludia k sebe spravaju...vy to naozaj nevidite? vsetko to zlo, nasile a nenavist okolo seba? pride vam to normalne? jasneee...'ved to tak v tomto svete chodi...to je normalne'... NIE! TO, AKYM SPOSOBOM VIE UBLIZIT CLOVEK CLOVEKU- NIEJE NORMALNE....
to co som pochopila na LSD...ako popisuje aj pan Leary v svojej knihe....sa neda beznym slovnikom vyjadrit....neboli na to este vymyslene slova, aby popisali to...a tym nazyvam POZNANIE! POZNANIE TAKEHO RADU, AKEHO SA VAM V ZIADNEJ SKOLE NEDOSTANE.... problem totiz netkvie vo velkosti...ale v malom- z detailov sa sklada celok...a sila? ta ja vo vnutry....nie vonku....nie v tomto svete...ta ja vo vnutry kazdeho z nas- v nasom mozgu, ktory je neskutocne dokonaly nastroj a my- ach vraj najinteligentnejsi tvorovia nasvete-ach, zabudli pouzivat.....
stale sme inteligentni? fakt?

btw........ze vraj- a kto by pracoval? kaaamo! netusis aky potencial ti to da! ty neze vstanes rano v pondelok po nedelnom tripe a musis ist do prace a nebude sa ti chciet...kamo- ty vstanes povies jupiiii mam taku chut do zivota, ako nikdy pred tym...a v praci podas taky vykon, ako nikdy predtym...vies preco? lebo ta to konezne zacne bavit...a ak do tej prace neprides, znamena, ze to je zamestnanie, ktore nema hlbsi vyznam.... mi povec, co je to za spravedlnost, ked nejaka coura si opska okolo auta na festivale a la modelka a predava toto svoje bulimicke vyschnute telo -a v hlave slama (netvrdim ze vsetky su take...) ale- tato slecna si zaroby taky honorar skackamim a ukazovanim koziciek a zadocku... z tohto honorara clovek, ktory maka ako blazon niekde v blbom hypermarkete od rana do vecera....a PECE CHLIEB- CHLIEB NAS KAZDODENNY...a nedostani ani desatinku z toho, co si odskacka slecinka....kde je spravodlivost? praca co ma najvacsiu hodnotu, je najmenej ocenena....a praca vazenych panov ekonomov, politikov a blaa blaaa blaaaaa....je nadradena nad pracu ostatnych prostych pracovitych ludi? AAAAAAAAAAAA! KDE TO ZIJEME? HA? NO A CO ZE JE TO PRAVE LSD CO MI OTVORILO OCI... ja som ich totiz uz raz takto otvorene mala- ked som bola dieta....ale tato spolocnost mi zacala davat klapky pre oci a okolo celej hlavy...preco? pretoze zo mna chce mat len tu slepu ovecku do stada...another brick in the wall...
a ja ti nieco poviem>>>>> WE DO NOT NEED KNOW EDUCATION.... mame to v hlave uz od mala....len nam oci zatvoria- aby z nas spravili miesto cloveka stroj-rotota co maka od vidim do nevidim a MA STRACH ZO ZAKONOV....tak je to kamo...rob si ako chces...ale slobodu nenajdes v politike tohto sveta........
Naposledy upravil trpelivostRUZE... dne 15. 8. 2009 10:12, celkově upraveno 1
trpelivostRUZE...
Čtenář

Odeslat příspěvekod trpelivostRUZE... 15. 8. 2009 10:10

eate dodam...co sa tyka alkoholu- nechapem fakt nechapem ze tento oblbovak je legalny a su nim plne regaly vsetkych obchodov...ach tak asi preco? co sposobuje? citovu rozpoltenost- clovek je emocialne na dne.... ja som samozrejme pijavala tiez, zabavala sa takymto sposobom...uz mi to nic nehovori..nemam chut! nema to ziaden vyznam! nic mi to nedava! leda by tu bolest zaludka a hlavy na druhy den..... je to prestny opaak toho, co ti da LSD...a marihuana a hasis. proste psychotropne latky..
a neboj, studujem chemiu-viem ako to funguje..ci jedno ci druhe....
alkohol je zdravi-ano- v malej davke rozsiruje cievy....mala davka je-jedno pivo, jedna sklenka vina, alebo jeden panak/den.... nie viac... co ta jatra? haaa? po uziti velkeho mnozstva a pre istotu pekne pravidelne? ha? stvrdnu ti ako vtak nadrzanca..... ehm...ale nezmaknu naspat...LSD? nijakym sposobom sa tvojich organov nedotyka... akurat tak mozgu..len...'len'.... len? zmena tu nastane- ano...POZITIVNA! flashback? oooch ano! mam ich rada! to co sa nahovorilo o LSD....su srac.y nad srac.y.....lebo to popisoval niekto, kto to nikto nemal a niekto, kto to takto popisat proste chcel...... nemaju sajnu, ani vy nie...a kazdy, kto vie, mi da za pravdu....
trpelivostRUZE...
Čtenář

Odeslat příspěvekod kwaak 15. 8. 2009 18:36

aneb variace na téma "nepište příspěvky když jste sjetý", nedá se to číst :mrgreen: :mrgreen:

hele je mi líto, ale LSD není brána do jiných světů, je to halucinogen co prostě oblbne mozek...sny v instatním balení, řekl by básník... (a to říkám jako člověk co s užíváním drog celkem nemá problém :mrgreen: :mrgreen: )
Linux...invented by sadist, used by masochists
kwaak
Čtenář

Odeslat příspěvekod trpelivostRUZE... 16. 8. 2009 10:05

aneb variace na téma "nepište příspěvky když jste sjetý", nedá se to číst :mrgreen: :mrgreen: OOOOOOOOOO!OOOOOOOOOO!OOOOOOOO!
hahahaaa! HA HA HA! HA HA HA!
trpelivostRUZE...
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků