Za kolik jste maturovali?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 17. 7. 2009 09:55

cassies píše:
Player. píše:Ja som chcel len poukazat, ze cez taketo skoly mozu preliezt biflosi. Tu poznamku som si mozno mohol odpustit... pockat, nie nemohol :D

Ciste jen biflos pres ekonomku nepreleze ani kdyby se *****. Pocitat se nazpamet nenaucis.


tak s tim bych zas tak nesouhlasila...
i pocitat se ciste jen biflovanim naucis, naucis se zpameti docela dost prikladu a ve zkousce se pak podobny tip uz objevi, znam i lidi, kteri takhle dali matiku
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 17. 7. 2009 10:26

matika na vysoký je o počítání, to se nedá nabiflovat, tím jak počítáš dostáváš prax do ruky a jak se ti oběví podobný příklad tak si s ním víš rady.. ten kdo by se to učil jen teoreticky je pro mě genius a i akový jistě jsou...
Anonymni

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 7. 2009 12:44

Matika na vysoký není všude stejná jako na střední. Někde to jde, někde nejde.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 17. 7. 2009 13:01

tak já mluvím za techniku kde za mě:

Mat I=matice/determinanty, limity, průběh fce, derivace, neurčitý integrál
Mat II= dvojný/trojný/integrál a křivkové, určité integrály + diferenciální rovnice
Mat III= statistika a pravděpodobnost

no a na magisterském by mě měla čekat ještě Mat IV a o tý nevím co bych ještě řekl :-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Cristinne 18. 7. 2009 14:49

suk + Maty.Lara: tak to je vůl profesor :-/ Neřímám, že se to nestává, ale člověk, kterej "studuje" takhle stejně dřív nebo později narazí... Taky už jsem jich pár potkala...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 18. 7. 2009 15:03

cris: proc myslis ze je vul profesor?
predstava, ze to takhle mam u vseho me dost desi. Ne vsechno potrebuju vedet, z neceho mi staci projit.
Navic, nedokazu si predstavit, jak treba nejaky zemepisny nebo biologicky predmety budes umet jinak nez basnicku :))
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 18. 7. 2009 18:25

suk: samozřejmě, že některý věci se musíš naučit zpaměti, pochybuju, že jako básničku, ale naučit, fakta nevymyslíš :-) Nicméně i zeměpisným a biologickým předmětům je třeba rozumět...
A proč si myslím, že profesor je vůl? Protože profesor ma vést k samostatnému úsudku, má mu jít o pochopení látky a o schopnost ji aplikovat... Pokud mu stačí bezduché odříkání jeho vlastních slov či skript, je to vůl, co se profesního hlediska týče (jinak to klidně může bejt skvělej chlap)...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 21. 7. 2009 21:35

Cristinne píše:suk + Maty.Lara: tak to je vůl profesor :-/ Neřímám, že se to nestává, ale člověk, kterej "studuje" takhle stejně dřív nebo později narazí... Taky už jsem jich pár potkala...

tak to Ti zavidim skolu, u nas lide, kteri se nauci predmet jako basnicku a nerozumi tomu, maji nejvetsi uspechy...
Cristinne píše:A proč si myslím, že profesor je vůl? Protože profesor ma vést k samostatnému úsudku, má mu jít o pochopení látky a o schopnost ji aplikovat... Pokud mu stačí bezduché odříkání jeho vlastních slov či skript, je to vůl, co se profesního hlediska týče (jinak to klidně může bejt skvělej chlap)...

Vetsina profesoru, doktorantu i obycejnych ingenyru, co nas uci prave vyzaduji odrikani vlastnich skript (pokud je tedy napsali)...
_maty_ píše:tak já mluvím za techniku kde za mě:

Mat I=matice/determinanty, limity, průběh fce, derivace, neurčitý integrál
Mat II= dvojný/trojný/integrál a křivkové, určité integrály + diferenciální rovnice
Mat III= statistika a pravděpodobnost

no a na magisterském by mě měla čekat ještě Mat IV a o tý nevím co bych ještě řekl :-)

Ja mluvim za ekonomicko-spravni a MAT1 a MAT2 jsou asi ve vyucovane latce hodne podobne (zalezi jak ktera skola se zabira do hloubky jednotlivych tematu) a to, co mate v MAT3, my mame v Pavdepodobnosti a statistice 1 a 2,
ale stale mohu tvrdit, ze u nas matiky dali lidi jen biflovanim a predmetu nerozumi... profesor napsal nekolik sbirek uloh a lide si je nechali vypocitat a pak se je ucili nazpamet a profesor pak daval do pisemky bud hodne podobne nebo snad i stejne priklady.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 22. 7. 2009 08:57

Co se příkladů týče, můžu přidat obdobnou zkušenost. Na průmce jsme jako součást praktické maturity měli písmku z chemických a technicko-technologických výpočtů. "Zádrhel" byl v tom, že příklady do písemky byly vybrané ze sbírky, kterou učitelé sestavili právě k téhle písemce a ve které byly i správné výsledky... V závěru to vypadalo tak, že lidi, ketří celý 4 roky prolízali z výpočtů jen tak tak odcházeli při tomhle testu zhruba po 1,5 hod (celkový možný čas byl 4) a měli téměř maximum bodů, protože půl roku strávili sháněním postupů a jejich opakovaným opisováním a učením zpaměti... Ovšem při praktické samotné pak často docela pohořeli :D

Pokud ale šlo normálně o ústní zkoušení a testy, papouškování a "básničky" nepomohly, nějak to prostě nešlo... Co už bylo rozšířenější bylo shánění otázek z písemek od ostatních a následně taháky...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 22. 2. 2010 20:22

Tak co, kolik z vás tento rok maturuje? Už se to blíží co? :-)
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 2. 2010 14:43

Jj, už byste měli mít bobky :twisted: Počkejte až budete usínat večer před před maturou a budete přemýšlet co všechno jste si zapomněli zopakovat, co neumíte. Pak se ráno probudíte úplně vydeptaní, že dneska končí svět. Pro mě osobně nejhorších 12 hodin života. Možná ani ke státnicím nepůjdu tak nervózní :D
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 23. 2. 2010 14:53

matura byla úplně na pohodu...to státnicí se bojím jako smrti
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 2. 2010 15:06

No samotná maturita jo, ale těch pár hodin před ní...
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 0mira 23. 2. 2010 15:43

hlvavně je důležité jít mezi prvními ;)
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 23. 2. 2010 17:18

Není to důležité. Ani výsledné známky nejsou důležité. Pochybuji i o jakémkoliv přínosu této zkoušky pro kohokoliv... Jedním slovem absurdita. :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků