Paradoxy vesmíru - vážně, nevážně.

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 3. 8. 2009 09:06

Marcel Kudlvasr píše:Abdera, ribezla je zrádkyňa, nepij to, brou Marcel od Zvonu.

+1 :hm
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 4. 8. 2009 00:12

Zdravím zde všechny a zvláště Fyzikáře,máte fantastický přehled a záběr.Chci se zeptat na spoustu věcí,nejdřív asi na Testatiku Methernitů,snad to píšu správně.Co si o tom myslíte?Podle mě je Wimshurstův generátor jen jakýmsi vstupním zdrojem,není hlavní pracovní částí.Je sice špičkově a efektně proveden,ale dal by se asi nahradit jednoduchým oscilátorem,nebo i anténou.Spíš tam pracuje transformátor bez jádra v rezonanci,s nějakým izotopem uvnitř.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lecteur 4. 8. 2009 14:05

K testatice - je to jeden z přístrojů, který dokazuje, že věda možná někde zaostává... :hm Nedaleko Bernu žije jistá komunita nábožensky založených lidí, kteří se nazývají Methernithé. Přístrojem (jehož duchovním otcem je Paul Baumann, současně hlava methrenithského společenství), který vypadá jak starý radiopřijímač, se oni sami nijak netají a jeho funkci návštěvám předvedou, princip jeho činnosti však zůstává stále okolnímu světu utajen. Mezi návštěvníky byla i řada předních vědců, přístroj byl ofotografován, ovšem nikdo na princip nepřišel. Testatiku nelze replikovat, funguje jen v tom Švajcu, vyrábí to zadarmo kolem sto wattů a je u toho zima, takže to budí dojem, že si to energii bere z tepla, ale ten řád těch mnichů tají princip, aby jejich vynález prý nebyl zneužit k vojenským účelům. Zhruba to vypadá jako Holtzův generátor, ale ten dokáže vyrobit tak jeden watt, lepší by byl pásmový generátor, ten dokáže vyrobit i jednu kilowatu a jako školní pomůcka musí být jeho výkon omezován... paralelně zapojené kondenzátory s jiskřištěm pak v sérii uvolní i megawattu výkonu. Toto není problém, jen je problém to přinutit k tomu, aby to vyrábělo upotřebitelný proud, protože tuto energii nelze použít k pohonu motoru - nesmí se dát k indukční zátěži, ale odporové (například žárovka, žehlička). Ono by to fungalo, ale záhadou je to, jak se jim podařilo napětí transformovat směrem dolů a současně logicky zesílit proud, jak z elektrostatického náboje získat nízké napětí. A tak to tedy vypadá, že celý generátor s dvěma kolečky je jen frontispice - to nemá výkon, ale něco je uvnitř, něco celkem jednoduchého, třeba radioaktivni kobalt, který v nějaké kouli ionizuje a elektrizuje vzduch.. nebo je to celé podvod anténa - signál !.. :lol:
Naposledy upravil Lecteur dne 5. 8. 2009 11:17, celkově upraveno 1
Lecteur
Čtenář

Odeslat příspěvekod abdera 5. 8. 2009 00:13

RE: Lecteteuře, Dr. Sklenička nie je určite dementný, aby si výklad "Van de Grafova generátora" a jeho odnoží nevygúgloval, resp., obdobnou blbinou nezaťažoval nick fyzikára.

Otázka znela pre všetkých čitateľov:

"Vedomie mysliacej bytosti".

Vedomie znamená spolu s DNA v časopriestore len:

1./ Elektromagnetický prenos dát uzatvorený v habituse živej bytosti bez dosahu k okoliu?

2./Alebo, účinok vedomia každého z nás ovplyvňuje pohyb základných častíc v priestore?

(Podotýkam, že náboženstvo alebo skupina zosúladeného vedomia "veriacich," dokáže ovplyvniť sled "prírodných" udalostí v konkrétnej oblasti planéty Zem, resp.,vedomím je možné pribrzdiť, vrátiť sled udalostí na "správnu koľaj"). K čomu nám Boh pomáha.
abdera
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 5. 8. 2009 08:44

abdera píše:RE: Lecteteuře, Dr. Sklenička nie je určite dementný, aby si výklad "Van de Grafova generátora" a jeho odnoží nevygúgloval, resp., obdobnou blbinou nezaťažoval nick fyzikára.


že to říkáš zrovna ty.

(Podotýkam, že náboženstvo alebo skupina zosúladeného vedomia "veriacich," dokáže ovplyvniť sled "prírodných" udalostí v konkrétnej oblasti planéty Zem, resp.,vedomím je možné pribrzdiť, vrátiť sled udalostí na "správnu koľaj"). K čomu nám Boh pomáha.


dej příklad. příklad, který byl pozorován a nevysvětlen jinak. který byl dokázán.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 5. 8. 2009 09:58

Jen jsem se ptal na to,co se vyGooglovat nedá,ze zcela pochopitelných důvodů.Buď řešení zná jen autor,nebo na něj přišel ještě někdo jiný,který se už na fóru tím pádem radit nepotřebuje a zveřejněním by si na sebe nalepil terč..Tento stroj se snaží replikovat dost lidí a drtivá většina začíná u elektrostatického generátoru,což je možná chyba.Ten samotný nikomu kilowaty výkonu nedá,pochopitelně.Napadlo nějakého vědce proměřit Testatiku Geiger čítačem?
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lecteur 5. 8. 2009 10:24

Ve svém příspěvku jsem se snažila spojit známé poznatky o testatice se svými vlastními zážitky z návštěvy kláštera Methernithů... zmínila jsem se i pásmovém generátoru, to je ten Grafův, který ale s touto problematikou nijak přímo nesouvisí. :oboze Jsem přesvědčená o tom, že nikdo z vědců (natož čtenářů fóra) nezná princip Baumannova vynálezu a navíc si myslím, že vzhledem k tomu, že se nedá nikde replikovat, bude tam zádrhel v instalaci celé aparatury.
Pro Abderu : jestli neznáš francouzské skloňování nebo to neumíš elegantně obejít, tak ten můj nick raději nepoužívej. Děkuji :pozor
Lecteur
Čtenář

Odeslat příspěvekod abdera 6. 8. 2009 05:08

RE: Sklenička, nie si jediný zaoberajúci sa blbinou:

http://chod.sk/ab640

no, a pre nočné čítanie, ako ukľudňujúcu rozprávku odporučím:

http://chod.sk/ab7d3
abdera
Návštěvník

Odeslat příspěvekod abdera 6. 8. 2009 05:42

RE: Bobroněnko, alias Bobrouši. Předvedu gramatickej, ČSR guláš. Ohmatej si v pohodě svýho ptáka, jesly pak v pohodě existuje a nechytrač v oblasti, kterou nedokážeš "vtesnať" do svojich závitov snaživého, úslužnýho, chápavýho příslušníka PZ CZ.
abdera
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 6. 8. 2009 08:41

:D ok. tak tady já končím, abdera právě dokázal, že vědecké či alespoň rozumné argumenty nemá, takže se není o čem bavit. :tleskani
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hijack 6. 8. 2009 08:50

2 abdera
Nechápu, čím tě slušný Bobroněnko urazil. Že nemáš argumenty, nevadí. Na ptákoviny je tady Smetiště nebo Diskuze o bohu.
Všichni berou ohled na čas, jen čas na nikoho.
hijack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abdera 6. 8. 2009 09:48

RE: Sorry Bobrouši, hlboko sa opakovane klaniam pri svojom PC, fix,,,, "teraz som si práve praštil svoje úctivé čelo o hranu stola," ale ty pokračuj svojimi opozičnými, vedeckými článkami. Já radši tady se svou nevědeckou, nevymáchanou klávěsnicí končím.... Bye-bye.
abdera
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 6. 8. 2009 13:57

abdera :arrow: máš SZ.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 13. 8. 2009 23:02

Neustále zde padá otázka,zda lze cestovat časem.Asi není pochyb o tom,že experiment Philadelphia byl proveden.Bylo by divné,kdyby se ve výzkumu nepokračovalo a tím pokračováním byl experiment Montauk.Ten prý dovolil cestování v čase.Jen na okraj-kupodivu nezmiňují rok 2012,ale až 2015,kde je prý těžko prostoupitelná bariéra a za ní jen jakási "virtuální realita".Experiment byl tuším v roce 1983,kdo ví,jaký výzkum probíhá teď.Nehodlám něčemu nevěřit jen proto,že jsem to neviděl.Jen mě trošku děsí bádání stylem-kde nestačí rozum,nastupuje fantazie,kde končí fantazie,přichází pokus.Asi to jinak nejde,na spoustu věcí se přišlo omylem,ale s přihlédnutím k dnešním možnostem je to hazard.(snad se to CERNu netýká).Pro mě byl největší génius Tesla.Říká se,že je škoda,že se o spoustě vynálezů neví.Možná je to dobře.Kdesi na netu bylo fórum,kde skuina lidí chce opakovat exp.Philadelphia.Naštěstí je energeticky moc náročný.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod potemnik 27. 8. 2009 16:19

Zdravim,
predem take velky dik fyzikarovi za nekolikalete prispivani. Az me udivuje kde berete motivaci, vetsinou je to hazeni hrachu na zed, pochybuji, ze by se zde napr. objevila nejaka amaterska myslenka, kterou by jste moh pouzit.
Rad bych, aby se tato diskuze udrzela na seriozni urovni. Mel bych take jedno tema. Respektive jde o navazani na kolegu, ktery tu tvrdosijne obhajoval, ze cas je jen iluze. Nechystam se v tom pokracovat, ale na prednasce o Machove mechanice (ma fyzikar na toto okrajove tema nejaky nazor?) byl odkaz na knihu nezavysleho fyzika Juliana Barboura "The End of Time", ve ktere se snazi z rovnic kvantove mechaniky odstranit cas jako velicinu. Fyzikari nevite o tom neco, je to cista hereze nebo ma cenu tu knihu kupovat?
Zminoval jste i experiment Lisa, skoda, ze na takoveto experimenty nejsou penize a neustale se odkladaji, pritom nakouknuti pred velky tresk by mohlo lidstvo obohatit vic nez jine jeho "projekty".
Jinak nemate jeste nejake jine aktualni novinky z fyziky, ktere by sli popularne sdelit? nebo ktere Vas osobne nebo obecne fyziku "trapi".
zadem jeste jedno diky
potemnik
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků